نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 6 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
19. رجب 1440
2019 Mar 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
همه جلسات کاری تعطیل      

استاندار: به منظور برگزاری جلسه مشترک صبح شنبه با خبرنگاران؛
همه جلسات کاری تعطیل

گروه خبر- مراسم روز خبرنگار با حضور خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان عصر روز پنجشنبه در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور برگزار شد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت و با تبریک این روز، صحت، سرعت و دقت را از ویژگی های خبرهای تولیدی خبرنگاران دانست و از آنها به عنوان پل بین مردم و چشم و گوش مسئولان یاد کرد. محبی تعدد نشریات و پایگاه های
خبری استان را از ویژگی های برتر استان نسبت به سایر نقاط کشور دانست و افزود: از 78 نشریه در استان 3 تای آن به صورت روزنامه منتشر می شود. همچنین 67 پایگاه خبری، 17 نشریه تخصصی دانشگاهی نیز از قابلیت های دیگر استان است.

خبرهای تازه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح سایت های دانشجو و دفاع مقدس، افتتاح قریب الوقوع خانه مطبوعات از جمله خبرهای تازه مدیرکل بود. به گفته وی مکان خانه مطبوعات استان را دکتر مدیح شهردار بیرجند در اختیار این تشکیلات قرار داده است. محبی ضمن قدردانی از شهردار، از اهدای 17 دستگاه دوچرخه به رسانه های استان خبر داد. وی در ادامه به دغدغه های کاری خبرنگاران پرداخت و از استاندار خواست مثل همیشه بر لزوم پاسخگویی مدیران تأکید و از آنان بخواهد با آستانه تحمل بالاتری با خبرنگاران مواجه شوند. وی همچنین از نمایندگان استان تقاضا کرد: موضوعاتی چون تصویب قوانین حمایتی برای تأمین امنیت شغلی خبرنگاران، اشتغال پایدار آنان، یارانه بخش مطبوعات و بودجه های فرهنگی را مدنظر قرار دهند.

نوع تعامل مسئولان، دغدغه خبرنگاران

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز دغدغه خبرنگاران ما بیش از اینکه نگرانی ازسطح پایین درآمدها، نداشتن مسکن، بیمه و تسهیلات خدمات رفاهی  و دیگر باشد، دغدغه نوع تعامل مسئولان با اصحاب رسانه ها است. علی جعفرپور مقدم تصریح کرد: چرا انتظارها باید پشت درهای بسته مدیران با بی احترامی آنها و عدم پاسخگویی آنقدر پررنگ باشد که در یک استان فرهنگی بزرگترین دغدغه خبرنگاران یک رفتار ضد فرهنگی باشد. برخوردی که با اصحاب رسانه در بدنه مدیریتی استان نهادینه شده است. وی بیان کرد: امروز تمام پیگیری خادمان خبرنگاران در خانه مطبوعات در برابرمشکلات اصحاب رسانه ناچیز و جز شرمندگی برای ما چیزی نداشته است. وی تصریح کرد: در مورد مسائل صنفی پیگیری برای موضوع مسکن خبرنگاران انجام شده است و مذاکرات متعددی با بنیاد مسکن و فرمانداری انجام شده است که نهایتا واگذاری به نظر استاندار محول شده و گره کور چندین ساله فقط به دستان ایشان باز می شود. مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی تصریح کرد: پیگیر جشنواره دائمی مطبوعات با نام پرفسور معتمد نژاد در مقیاس ملی و با محوریت خراسان جنوبی  هستیم. جعفر‌پور مقدم بیان کرد: پیگیری خدمات پزشکی اعم از خدمات رایگان کلینیکی، چکاپ و بحث بودجه خانه مطبوعات نیزهستیم. وی در بحث تسهیلات سفر خبرنگاران نیز گفت: نخستین کاروان خبرنگاران استان 14 شهریور ماه امسال به عتبات عالیات اعزام می شود. جعفر‌پور اظهار کرد: افتتاح دفاتر شهرستانی خانه مطبوعات از هفته آینده در شهرستان های استان اجرایی می شود تا مطالبات خبرنگاران در کمیته های شهرستانی به صورت تخصصی پیگیری شود.

هدیه منطقه ویژه اقتصادی به مناسبت روز خبرنگار

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز گفت: خبرنگاران با اخلاص و روحیه جهادی خود موجب بالندگی و شکوفایی جامعه می‌شوند. مرتضی صفدرزاده،  افزود: اگر با قلمی پاک، به بیان مشکلات و پتانسیل‌های استان پرداخته شود، برکات آن را در زندگی شاهد خواهیم بود. وی  با بیان اینکه تاکنون به برکت حضور خبرنگاران استان، بسیاری از مشکلات منطقه رفع شده، خاطرنشان کرد: قطعه زمینی برای احداث چاپخانه با محوریت خانه مطبوعات به عنوان هدیه روز خبرنگار از سوی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اختصاص می یابد.

حقوق خبرنگار، یک چهارم حقوق کارکنان معمولی دولت و یا یک سوم حقوق قانون کار است

محمود مقامی نماینده خبرنگاران نیز اظهار کرد: امروز خبرنگاران باید دستاوردهای نظام اسلامی را در حوزه‌های محرومیت زدایی، الگوی زندگی مسالمت‌آمیز قومیت‌های مذهبی و دینی، پیشرفت های علمی و نظامی، دموکراسی و آزادی بیان و دفاع از مظلوم را در سطح دنیا مخابره کنند. وی با یادآوری به فعالیت 400 خبرنگار و فعال خبری در استان از  مشکلات آنان، گفت: سطح پایین درآمدی خبرنگاران برای این قشر آزاردهنده شده است و حقوقشان تقریباً حدود یک چهارم حقوق کارکنان معمولی دولت و یا یک سوم حقوق قانون کار است. وی ادامه داد: آیا مسئولین اطلاع دارند که خبرنگارانی که هر روز اخبار ریز و درشت ادارات و هفته‌های مناسبتی آنها را منعکس می کنند بالاترین حقوق آنها حدود 400 تا 450 هزار تومان است و از هیچ مزایا و صنوات برخوردار نیستند. وی با بیان اینکه نبود امنیت شغلی یکی دیگر از دغدغه‌های خبرنگاران است که مسئولان سال ها وعده پیگیری آن را داده‌اند، عنوان کرد: برای این موضوع متولیان امر گزارش بدهند که چه اقدام شاخص و بارزی را انجام داده اند. مقامی ادامه داد چطور وقتی نیروی در سازمانی قرار است به صورت پیمانی، قراردادی و پیمانکاری جذب شود، اولین چیزی که همزمان با حقوق او برقرار می شود بیمه و حقوق حداقل قانون کار است، تأکید کرد: اما چرا در این زمینه باید رسانه‎ها مستثنا باشند. وی به تشکیل صندوق رفاه در خانه مطبوعات تأکید کرد و افزود: در حال حاضر به خاطر سطح کم درآمدی خبرنگار، امکان اخذ تسهیلات وجود ندارد و ضامنی هم برای خبرنگاران نیست که با توجه به این امر ضرورت دارد اعتباری به عنوان سرمایه این صندوق اختصاص یابد تا برای برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی هزینه شود. وی یادآور شد: موضوع مسکن، مسایل رفاهی و توجه به خبرنگاران شهرستانی بایستی بر اساس یک برنامه ریزی دقیق و مدون مشخص شود تا در آینده مشکلات در حوزه‌های مطرح شده پیش نیاید.

 عوارض خبرنگاری، قبل از چهل سالگی

فاطمه قاسمی، یکی دیگر از نمایندگان خبرنگاران نیز در این جلسه با بیان اینکه امروز به بهانه‌ای که در دفاتر تقویم سالانه روز خبرنگار نامیده شده در این مراسم گرد هم جمع شده‌ایم، اظهار کرد: آیا اگر این بهانه تقویمی نبود، باز هم خبرنگاران اینجا بودند.  وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در 364 روز سال از حال و احوال مردم و مسئولان از بی‌آبی روستاها، اعتبار رسیده و نرسیده، جاده آسفالت نشده، نبود پزشک، طرح و پروژه و جیب خالی مسئولان می‌نویسند، افزود: در همه این روزها خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و چشم بیدار جامعه و راوی رنج‌های مردم و خواسته‌هایشان. قاسمی ادامه داد: اما هیچ‌گاه کسی از حال و روز خبرنگاران نپرسید که به دلیل سختی شغلشان قبل از چهل سالگی دچار آرتروز، دیسک، پیوند کلیه، ناراحتی و قلب و اعصاب می‌شوند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جای صندوق رفاهی برای خبرنگاران در استان خالی است، عنوان کرد: متأسفانه ایجاد دانشکده خبر در استان نیز به فراموشی سپرده شده است.
گفتنی است: همچنین آقای حمیدی از ماهنامه سرو آزاد و آقای شوشتری نماینده نشریه طلوع خراسان به بیان مشکلات و دغدغه‌های خبرنگاران پرداختند.

همه جلسات کاری روز شنبه، تعطیل

استاندار هم با بیان اینکه خبرنگاران در حوزه ارتباط جمعی و اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی فعالیت می کنند، گفت: آنان باید در سالی که با عنوان «همدلی دولت و ملت» نامگذاری شده است در راستای همدلی و همزبانی مردم و مسئولان کوشش نمایند. خدمتگزار با بیان اینکه به اعتقاد بنده، خبرنگاران افرادی کاملاً امین، دلسوز، پیگیر و جدی هستند، تصریح کرد: تنها یک روز نباید به عنوان روز خبرنگار به خبرنگاران اختصاص پیدا کند بلکه تمام سال و ایام آن متعلق به خبرنگاران است.

فضای اعتماد، اطمینان و باور بین مخاطبین و دستگاه ها، توسط خبرنگاران حاصل شود

استاندار با اشاره به این نکته که خبرنگاران به مثابه نورافکن، انتقال دهنده اخبار از جانب مسئولان به مردم هستند، یادآور شد: بدون شک آنان دارای نقش های متعددی در این باره هستند. وی اضافه کرد: فرهنگ سازی، دارا بودن نقش پویایی، ایفای نقش تعاملی و سازندگی و...از دیگر نقش های این قشر فرهیخته است. استاندار در بخشی دیگری از سخنانش گفت: باید فضای اعتماد، اطمینان و باور بین مخاطبین و دستگاه ها توسط خبرنگاران حاصل شود. وی نهادینه کردن راستی و صداقت را در جامعه یکی از ضروریات دانسته و ابراز کرد: فرهنگ اعتماد، صداقت و سلامت باید در جامعه بدون هر گونه جانبداری به دست توانای خبرنگاران ایجاد شود.  وی ضمن اشاره به سخنان و مطالب ارائه شده در جلسه توسط نمایندگان خبرنگاران و خبرگزاری ها، بیان کرد: در اینحا وعده دادن آن هم برای اموری که شاید عملی نشود، وجه درستی ندارد. وی از اختصاص مبلغ یکصد میلیون تومان در رابطه با روز خبرنگار خبر داده و خاطرنشان کرد: بنده این مبلغ را در اختیار جناب محبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گذاشته تا به هر نحو که صلاح می دانند در رابطه با روز خبرنگار هزینه کنند. وی درباره تقاضای اصحاب رسانه مبنی بر تشکیل جلسه خصوصی با استاندار و بیان مشکلات و دیدگاه های آنان در این باره، اظهار کرد: بنده در روز 17 مرداد ماه (صبح شنبه) بقیه جلسات کاری خویش را کنسل کرده و با افتخار پذیرای حضور اصحاب رسانه هستم.

حاشیه های این مراسم

* استاندار از جمعیت بالای شرکت کننده در مراسم اظهار رضایت کرد (ظرفیت حدود 800 صندلی سالن تقریباً کامل بود ). وی با پذیرش مشکلات موجود در عرصه فعالیت خبرنگاران و نحوه تعامل مسئولان تأکید کرد به همه مدیران گفته ایم نهایت سعه صدر و حوصله را در برخورد با خبرنگاران داشته باشند با این همه استاندار مسایل و مشکلات مطرح شده را در حد و اندازه توصیف شده ندانست!
* پس از آنکه مدیرعامل خانه مطبوعات، نمایندگان خبرنگاران متفقاً بر برگزاری جلسه خبرنگاران با استاندار تأکید و پا فشاری کردند استاندار از مدیر حوزه اش  خواست تمام جلسات کاری صبح شنبه 17 مرداد را برای برگزاری جلسه مشترک با خبرنگاران تعطیل کند.
* مدیر عامل خانه مطبوعات نیز درباره تخصیص اعتبار 100 میلیونی به خانه مطبوعات گفت: این موضوع جز وعده های آقای استاندار است که تا عملی شدن و طی روال اداری 5-4 ماه به طول خواهد انجامید. به گفته وی مخارج برگزاری جلسه از محل کمک های اداره کل ارشاد و عنایت حامیان مالی این مراسم تأمین شده است و ارتباطی با اعتبار مذکور ندارد.
 


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/05/16 -- 20:13:52
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1089

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا