نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 28 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
21. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بنیاد برکت ۱۱۰ میلیارد تومان در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند      

بنیاد برکت با مشارکت در راه‌اندازی و توسعه طرح‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، عمرانی، زیربنایی، مدرسه‌سازی وغیره به دنبال تأثیر کلی بر توسعه اقتصادی مناطق محروم کشور، افزایش فرصت‌های شغلی، توسعه کارآفرینی، فقرزدایی و جلوگیری از مهاجرت نیروهای محلی به شهرهای بزرگ است.
حال بنیاد برکت در استان خراسان جنوبی که یکی از مناطق مورد توجه ویژه بنیاد است توانسته با برکات‌های فراوان فعالیت عمرانی، فرهنگی، اقتصادی وسرمایه گذاری دراین استان انجام دهد وهرروز شاهد سرمایه گذاری‌ها جدید و ایجاد اشتغال برای جوانان این دیارکویری هستیم. به گزارش تسنیم، ساخت 114 کلاس درس با سرمایه‌گذاری 10 میلیارد تومان، ساخت 14 مسجد در نقاط مختلف خراسان جنوبی، احداث 10 بیمارستان با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان، انجام خدمات پوشش بیمه‌ای در نقاط مختلف روستاهای استان و پرداخت وام ازدواج، خرید مسکن و وام قرض‌الحسنه به تعداد 482 نفر از دیگر اقداماتی است که توسط بنیاد برکت در استان خراسان جنوبی
 انجام شده است.

امسال 110 میلیارد تومان
سرمایه‌گذاری برکت درخراسان جنوبی

مدیرعامل بنیاد برکت کشور در بیرجند گفت: با توجه به نیاز مناطق محروم به اجرای طرح‌های کارآفرینی، این سرمایه‌گذاری ممکن است تا 20 درصد افزایش یابد.
عارف نوروزی با اشاره به اجرای هزار و 700 طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری 4 هزار و 100 میلیارد تومانی از سوی بنیاد برکت در کشور افزود: از این تعداد طرح 450 مدرسه و 300 مسجد ساخته شده و 250 مدرسه دیگر نیز در حال ساخت است. وی اظهارداشت: بنیاد برکت امسال 110 میلیارد تومان در طرح‌های اقتصادی و کارآفرینی خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند و تاکنون 10 طرح اقتصادی با مشارکت بنیاد برکت و با هزینه 170 میلیارد تومان اجرا شده که ساخت 12 مدرسه، 10 مسجد و تکمیل بیمارستان شهرستان فردوس از جمله این طرح‌هاست.مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون سرمایه‌گذاری بالایی را در خراسان جنوبی برنامه‌ریزی کرده و در دست اجرا دارد که در قالب فعالیت‌های بنیاد برکت و طرح‌های تدبیر برکت انجام می‌شوند که بیشترین تبلور آن در ایجاد مجتمع فولاد قاینات است. وی گفت: تاکنون به مراتب بالا‌تر از سهم استان موفق به سرمایه‌گذاری در این منطقه شده‌ایم و در کمتر استانی حدود 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط این بنیاد انجام شده است. مدیرعامل بنیاد برکت درسفر به شهرستان سربیشه گفت: این بنیاد قصد دارد در زمینه محرومیت‌زدایی از شهرستان سربیشه اقداماتی را به‌ویژه در زمینه سرمایه‌گذاری در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی
و کارآفرینی به اجرا درآورد.

پیشنهاد 50 پروژه اقتصادی از
شهرستان سربیشه به بنیاد برکت

عارف نوروزی اظهارداشت: بر همین اساس، بیش از 50 طرح و پروژه اقتصادی برای مشارکت و مساعدت از سوی مسئولین شهرستان سربیشه به بنیاد برکت پیشنهاد شده است. وی افزود: براساس امکانات و ظرفیت‌هایی که بنیاد برکت در اختیار دارد، در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای مشارکت در پروژه‌های سطح استان هستیم. مدیرعامل بنیاد برکت نیزدرجمع اعضای شوراهای اسلامی خراسان جنوبی به مرزی و حساس بودن موقعیت استان اشاره کرد و گفت: افزایش بیکاری ما را بر آن داشت تا در این استان قدم‌های مؤثری برداریم. امسال 120 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در این استان و به تنوع در حوزه‌های مختلف و در تمام شهرستان‌ها انجام می‌دهیم. عارف نوروزی اظهار داشت: 22 مدرسه با ظرفیت 114کلاس درس با اعتبار 10 میلیارد تومان در خراسان جنوبی توسط این بنیاد در حال ساخت یا بهره‌برداری است و امسال نیز تعدادی مدرسه در نقاط مختلف به این مجموعه اضافه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در حال ساخت بودن 10 مسجد در مناطق روستایی، به‌سازی روستایی، راه‌سازی، آب‌رسانی وغیرهدر قالب 13پروژه نیز در حال انجام است که 3 مورد آن به بهره‌برداری رسیده است.وی برقراری بیمه  روستایی برای هزار نفر و برخورداری 482 نفر از وام‌های قرض‌الحسنه این بنیاد با رقمی معادل یک میلیارد و 600 میلیون تومان از دیگر اقدام‌های انجام شده است.

سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی درفولاد قاین
مدیرعامل بنیاد برکت بیان داشت: این بنیاد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پروژه فولاد قاین 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌کند که امیدواریم ظرف یک سال و نیم آینده این طرح به اتمام برسد. وی تصریح کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با همکاری دفتر هماهنگی امور اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در استان، طرح‌هایی که قابلیت ماندگاری جمعیت را داشته و سبب ایجاد اشتغال و تولید در استان می‌شود را ساماندهی و به بنیاد برکت اعلام کنند تا با هماهنگی‌هایی که انجام خواهد شد سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد. وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در نهبندان افزود: بنیاد برکت مایل است مبلغی حدود 60 تا 70 میلیارد تومان در طرح‌های زیربنایی و اقتصادی کوچک در این شهرستان سرمایه‌گذاری کند تا مشکلاتی که در این شهرستان وجود دارد، برطرف و اشتغال ایجاد شود. نوروزی به سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های اقتصادی کوچک و زودبازده اشاره کرد و گفت: بنیاد برکت به دنبال کسب سود نیست و بر اساس منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در طرح‌ها سرمایه‌گذاری و مشارکت می‌کند.معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: بنیاد برکت نگاه ویژه‌ای به خراسان جنوبی داشته باشد تا سرمایه‌گذاری در این استان توسعه یابد.همایون نخعی‌نژاد به شرایط خاص استان در موضوع اشتغال پرداخت و افزود: با مشارکت بنیاد برکت باید به سمتی حرکت کرد که امید و ماندگاری جمعیت در روستا‌ها بیشتر شده و ایجاد اشتغال و کاهش مهاجرت از روستا‌ها را به دنبال داشته باشد.

ساخت 10مسجد ارمغان
بنیادبرکت به خراسان جنوبی

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: تاپایان امسال 10 مسجد در نقاط مختلف
خراسان جنوبی توسط بنیاد برکت و با همکاری و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی ساخته شود.محمدرضا بیکی اظهار داشت: ساخت هریک از مساجد در زمینی به مساحت 100 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان خواهد بود که در صورت اعتبار امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
به گزارش تسنیم، امید داریم برکت‌هایی که خداوند بزرگ و مهربان به مااعطا می‌کند را قدردان آن بوده و همیشه شکرگزار این برکات الهی باشیم تا خداوند هرروز برکاتش را افزون‌تر کند.حال مردم دیار کویری و سخت‌کوش
خراسان جنوبی که با 17 سال خشکسالی پی درپی دست و پنجه نرم می‌کند، همچنان استوار بوده و شکرگزار برکات خداوند مهربان در این آزمون الهی است و هر روز برکت‌های بنیاد برکت نصیب مردم این استان شود و شاهد ایجاد اشتغال جوانان این خطه باشیم.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/06/20 -- 16:26:15
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 780

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا