نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 4 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
17. رجب 1440
2019 Mar 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
اصناف استان می توانند از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی بهترین استفاده را ببرند      

اصناف استان می توانند از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی بهترین استفاده را ببرند

منطقه ویژه اقتصادی فرصتی طلایی و بهترین روش برای جذب سرمایه گذاران است

* حسین زاده

 توسعه اقتصادی و فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی نقش اثرگذاری در افزایش صادرات کشور و استان دارد و باعث رونق گمرکات خراسان جنوبی می شود.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در بازدیدی که به همراه هیئت رئیسه اتاق های اصناف شهرستان های خراسان جنوبی از منطقه ویژه اقتصادی داشت، با بیان این مطلب گفت: با توجه به مشکلات چند دهه گذشته در کشور افغانستان و وجود منابع طبیعی کشاورزی و معدنی غنی در آن کشور، منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی شرایط خوبی را با هدف توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با افغانستان در مرز و مرکز استان ایجاد نموده که بارقه امیدی برای توسعه خراسان جنوبی است و این فرصت درحالی فراهم شده که حجم فعالیت ها در منطقه ویژه اقتصادی استان در کمتر از 18 ماه به انجام رسیده و من کمتر منطقه ویژه اقتصادی را در سطح کشور دیده ام که در این زمان کوتاه این حجم فعالیت در آن انجام شده باشد.

آنچه در خراسان جنوبی باعث توسعه می شود منابع انسانی است

حقیقی با اشاره به اینکه معتقدیم منطقه ویژه اقتصادی فرصتی طلایی و بهترین روش برای جذب سرمایه گذاران است، اظهار کرد: سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی، سازمان صنعت، معدن و تجارت را در کنار خود ببینید و مطمئن باشید در حد بضاعت شما را همراهی خواهیم کرد و این را وظیفه خود می دانیم. وی بر ضرروت تربیت مدیران و کارشناسان تأکید کرد و گفت: توسعه یافتگی با داشتن معادن غنی محقق نمی شود و آنچه که در این استان باعث توسعه می شود منابع انسانی است و برای استفاده از سایر ظرفیت های استان باید سطح منابع انسانی را ارتقا بخشیم.
ضمن اینکه آغوش مردم نیز باید به روی تجار و کارشناسان غیربومی در استان باز شود. به گفته حقیقی 26 هزار واحد صنفی با ایجاد 40 هزار شغل در استان فعال هستند که با احتساب خانواده های آنان به حدود 200 هزار نفر می رسند و این به معنی ارتزاق مستقیم و غیر مستقیم حدود یک چهارم جمعیت استان در بخش اصناف است.

قطعاً در آینده سرمایه گذاران برای فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی باید خواهش کنند


معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم حجم بالای فعالیت های عمرانی در منطقه ویژه اقتصادی استان در مدت زمانی کوتاه را نشان از مدیریت خوب این منطقه دانست و با بیان اینکه سرمایه گذران استان و به ویژه اصناف می توانند از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی نهایت استفاده را ببرند، گفت: در حال حاضر از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی استان دعوت می شود اما قطعاً در آینده سرمایه گذارن باید برای حضور و فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی خواهش کنند و لذا باید از فرصت طلایی منطقه ویژه اقتصادی در اسرع وقت استفاده کرد.

اصناف در منطقه ویژه اقتصادی دغدغه پرداخت مالیات نخواهند داشت

ماهگلی، آینده ای روشن را برای منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی پیش بینی کرد و خطاب به هیئت رئیسه اتاق های اصناف شهرستان های خراسان جنوبی گفت: شما می توانید در شهرستان های خود مزایای منطقه ویژه اقتصادی استان را تشریح کنید و از سرمایه گذاران به ویژه اصناف برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی دعوت نمایند زیرا اصناف در اینجا دغدغه پرداخت مالیات نخواهد داشت.
رئیس اتاق بازرگانی اصناف مرکز استان نیز ضمن قدردانی از مدیریت و پرسنل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی که تلاش آنان شکوفایی و رونق اقتصاد و صنعت استان را باعث شده، گفت: با استفاده از ظرفیت ها، تسهیلات و معافیت های گمرکی و مالیاتی منطقه ویژه اقتصادی استان، اصناف خراسان جنوبی می توانند با ایجاد مراکز و فروشگاه های بزرگ در این منطقه و ارائه خدمات توزیعی و... به رونق منطقه و توسعه استان کمک کنند و در این راستا از دولتمردان هم انتظار نگاه حمایتی و ویژه داریم.
یزدان شناس با بیان اینکه با استقرار اصناف در منطقه ویژه اقتصادی و ارتقای کار آنان به سطح بالاتری از تجارت می توانیم در رونق و توسعه استان مؤثر باشیم اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی فرصتی استثنایی است که با پیگیری و تلاش مسئولین گذشته و فعلی ایجاد شده و باید با استفاده از این فرصت مغتنم در راستای رونق استان و ارتقای سطح رفاه مردم خراسان جنوبی استفاده نماییم.

شیرینی توسعه اقتصادی استان و کشور تلخی برخی دردسر ها را جبران می کند

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی استان هم فلسفه وجودی مناطق ویژه اقتصادی را سرعت بخشیدن به حرکت یک محدوده جغرافیایی شهرستانی یا استانی به سوی رونق و توسعه ذکر کرد و گفت: قانون گذار با این هدف، مسایل و مشکلات و موانع سر راه توسعه اقتصادی مناطق ویژه اقتصادی را حذف کرده و تسهیلات و تخفیفات و قوانینی را برای تسریع در توسعه برای این مناطق تعریف کرده است.
صفدری زاده به ترتیب از سرمایه گذاران بومی استان، سرمایه گذاران ملی و سرمایه گذران خارجی به عنوان اولویت های یک، دو و سه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نام برد و افزود: در این راستا و برای جذب سرمایه گذاران تا کنون جلسات متعددی را با دست اندرکاران امور صنعتی و اقتصادی استان و کشور و نیز تجار کشور افغانستان داشته ایم که امیدواریم این جلسات که تداوم خواهد داشت در معرفی فرصت ها، توانمندی ها و ظرفیت های استان و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی و نیز استفاده از نظرات و پیشنهادات فعالان این بخش ها مؤثر باشد. به گفته وی سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی علاوه بر سایت اصلی، قطعه ای منفصله به مساحت 100 هکتار در نقطه صفر مرزی ایجاد کرده که ایجاد این دو سایت با دو عملیات اجرایی جداگانه هم مزایایی دارد و هم دردسر هایی برای اداره کردن. البته توسعه اقتصادی استان و کشور به قدری شیرین است که تلخی برخی دردسرها و گرفتاری ها را جبران و قابل تحمل می کند.

برای استفاده صنایع و صنوف فعال در استان از مزایای منطقه ویژه اقتصادی برنامه هایی داریم

صفدری زاده در ادامه به تشریح برخی مزایای منطقه ویژه اقتصادی استان پرداخت و اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی استان ارزانترین نرخ زمین و تعرفه ها را در بین مناطق ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی کل کشور دارد که ناشی از نگاه توسعه ای و سرعت بخشی به رونق واحدهای تولیدی و صنعتی است. وی با اشاره به اینکه برای استفاده صنایع و صنوف فعال استان از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی نیز برنامه هایی داریم، گفت: وارد کردن مواد اولیه مورد نیاز با تعرفه های اندک گمرکی و استفاده از 10 سال معافیت مالیاتی از سال 95 برای واحدهای فعال در منطقه ویژه اقتصادی از جمله تسهیلات پیش بینی شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی استان با بیان اینکه دست تمام کسانی را که دغدغه توسعه این استان را دارند می بوسیم، درباره قیمت واگذاری زمین در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاران در بخش تولید به ازای هر مترمربع زمین در منطقه ویژه اقتصادی استان 28 هزار تومان و آن هم در اقساط 16 ماهه می پردازند و سند رسمی مالکیتی نیز به نام خود دریافت می کنند.

همه صنوف، فرصت حضور و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی استان را دارند
   
صفدری زاده با اشاره به اینکه همه صنوف، فرصت حضور و فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی استان را دارند، افزود: آمادگی داریم هر آنچه که ظرفیت واگذاری بخش خصوصی داشته باشد را به بخش خصوصی واگذار نماییم.
مراکز اقامتی و رفاهی، فروشگاه، خوابگاه، انبارهای اجاره ای و... در سایت مرزی منطقه ویژه اقتصادی می تواند به بخش خصوصی واگذار شود. البته سازمان منطقه ویژه اقتصادی چنانچه در ابتدای کار، بخش خصوصی متقاضی نباشد این پروژه ها را اجرا می کند اما هرگاه و در هر مقطع از کار اگر بخش خصوصی تمایل به اجرای پروژه داشت امکان واگذاری وجود خواهد داشت و اصناف می توانند به این بخش ها ورود پیدا کنند.

منطقه ویژه اقتصادی سکوی پرشی برای رونق و توسعه استان و کشور است

سرپرست امور اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هدف ما در منطقه ویژه اقتصادی این است که با همدلی و همزبانی بخش دولتی و بخش خصوصی، سکوی پرشی برای رونق و توسعه استان خراسان جنوبی و کشور باشیم، اظهار کرد: برای معرفی پتانسیل های منطقه ویژه اقتصادی، جلسات زیادی را با بخش های مختلف برگزار کرده و از این پس نیز برگزار خواهیم کرد.
ملکی پیگیری و دلسوزهای رئیس و معاونین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در راستای تأمین زیرساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی را قابل قدردانی دانست و گفت: اینکه مرز ماهیرود در مقاطعی با ازدحام ناوگان ترانزیت کالا مواجه است نشان از ظرفیت های بالای این مرز و استان خراسان جنوبی دارد.
وی به معافیت مالیاتی 10 ساله سرمایه گذاران فعال در منطقه ویژه اقتصادی استان به عنوان امتیازی قابل توجه با متقاضیان سرمایه گذاری و به ویژه اصناف خراسان جنوبی اشاره کردو با بیان اینکه از اردیبهشت ماه سال 93 و پس از اخذ مجوزها، عملیات اجرایی را در منطقه ویژه اقتصادی استان آغاز کردیم، افزود: در توسعه زیرساخت ها رکوردهایی در منطقه ویژه اقتصادی استان به ثبت رسیده که در کشور بی نظیر است و نشان از عزم راسخ مسئولین منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی برای تسریع در رونق اقتصادی و توسعه استان و کشور دارد.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/05/17 -- 20:11:55
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 855

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا