نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 29 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
22. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مساله عجیب دانشگاه آزاد      

ایرانی‌ها خیلی علاقه‌مند هستند که بزرگترین چیزها را داشته باشند. مثلا شهرداری به بزرگترین تونلش افتخار می‌کند و بزرگترین برج میلاد جهان هم در ایران است. از آن‌طرف ما چندروز پیش داشتیم در بزرگترین اتوبان جهان – مثلا رسالت – می‌رفتیم که بزرگترین بیلبرد جهان را روی بلندترین
میله جهان دیدیم.
روی بیلبرد نوشته بود بزرگترین دانشگاه جهان یعنی واقعنی دانشگاه آزاد، بزرگترین تعداد دانشجو را  در جهان دارد و بزرگترین تعداد شعبه را در جهان دارد. که دست‌شان درد نکند.
واقعا هم همین‌طوری است. دانشگاه آزاد در دوران باشکوه «تولید انبوه» و «انبوه‌سازی» در ایران به‌وجود آمد. کلا یک‌دوره‌ای بود که همه‌چیز را انبوه تولید می‌کردند. خود ما مثلا چهارتا بچه هستیم که احتمالا متاثر از همین جریانیم.
ما دیروز رفته بودیم بیمارستان در اتاق انتظار یک‌مشت دکتر نشسته بودند که همه مریض بودند و الان تشخیصش سخت شده که کدام دکتری مریض است و کدام مریض دکترا دارد.
خلاصه بعد از انبوه‌سازی دانشگاه با این شعار هر ساختمان یک دانشگاه آزاد و هر خانواده شش دانشجو، تعداد دانشگاه آزاد در کشور از تعداد واحدهای مسکونی بیشتر شد.
 یعنی خود ما یک‌بار چهارسال توی یک خانه ته یک دهات‌کوره نشسته بودیم، آخر چهارسال صاحبخانه آمد و مدرک کارشناسی داد دست‌مان.
گفتیم ما اصلا واحد پاس نکردیم و اصلا مگر اینجا دانشگاه بود؟ گفت همین‌که چهارسال رفتی آمدی یعنی کارشناسی و من هم اینجا را  به دانشگاه آزاد اجاره داده بودم و خودم هم استاد تمام هستم.
یک‌بار هم ما توی خیابان ایستاده بودیم یکهو حس عجیبی بهمان دست داد. برگشتیم اعتراض کنیم که دیدیم چندتا از مسئولین می‌خواهند پشت ما کلنگ بزنند. گفتیم جریان چیست؟
گفتند جا کم آوردیم اگر موافق باشید یک شعبه دانشگاه آزاد اینجا تاسیس کنیم.اما سوای این‌حرف‌ها از قدیم گفتند هر کسی کو دور ماند از اصل خویش به‌زودی یک شعبه مرتبط با خودش در آن محل افتتاح خواهد شد. چرا به این نتیجه رسیدیم؟
چون در یکی از خیابان های  شهر که دست بر قضا آنجا هم دانشگاه آزاد شعبه دارد، دیدیدم یک‌نفر قیمت خوب پیشنهاد داده و دانشگاه محلی  که قبلا کبابی بوده را قرار است تبدیل به احسن کنند و دوباره کبابی‌اش کنند. یا هر چی.

وبسایت چیزنا - پوریا عالمی
 


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/06/24 -- 17:02:20
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 844

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا