نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 22 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
15. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 13

 

 

 

مشاهده کامل خبر
جان کری: ایران و 1+5 به یک توافق تاریخی نزدیک شده اند      

محمدجواد ظریف و جان کری، وزیران خارجه ایران و آمریکا دوشنبه شب در شهر نیویورک با یکدیگر دیدار کردند.  این دیدار در محل اقامتگاه نماینده ایران در سازمان ملل متحد برگزار شد.

ورود اولین وزیر خارجه آمریکا به اقامتگاه نماینده ایران
این برای نخستین بار پس از انقلاب سال 57 ایران است که یک وزیر خارجه آمریکا وارد اقامتگاه نماینده ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک می شود. جان کری پیش از این ملاقات گفته بود که در این دیدار از همتای ایرانی​اش خواهد خواست برای بازگشت حوثی​ها پای میز مذاکره در یمن تلاش کند. به گزارش رویترز، کری پیش از دیدار با ظریف در سخنرانی خود در اجلاس بازبینی پیمان «ان پی تی»  در نیویورک تاکید کرد که ایران و گروه 1+5 بیش از هر زمان دیگری برای نخستین بار در طی 12 سال گذشته به یک توافق تاریخی نزدیک شده اند.
 
مسائل کلیدی لاینحل مانده
وزیر امور خارجه آمریکا در اجلاس «ان پی تی» گفت: «ما در واقع بیش از هر زمان دیگری به یک توافق خوب و جامع که به دنبال آن هستیم، نزدیک ترشده ایم و اگر ما موفق به انجام این مهم شویم، امنیت بیشتری برای تمام جهان حاصل خواهد شد. کری با این وجود تاکید کرد که گفت و گوهای سختی در هفته های آتی در پیش است و برخی مسائل کلیدی هنوز بین دو طرف لاینحل مانده است.

نگرانی ها را  مطرح کردیم
ظریف ادامه داد: در دیدار با جان کری درباره نحوه ادامه کار صحبت کردیم و من نگرانی‌هایمان را از بحث هایی که در آمریکا شد، مطرح کردم. وی تاکید کرد: در این دیدار قرار شد با جدیت از همین هفته ما و 1+5 ادامه نگارش متن را شروع کنیم و این کار را هفته آینده هم ادامه دهیم تا متن نهایی حاصل شود.

نگارش متن وقت گیر است
وزیر خارجه در عین حال روند نگارش متن را بسیار وقت‌گیر خواند و گفت: توافق کردیم که همه وقت لازم را برای این کار اختصاص و هر قدر‌ که کار کارشناسی یا در سطح مدیران سیاسی و حتی در سطح وزیران نیاز شد، کار را ادامه دهیم.

قرارمان این بوده است که یک نوبت ما مهمان آنها باشیم و یکبار آنها مهمان ما
ظریف در پاسخ به سوال دیگری که علت حضور جان کری در محل اقامت وزیر خارجه ایران را جویا شد، افزود: ما از ابتدا با طرف‌های مذاکره قرارمان این بوده است که یک نوبت ما مهمان آنها باشیم و یکبار آنها مهمان ما.وی افزود: معمولا این کار را در ژنو، لوزان و در وین نیز انجام می‌دادیم، یعنی ‌یکبار محل مذاکرات را ما تعیین می کردیم و یکبار هم محل مذاکرات را طرف مقابل تعیین می کرد و این بار نوبت طرف آمریکایی بود که به محل ما بیاید و محل مذاکرات را ما انتخاب کنیم و با توجه به اینکه بنده در رزیدانس سفیر ایران اقامت دارم، از این محل استفاده کردیم، کما اینکه نوبت قبل ما به هتل اقامت آنها رفتیم و دفعه ما قبل آن، آنها آمد‌ند، این روشی‌ بود که ما تا به حال ادامه داده ایم و اتفاق جدیدی نیفتاده است.


گروه خبری : سیاسی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/02/08 -- 18:44:19
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 856

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا