نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 2 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
15. رجب 1440
2019 Mar 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مدیران از تمام ظرفیت پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 94 استفاده کنند      

درجلسه بررسی وضعیت اعتبارات استان در بودجه سال 94عنوان شد:
مدیران از تمام ظرفیت پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 94 استفاده کنند
اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان در بودجه 94 کشور 114 میلیارد تومان پیش بینی شده است

کاظمی فرد- استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه لایحه بودجه سنواتی سال 94 با تمام کلیات از سوی دولت محترم به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است، گفت: مدیران از تمام ظرفیت پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 94 استفاده نمایند.
به گزارش خبرنگار آوا، وجه ا... خدمتگزار درجلسه بررسی وضعیت اعتبارات استان در بودجه سال 94، با بیان اینکه در مدت چند روز آینده این لایحه در کمیسیون های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، گفت: این بهترین فرصت است تا مدیران در بخش های مختلف بارایزنی و تقویت ارتباط خود با مدیران فرادستی در وزارتخانه های متبوعه، سهم استان را از ظرفیت های پیش بینی شده در این لایحه افزایش دهند. وی افزود: تا 15دی ماه سال جاری که لایحه بودجه 94در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود تمامی مدیران می بایست آماده باش بوده و در تمامی ساعات شبانه روز با مطالعه کامل لایحه بودجه سال آینده با ارائه پیشنهادات کارشناسی شده و تخصصی به مسئولین استانی تلاش کنند تا سهم بیشتری برای استان از این اعتبارات جذب نمایند. وی تقویت ارتباط مدیران استانی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را از دیگر موارد بسیار مهم در این رابطه دانست و تصریح کرد: مدیران می توانند با ارائه پیشنهادات مستند از طریق معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری به نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز به اهداف مورد نظر در این زمینه دست یابند. وی به نزدیک شدن به ایام پایانی سال 93 اشاره و یادآور شد: با توجه به اینکه سال جاری رو به اتمام است مدیران تلاش کنند تا از ظرفیت های موجود در بودجه سال جاری نیز در راستای جذب حداکثری اعتبارات استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: همایش معرفی ظرفیت های اقتصادی، سرمایه گذاری و فرهنگی استان خراسان جنوبی با حضور مقامات اقتصادی کشور و سفرا و رایزن های خارجی مقیم تهران 26 آذرماه جاری در مرکز کشور برگزار خواهد شد که امیدواریم بتواند گامی بلند برای رسیدن به توسعه همه جانبه استان باشد.

لایحه بودجه کشور 60 میلیارد تومان در زمینه
ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی پیش بینی شده
 که برای سهم استان باید تلاش شود

خدمتگزار به برخی از ظرفیت های پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 94 اشاره کرد و ادامه داد: در این لایحه60 میلیارد تومان در زمینه ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی پیش بینی شده که مسئولین ذیربط در استان باید در زمینه افزایش سهم اعتبارات استان در این زمینه نهایت تلاش را داشته باشند. وی عنوان کرد: در این لایحه 25 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مصلی های کشور، 176میلیارد تومان برای سازمان همیاری شهرداری ها و 176 میلیارد تومان نیز برای کمک به دهیاری های
کشور پیش بینی شده که امید است مسئولین مربوطه برای جذب اعتبارات مناسب برای استان در این زمینه ها تلاش کنند. وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان در لایحه بودجه سال 94 کل کشور 114میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: خراسان جنوبی از حیث درآمد در رتبه 29 کشور قرار دارد، این در حالی است که از حیث اختصاص بودجه عمرانی در رتبه 19 و از حیث اختصاص بودجه جاری در رتبه 21 کشور قرار دارد. وی با بیان اینکه در مجموع 16 هزار میلیارد ریال به صورت سرجمع در لایحه بودجه سال آینده برای شرکت گاز کشور در نظر گرفته شده است، گفت:‌ باتوجه به اینکه برخی از شهرهای استان هنوز گاز رسانی نشده لازم است تا پیگیری های مجدانه ای در این زمینه نیز از سوی مسئولین استانی صورت گیرد.

در لایحه بودجه 100 میلیارد ریال اعتبار برای
راه آهن استان اختصاص پیش بینی شده است

استاندار افزود: خوشبختانه با پیگیری های مجدانه ای که صورت گرفت توانستیم در یک برنامه زمان بندی مشخص برای پروژه مهم و زیربنایی اتصال استان به خط ریلی راه آهن شرق کشور ردیف اعتباری مستقل اخذ کنیم. خدمتگزار، این موفقیت را اقدامی بسیار مهم و تأثیرگذار در راستای شتاب گرفتن روند توسعه استان در تمامی بخش ها و زمینه ها دانست و تصریح کرد: برای اخذ ردیف اعتباری مستقل برای راه آهن استان، پیگیری ها، مکاتبات و تلاش های بسیار زیادی صورت گرفت. وی گفت: خوشبختانه این تلاش ها به نتیجه رسید و این پروژه مهم استانی برای اولین بار با شماره طبقه بندی 40701091 در لایحه بودجه سنواتی سال 94 کل کشور با اختصاص اعتباری معادل 100 میلیارد ریال دارای ردیف اعتباری مستقل شده و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. وی با اشاره به اینکه ان شاء ا... با بهره برداری پروژه راه آهن، خراسان جنوبی از بن بست خارج شده و از یک طرف با کشورهای آسیای میانه و از سوی دیگر نیز با آب های آزاد و دریای عمان متصل خواهد شد، افزود: این امر تأثیر زیادی در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت و راه اندازی این پروژه موجب تسهیل رفت و آمد تجار و بازرگانان و نیز توسعه سرمایه گذاری در استان خواهد شد. وی خاطر نشان ساخت: تمامی پروژه های
استانی به تفکیک پروژه، اعتبار مورد نیاز، مجری طرح و... در این لایحه مطرح شده که لازم است مدیران مربوطه در مدت زمان باقی مانده به طور جد و با مطالعه کامل آن تلاش کنند تا سهم و جایگاه استان در این لایحه بیش از پیش ارتقایابد.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: بر اساس لایحه بودجه سال آینده مقرر شده پروژه‌های بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در سال آینده به اتمام برسد که در این رابطه باید پروژه‌های عمرانی استان استخراج و به معاونت برنامه‌ریزی استانداری ارسال شوند.وی با اشاره به تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز گفت: تسهیلات این صندوق دولتی و سهمیه‌بندی نیست بلکه باید براساس میزان سرمایه‌گذاری در هر استان از این اعتبارات استفاده شود. وی افزود: پنج درصد از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار گرفته که باید در زمینه اشتغال مددجویان و افراد بی‌بضاعت هزینه شود.
خدمتگزار تأکید کرد: شوراهای شهر و شهرداری‌ها باید تحرک بیشتری در زمینه جذب اعتبارات سال آینده داشته باشند.

مدیران دستگاه‌های اجرایی  پیشنهادات
خود را در خصوص لایحه بودجه ارائه دهند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس نیز گفت: مدیران باید اصلاحاتی که به نفع استان است برای لایحه بودجه پیشنهاد دهند و در راستای توسعه استان تعامل نمایند.حجت‌الاسلام عبادی اظهار داشت: این لایحه در اختیار استانداری است و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای اخذ اعتبارات دستگاه‌های خود پیگیر باشند. وی یادآور شد: برای پیشنهادات و اضافه کردن وقت محدود است و زمانی ممکن است با اضافه شدن یک کلمه اعتبار استان ما افزایش پیدا کند. وی ادامه داد: برای حذف عبارتی در لایحه بودجه زمان زیاد است، و گاهی یک حذف کارشناسی می‌تواند به نفع استان ما باشد. وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا پیشنهادات خود را مبنی بر حذف یا اضافه کردن در لایحه بودجه به معاون برنامه‌‌ریزی تحویل دهند تا از طریق این معاونت به نمایندگان در مجلس ارائه شود.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/09/23 -- 19:48:57
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 794

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا