نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
14. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آب، راه و راه آهن در صدر مطالبات      

*عصمت برزجی

خراسان جنوبی در  چند سال گذشته مقصد چندین تن از مقامات کشوری بوده؛ از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا وزیران و اکنون هم که معاون اول رئیس جمهور مهمان خراسان جنوبی است تا بار دیگر از مشکلات و دردهای مردم و وعده های محقق نیافته پیشین بشنود.
با توجه به سفر قریب الوقوع جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پای صحبت هم استانی های عزیز نشستیم و آنان هم از مطالبات مهم شهر و روستایشان گفتند:
یک شهروند بیرجندی با یادآوری به سفرهای قبلی مسئولان گفت: امیدواریم این سفرها تنها به یک رفت و آمد ساده ختم نشود و ثمرهایی هم برای مردم داشته باشد. اسماعیلی تسریع در اجرای خط راه آهن را مهمترین خواسته مردم استان دانست و گفت: تدبیر در مسأله خشکسالی و معضل آب نیز انتظار دیگری است که باید دولت به آن توجه کند و چاره ای بیاندیشد.
وی با اشاره به وضع فعلی روستاها گفت: سطح درآمد مردم استان پایین است و دولت برای جلوگیری از روند مهاجرت روستاییان باید فکری بکند. وی حاشیه نشینی در شهرها و تخلیه روستاها از جمعیت را از مشکلات ناشی از مهاجرت روستاییان به شهرها بر اثر خشکسالی در این استان برشمرد.
حسین پور شهروند دیگر بیرجندی به مشکل مؤسسه میزان و درگیری مردم با این مؤسسه غیر مجاز اشاره کرد و گفت: انتظار می رود دولت هر چه سریعتر مشکل مردم را با این مؤسسه حل کند.

توجه به روستاهای مرزی، خواسته درمیانی ها

شهروندی از شهرستان درمیان نیز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما خواستار ایجاد مجتمع های آبرسانی شد و گفت: در حال حاضر مردم این شهرستان از کمبود آب رنج می برند. خسروی، هم مرزی این شهرستان با کشور  همسایه را یادآور شد و گفت: روستاهای مرزی نیازمند توجه ویژه دولت هستند.
وی احیای کارخانه قند قهستان و تکمیل کارخانه سیمان باقران را از خواسته های جدی مردم شهرستان درمیان عنوان کرد و افزود: راه اندازی این کارخانه ها موجب رونق اشتغال در بین جوانان می شود.
تکمیل راه های روستایی، توسعه راه ها و رونق بازارچه مرزی از دیگر خواسته های درمیانی ها بود که نیاز است دولت در اولویت قرار دهد.

دولت به رنج طبسی ها در نبود زیرساخت های درمانی توجه کند

ارغوانی یک فعال اجتماعی در طبس نیز به خواسته های مردم این شهرستان از دولت اشاره کرد و گفت: یکی از وعده هایی
که تاکنون محقق نشده ابلاغ ساختار اداری معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس است که می تواند در روند رسیدگی به مشکلات مردم تأثیر به سزایی داشته باشد. وی با بیان اینکه نیروگاه حرارتی طبس بعد از 17 سال هنوز مسیر مشخص برای اعتبارات ندارد ادامه داد: کارخانه کرک نیز مدت هاست چشم انتظار اعتبارات ملی است.
یکی دیگر از شهروندان طبسی نیز خواستار توجه دولت به بخش بهداشت و درمان این شهرستان شد و گفت: استقرار پزشک و تجهیزات بیمارستان طبس یک خواسته برحق مردم منطقه است. نجفی همچنین به مشکلات مردم این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: وضع کشاورزی و دامداری اسفبار است و علیرغم اینکه نماینده مردم و نمایندگان دولت از نزدیک شاهد این مشکلات هستند اما هنوز کار شایسته ای انجام نگرفته است.

کارگاه کوچک موزائیک سازی و شن شویی تنها سهم زیرکوه از صنعت استان

شهروندی از شهرستان زیرکوه نیز در تماس تلفنی با خبرنگار ما از وضع نامطلوب خدمات درمانی این شهرستان سخن گفت و افزود: راه اندازی بیمارستان شبانه روزی و سرعت بخشیدن به پروژه های آبرسانی مهمترین خواسته های
مردم زیرکوه است. احمدی با بیان اینکه زیرکوه از صنعت استان هیچ سهمی ندارد اظهار کرد: تنها کارخانه موجود در این شهرستان کارگاه کوچک شن شویی و موازیک سازی است لذا انتظار می رود دولت در ایجاد شهرک صنعتی و استقرار واحدهایی برای اشتغالزایی جوانان یاری رساند. وی ادامه داد: تبدیل بازارچه مرزی یزدان به گمرک نیز از خواسته های مهم مردم زیرکوه است.

سرعت عمل در ساخت بیمارستان بشرویه اصلی ترین خواسته مردم از دولتمردان

یک شهروند بشرویه ای نیز تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی، اجرای طرح های آبخیزداری در منطقه  ایجاد و راه اندازی مرکز تحقیقات پسته و دانشکده پرستاری را از مهمترین دغدغه های مردم این شهرستان ذکر کرد.
  محمد پور همچنین ایجاد صنایع تبدیلی در این شهرستان و توجه به بخش کشاورزی را از دیگر خواسته های مردم این شهرستان برشمرد.

خواسته های درمانی و  راه ها صدر نشین  مطالبات مردم سربیشه از دولت

یک فرهنگی در شهرستان سربیشه نیز به خبرنگار آوا گفت: احداث راه ترانزیتی برای محور سربیشه و پایانه مرزی ماهیرود مهمترین مطالبه مردم شهرستان سربیشه است. مودی با بیان اینکه مردم سربیشه از عدم تجهیز و راه اندازی بیمارستان 24 تختخوابی گلایه مند هستند گفت: وضع خانه های بهداشت نیز مطلوب نیست. وی  احداث راه ترانزیتی برای محور سربیشه و پایانه مرزی ماهیرود را ضروری دانست و گفت: درباره دانشگاه نیز امیدواریم دولت اعتباری را برای احداث ساختمان در نظر گیرد.
یکی دیگر از شهروندان سربیشه با بیان اینکه شغل بیشتر مردم این شهرستان عشایر و دامدار هستند گفت:  مرغداری‌های بسیاری زیادی در شهرستان وجود دارد که احداث کشتارگاه صنعتی دام و طیور ضروری است.

گازرسانی و راه آهن مطالبه نهبندانی ها از دولت
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در خانه ملت نیز با اشاره به اینکه مردم نهبندان مخالف گازرسانی به این شهرستان از طریق سی ان جی هستند، گفت: گازرسانی از طریق خط لوله به نهبندان، اولین و مهمترین خواسته مردم از معاون اول رئیس جمهور است.
مراد هاشمزهی در گفتگویی ضمن بیان اینکه گازرسانی از طریق خط لوله به نهبندان نیازمند اعتبارات زیادی است، گفت: امید است در سفر معاون اول رئیس جمهور، این مشکل برطرف شود. وی همچنین به زیرساخت های جاده های نهبندان اشاره کرد و اظهار کرد: جاده های شهرستان نهبندان در وضع بسیار بدی قرار دارند به گونه ای که در طول این سال ها، تنها چند کیلومتر از جاده های این شهرستان مرمت شده اند.
وی همچنین اتصال نهبندان به راه آهن را یکی دیگر از خواسته های مهم مردم این شهرستان عنوان کرد و افزود: امید است سیستان و بلوچستان از طریق نهبندان به شبکه ریلی کشور و خراسان رضوی متصل شود.
وی همچنین به بحران آب در شهرستان نهبندان و مهاجرت مردم، خشکسالی های شدید و کم شدن رونق کشاورزی و دامداری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: دولت باید برای جلوگیری از مهاجرت مردم نهبندان به دیگر شهرها، تدابیر ویژه ای بیندیشید.

از صنعت فولاد تا ورزش جوانان خواسته قاینی ها از دولت

یک شهروند قاینی نیز با  اشاره به روند کند راه اندازی پروژه فولاد گفت: امید است دولت با تخصیص اعتبار ویژه به این پروژه مهم در ایجاد اشتغال برای جوانان شهرستان سهیم باشد. ترابی تسریع در تکمیل و دوبانده شدن
راه های مواصلاتی شهرستان را از دیگر خواسته های مردم این شهرستان ذکر کرد و گفت: با توجه به تلفات سنگین جاده های محدوده شهرستان، باید دولت توجه ویژه به این بخش داشته باشد.
یکی دیگر از شهروندان قاینی هم اظهار کرد: مدت 5سال است که از کلنگ زنی کتابخانه مرکزی قاین می گذرد ولی هنوز اقدام در خور توجه برای آن انجام نشده است.
براتی توجه ویژه به ورزش جوانان را از دیگر خواسته های مردم قاین دانست و افزود: اگر امکانات ورزشی فراهم نباشد جوانان به جای روی آوردن به ورزش به سمت قلیان خانه ها می روند و انرژی خود را صرف تفریحات بیهوده می کنند.

سرایانی ها و فردوسی هم راه آهن می خواهند

یکی از فرهنگیان سرایان نیز راه اندازی کامل بیمارستان، توسعه و بهبود راه ها، تأمین آب روستاهای کوهستانی و ایجاد راه آهن را از خواسته های مهم مردم این شهرستان نام برد و گفت: علت ضعف در این موارد، نبود زیرساخت های اداری مناسب در شهرستان است. 
 یک شهروند فردوسی  نیز مهمترین خواسته مردم فردوس را اتصال به خط ریلی  ذکر کرد و گفت: باتوجه به اینکه در اتصال راه آهن مشهد - بافق خط ریلی از 70 کیلومتری فردوس عبور می کند و حق مردم این شهرستان ضایع شده است بنابراین حال که مجوز کمیسیون ماده 215 برای اتصال فردوس به خط ریلی اخذ شده است مردم کوتاه نمی آیند. وی افزود: تکمیل بیمارستان جدید، باند امداد و نجات و تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری نیز از دیگر خواسته های مردم فردوس است.

توجه به راه و معدن خواسته خوسفی ها از دولت

یک شهروند خوسفی نیز با ابراز گلایه از مشکلات این شهرستان در حوزه راه گفت: وضع راه ها در این شهرستان مناسب نیست. حسین زاده درباره ایجاد بیمارستان خوسف نیز افزود: ساخت بیمارستان چندین سال شده که زمزمه آن به گوش می رسد ولی هنوز اقدام قابل توجهی انجام نگرفته است. وی  با اشاره به تردد تریلی های حمل سنگ در مسیر خوسف به معدن قلعه زری نیز گفت: معدن از قابلیت های بالای شهرستان بوده که باید دولت برای ایجاد سرمایه گذاری توجه کند.
وی درباره کمبود آب و خشک شدن چاه های کشاورزی و قنوات نیز بیان کرد: با توجه به خشک شدن چاه های کشاورزی نیاز به انتقال چاه ها بوده که در این راستا باید اقداماتی انجام شود.
لازم به ذکر است که طبق آخرین اخبار دریافتی معاون اول رئیس جمهور امروز شنبه 28 شهریورماه به خراسان جنوبی سفر می کند.
افتتاح  بیمارستان تأمین اجتماعی «میلاد» و سفر به یکی از شهرستان ها ی استان از برنامه های حضور جهانگیری در خراسان جنوبی است.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/06/27 -- 20:05:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1009

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا