نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 3 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
27. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
از گوشه و کنار استان      

تحصیل 13.5 میلیون دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور

فارس- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال 95-94 بیش از 7 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز ابتدایی و 13.5 میلیون نفر دانش‌آموز مقاطع تحصیلی مختلف سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد. دیمه‌ور روز گذشته در بازدید از مدارس شهرستان زیرکوه در جمع مدیران مدارس این شهرستان، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم به کیفیت برسیم و آموزش و پرورش خلاق، فکور، موحد و پرتلاش و دلبسته به جایگاهش داشته باشیم، مدیران باید حصارهای جغرافیایی مدارس را بشکنند و با نگاه ویژه و استراتژیک به آموزش و پرورش، در چارچوب سند تحول بنیادین حرکت کنند. وی ضمن تشریح ویژگی‌های مدیران موفق افزود: توسعه مدیریت دانش یکی از ویژگی‌های مدیران آموزش و پرورش است.

پنجمین جلسه کمیته تخصصی شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان برگزار شد

گروه خبر- پنجمین جلسه کمیته تخصصی شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.  محبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان اسلامی در سخنانی گفت: آماده ایم تا با همفکری و هم اندیشی نسبت به اجرای برنامه هایی که برای عموم مردم مفید و منجر به فرهنگ سازی قرآنی شود تلاش کنیم. در این جلسه با طرح ارائه شده از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان درباره تربیت حافضان قرآن کریم موافقت و مقرر شد مبلغ 30 میلیون تومان به این طرح اختصصاص یابد.

پیش‌بینی برداشت 5 هزار تن  پسته خشک در فردوس

فارس- رئیس جهاد کشاورزی فردوس از پیش‌بینی برداشت پنج هزار تن پسته خشک در این شهرستان خبر داد. علیرضا مهمیز با اشاره به اینکه شهرستان فردوس دارای چهار هزار و 150 هکتار سطح زیرکشت محصول پسته است، یادآور شد: از این میزان سطح زیر کشت بیش از دو هزار و 600 هکتار را باغات بارور تشکیل می‌دهد. به گفته وی کله قوچی، احمدآقایی، پسته سفید، فندقی، محلی و اکبری ازجمله ارقام پسته شهرستان فردوس است که در حال حاضر هر کیلوگرم پسته تر به قیمت هشت تا هشت هزار و 500 تومان از باغداران خریداری می‌شود.

شهرداری بیرجند ۲ میلیارد ریال در آستانه سال تحصیلی هزینه کرد

در آستانه بازگشایی مدارس، شهرداری بیرجند خط‌کشی خیابان‌ها و ایمن‌سازی مقابل مدارس شهر را با اعتباری حدود ۲ میلیارد ریال را اجرا کرد. شهردار بیرجند با بیان این مطلب گفت: در آستانه مهرماه، شهرداری بیرجند اقداماتی را در زمینه آماده‌سازی شهر از جمله خط‌کشی محل عابر پیاده، آسفالت معابر و مدارس، نصب تابلوهای ترافیکی و غیره انجام داده است. مدیح با اشاره به طراحی و نصب بنرهای مربوط به استقبال از مهر در شهر خاطر نشان کرد: نمایش خیابانی با موضوع فرهنگ‌سازی ترافیکی در 4 لغایت 6 مهرماه توسط گروه هنری محراب اجرا می‌شود.

اختصاص 80 میلیون تومان به بخش کشاورزی

تسنیم- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان در سفر معاون اول رئیس جمهور خبر داد. ولی‌پور مطلق اظهار کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور مبلغ 500 میلیارد ریال از محل منابع وزارت جهاد کشاورزی به استان اختصاص یافت. وی افزود: همچنین طی گزارشی که معاون توسعه سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در این جلسه ارائه کرد مقرر شد با پیگیری‌های جهاد کشاورزی استان مبلغ 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات قرض الحسنه این نهاد در دست بررسی قرار گیرد.

نماینده بیرجند در تذکر به نوبخت: آیا برای بزرگ راهی که قول دادید اعتبار اختصاص داده‌اید؟

گروه خبر- آقای نوبخت در سفر به استان گفتید «۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در خراسان جنوبی احداث شود» آیا هرگز پیگیری کرده‌اید که برای احداث این میزان بزرگراه اعتبار اختصاص داده‌اید؟ حجت‌الاسلام عبادی روز گذشته در تذکر شفاهی با تشکر از معاون اول رئیس جمهور و وزرای همراه در سفر به خراسان جنوبی گفت: امیدوارم برنامه‌های سفرها به نحوی اجرایی شود که مردم آثار آنها را مشاهده کنند. وی در تذکر به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: آقای نوبخت در سفر به استان گفتید «۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شود» آیا هرگز پیگیری کرده‌اید که برای احداث این میزان بزرگراه اعتبار اختصاص داده‌اید؟ چرا چیزی می‌گویید و بعد عمل نمی‌کنید؟ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت  نیز تأکید کرد: از فرش دستباف باید حمایت جدی شود. دولت باید خود را نسبت به رکود این صنعت مسئول بداند. رکود فرش دستباف موجب مهاجرت مردم از استان شده است. وزارت صنعت باید نسبت به صادرات فرش توجه ویژه کند. عبادی با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس از طرح استیضاح وزیر اقتصاد در خصوص تخلف مؤسسه مالی و اعتباری میزان ممانعت می‌کند، گفت: متأسفانه تا کنون مشکل سپرده گذاران در مؤسسه میزان حل نشده و از هیئت رئیسه مجلس تقاضا می شود که استیضاح وزیر اقتصاد را در دستور کار قرار دهند چرا که بسیاری از مردم پول کارمندی و کشاورزی را در این مؤسسه سپرده گذاری کردند و در حال حاضر با مشکلات زیادی روبرو هستند؛ بنابراین رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و رئیس پیشین قوه قضائیه باید در خصوص مشکلات این مؤسسه پاسخگو باشند.

اختصاص۵۰۰ میلیون ریال از درآمد شهرداری بیرجند به کتابخانه ها

مهر- رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند از اختصاص ۵۰ میلیون تومان اعتبار از درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی بیرجند در سال جاری خبر داد. کاظم زاده ظهر در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: نیم درصد از درآمد کل شهرداری به کتابخانه‌های عمومی هر شهرستان اختصاص یافته است. وی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته سال مالی ۹۴ به نهاد کتابخانه‌های شهرستان، بیان کرد: در بودجه مالی سالجاری ۸۳ میلیون تومان به کتابخانه‌های عمومی بیرجند اختصاص یافت که از این میزان، ۶۰ میلیون تومان در راستای پروژه درحال ساخت کتابخابه دستگرد هزینه شد. وی گفت: همچنین ۲۳ میلیون تومان به تجهیز و تأمین کتب کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان بیرجند اختصاص یافت. وی با بیان اینکه ایجاد کتابخانه در روستاهای بالای هزار خانوار در دستور کار است، بیان کرد: در این راستا کتابخانه روستایی «شهید مرتضی حاجی آبادی» در حاجی آباد در هفته کتاب به بهره برداری می‌رسد که تاکنون مبلغ ۲۰ میلیون تومان از محل نهاد کتابخانه‌های عمومی بیرجند در ساخت این کتابخانه هزینه شده است.

معرفی برترین‌های دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان

فارس- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از معرفی برترین‌های دومین دوره مسابقات رشته‌های حفظ و قرائت قرآن کریم استان خبر داد و گفت: در بخش مفاهیم قرآنی در بخش کارکنان خدیجه نصری، سمانه حسنی و مهدی فیاض‌بخش حائز رتبه‌های برتر شدند، در بخش جوانان راضیه اژدری، منصوره طاهری، اعظم اسدی مقام اول تا سوم را کسب کردند و در بخش ورزشکاران زهرا راعی شریف‎آباد نفر برتر شناخته شد. وی یادآور شد: در رشته حفظ آیات قرآنی همراه با تفسیر در بخش جوانان عادل پیشه‎ور از بیرجند، عاطفه پیشه‎ور از بیرجند و فاطمه احمدی از قاینات به عنوان نفرات برگزیده و معرفی شدند و در رشته حفظ مفاهیم در بخش کارمندان خدیجه نصری از بیرجند رتبه نخست را بدست آورد، در بخش جوانان الهام و اعظم اسدی از درمیان و راضیه اژدری حائز رتبه‌های برتر شدند. به گفته عزیززاده مقدم در رشته حفظ احادیث موضوعی سارا نصری در بخش جوانان از بیرجند به عنوان نفر برتر شناخته شد و در بخش کارمندان نیز حسین علی‎آبادی مقام برتر را کسب کرد.

211 پایگاه در خراسان جنوبی نذورات قربانی مردم را جمع آوری می کند


معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گفت: همزمان با عید قربان، 211 پایگاه ثابت و سیار در استان نذورات قربانی مردم استان را جمع آوری می کنند. حسینی اظهار کرد: از این تعداد، 87 پایگاه ثابت و سیار در محل برگزاری نماز عید سعید قربان، مراکز نیکوکاری، میادین و معابر اصلی به جمع آوری نذورات می پردازند. وی با اشاره به فعالیت 304 نیرو در جمع آوری نذورات قربانی ادامه داد: در راستای اجرای طرح مسجد محوری نیز 124 پایگاه در سطح مساجد استان اقدام به جمع آوری این کمک های مردمی می کنند.


زمزمه دعای عرفه و اقامه نماز عید قربان در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس
همزمان با فرا رسیدن نهم و دهم ذی الحجه، دعای عرفانی عرفه و اقامه نماز عید سعید قربان در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار می شود. برابر برنامه ریزی صورت گرفته، دعای روح نواز عرفه در روز چهارشنبه اول مهرماه ساعت 15 توسط آقای جمال مقدم نغمه سرای حرم مطهر رضوی زمزمه و نماز وحدت آفرین عید سعید قربان در روز پنج شنبه دوم مهرماه ساعت 7 صبح به امامت حجت الاسلام مهاجریان امام جمعه طبس اقامه خواهد شد.
 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/06/30 -- 20:21:08
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 778

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا