نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 22 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
15. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 13

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سوختن فرصت های اشتغال با ورود کالاهای قاچاق      

فرماندار بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی کشور اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی است، گفت: ورود کالاهای قاچاق فرصت های
متعدد و متنوعی را از نیروهای کاری می گیرد. به گزارش مهر، منصوری در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز شهرستان بیرجند با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر اظهارکرد: باید تأثیر مخرب قاچاق کالا و ارز بر کار و کارگری و تولید مورد توجه قرار گیرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی کشور اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی است، بیان کرد: افرادی که دست به قاچاق می زنند آگاهانه یا نا آگاهانه ضربه زیادی به چرخه کار وارد کرده لذا یک اقدام کوچک برای مبارزه با این معضل خدمت بزرگی برای جامعه است. وی به برنامه های سال جاری کمیسیون مباره با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: در سال جاری باید مسایل مربوط به قاچاق کالا و ارز توسط دستگاه ها با جدیت بیشتری دنبال شود. منصوری با بیان اینکه با ورود قاچاق کالاهای غیرمجاز و نامرغوب، از کشور ارز خارج می‌شود که با توجه به شرایط کنونی بسیار مهم است، بیان داشت: از طرفی به دلیل مرزی بودن خراسان جنوبی ما شاهد قاچاق سوخت از مرز بوده که تأثیرات مخربی بر مسائل مربوط به این حوزه وارد کرده است. وی از دستگاه های اجرایی شهرستان خواست مسائل مربوط به شهرستان را با هماهنگی استان به صورت کاربردی‌تر و مؤثرتر رصد کنند.

مصرف ۱۵۴ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در بیرجند

نماینده شرکت فرآورده های نفتی خراسان جنوبی هم گفت: در سال گذشته ۱۵۴ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در شهرستان بیرجند مصرف شده است. میرزائی اظهارکرد: در سال گذشته ۱۵۴ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در شهرستان بیرجند مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن یک درصد افزایش را نشان می دهد. وی بیان کرد: سهم بنزین مصرفی مردم شهرستان بیرجند در این مدت ۸۰ میلیون لیتر بوده که نسبت به سال ۹۲، دو درصد کاهش داشته است. وی به مصرف ۱۱ میلیون لیتر نفت سفید در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این میزان نیز نسبت به سال قبل هفت درصد کاهش داشته است. میرزائی از مصرف ۶۰ میلیون لیتر نفت گاز در شهرستان بیرجند طی سال ۹۳ خبر داد و گفت: میزان نفت گاز مصرفی این مدت نسبت به سال ۹۲ حدود شش درصد کاهش داشته است. به گفته وی در این مدت حدود سه میلیون لیتر نفت کوره در سطح شهرستان بیرجند مصرف شده که افزایش یک درصدی را نشان می دهد.

اجرای طرح تخصیص سوخت براساس عملکرد در سال جاری

نماینده شرکت فرآورده های نفتی خراسان جنوبی به ۳۲۰ مورد بازدید از
جایگاه های سوخت توسط بازرسان این مجموعه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: همچنین در این مدت ۱۱۴ مورد بازرسی با همکاری سایر سازمان های متولی انجام شده است. میرزائی، بهره برداری از پایگاه های جدید سوخت، افزایش بازدیدهای مشترک از جایگاه ها با همکاری سایر سازمان ها و اجرای طرح تخصیص سوخت براساس عملکرد را از جمله برنامه های شرکت فرآورده های
نفتی در سال جاری عنوان کرد. وی با اشاره به وضعیت توزیع کالای دخانی در سطح بازار از طریق دستفروشان، بیان داشت: با توجه به اینکه این افراد بیشتر کالاهای قاچاق را توزیع می کنند لذا بهترین کار برای مبارزه با قاچاق کالای دخانی برخورد با دستفروشان است. دلاورزاده ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده هنوز افاغنه واقع در میدان امام خمینی(ره) بیرجند این کار را انجام می دهند که باید جمع آوری شوند.

کشف ۳۴۳ هزار کیلوگرم مواد خوراکی بدون مجوز در بیرجند

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز از کشف ۳۴۳ هزار و ۴۷۱ کیلوگرم مواد خوراکی قاچاق و فاقد مجوز در شهرستان بیرجند طی سال گذشته خبر داد. قلندری اظهارکرد: طی این مدت دو هزار و ۴۱۰ پرونده در ارتباط با قاچاق کالا و ارز در شهرستان بیرجند تشکیل شده که از این تعداد، دو هزار و ۴۰۹ پرونده زیر ۱۰۰ میلیون تومان و یک پرونده نیز بالای صد میلیون تومان بوده است.
قلندری از اختصاص اعتبارات فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به چهار دستگاه اجرایی استان در امسال خبر داد و افزود: این اعتبارات بین چهار دستگاه صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پروش که بیشترین نقش و ارتباط را با مردم دارند توزیع می شود. وی با ابراز نگرانی از پایین آمدن سن مصرف دخانیات در جامعه، گفت: برای پیشگیری از این موضع اقداماتی باید انجام و جلوی ورود کالاهای دخانی قاچاق گرفته شود.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/02/08 -- 20:49:27
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 904

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا