نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
14. رمضان 1440
2019 May 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
باهوش‌ها با این 5 اصل سرمایه گذاری می کنند      

 ممکن است شما نیز مانند بسیاری از سرمایه گذاران، میان ریسک و بازگشت سرمایه مردد مانده و از تصمیم گیری مطلوب باز مانده باشید. این مساله از آنجا ناشی می شود که شما از سویی  به دنبال حداکثر کردن سود و افزایش نرخ بازگشت سرمایه خود هستید تا بتوانید بازنشستگی آرامی را سپری کنید، هزینه تحصیل فرزندان را تامین نمایید یا تجارتی تازه را آغاز کنید و به دیگر اهداف زندگی خود جامع
عمل بپوشانید.
اما در عین حال، ممکن است از بازار سرمایه در هراس باشید و زیان مالی شما را نگران کند. ممکن است در دوره های پیشین زندگی تجارب ناخوشایندی از سرمایه گذاری ها داشته باشید، از افت ناگهانی بازار زیان دیده باشید، و از این رو درخصوص میزان ریسک پذیری خود تردید کنید. به علاوه پیچیدگی های بازار سرمایه نیز گاهی اوقات گیج کننده هستند و ممکن است برخی افراد را از ورود به این عرصه منصرف کنند. این گونه مسائل از موانع عمده ورود به بازار سرمایه و عملکرد مناسب و سودآور در آن است. بسیاری مواقع، ترس از شکست و زیان اساس فرد را از اقدام موثر باز می دارد و به این ترتیب مانع موفقیت او می شود. به علاوه این دشواری ها به یک بازار خاص اختصاص ندارند و هر یک از ابزارهای سرمایه ای به نوبه خود ریسک هایی را به افراد تحمیل می کنند. از این رو اتخاذ استراتژی مناسب و آگاهانه رکن اصلی سرمایه گذاری محسوب می شود.
1- تفاوت میان پس انداز
و سرمایه گذاری را درک کنید
پس انداز در اغلب موارد برای اهداف کوچک و کوتاه مدت به کار گرفته می شود. به طور مثال برای سفر بعدی خانوادگی، خرید خودرویی جدید و یا صندوق اضطراری می توانید از پس انداز استفاده کنید. نگاه داشتن مقادیری از پول نقد، حساب های بانکی و یا بازارهای کوتاه مدت از انواع پس انداز هستند که در آنها یا اساسا ریسکی را متحمل نمی شوید و یا میزان ریسک بسیار اندک است.در مقابل، سرمایه گذاری برای تحقق اهداف بزرگ و بلند مدت به کار گرفته می شود. اهدافی که دست کم برای تحقق آنها پنج سال زمان در اختیار داشته باشید. سرمایه گذاری برخلاف پس انداز فرآیندی است که از میزان قابل ملاحظه ای ریسک برخوردار است. ممکن است پول خود را از دست بدهید و یا در پایان دوران سرمایه گذاری سودی کسب نکنید.
البته در کنار این خطرات، سود حاصل از سرمایه گذاری نیز بسیار زیاد است و فرصت های مناسبی را برای دستیابی به اهداف بلندمدت فراهم می سازد.
2- پیش از آغاز سرمایه گذاری
وضعیت مالی خود را منظم کنید
سرمایه گذاری مستلزم صبر و پول زیادی است. از این رو باید پیش از ورود به بازار تمامی جوانب مالی زندگی خود را بررسی نموده و بر اوضاع مسلط شوید. برای خود برنامه ای بلندمدت طراحی کنید، بودجه بندی نمایید و میزان مشخصی از پول را به صورت ماهانه پس انداز کنید.به علاوه باید بدهی های خود را نیز تا حد امکان بازگردانید تا در زمان سرمایه گذاری تحت فشار قرار نگیرید. می توانید برای کاستن از فشارهای پیش بینی نشده صندوقی را در نظر گرفته و به صورت منظم مبالغی را در آن پس انداز کنید. با این کار در پیشامدهای ناگهانی نیاز مالی خود را با استفاده از این پس اندازها برطرف می کنید و به سرمایه گذاری شما آسیبی وارد نمی شود. بیمه های سلامتی و عمر نیز در این مسیر به شما یاری خواهند کرد. درواقع، آماده سازی قبلی نخستین گام برای سرمایه گذاری موفق محسوب می شود و بدون این گام، ورود به بازار سرمایه پرخطر خواهد بود.
3- اهداف خود را به صورت مشخص شناسایی کنید
سرمایه گذاری هوشمندانه به معنای حرکت دقیق در جهت اهداف مشخص مانند افزایش ثروت، بازنشستگی آرام و یا موارد مشابه است. با تعیین دقیق و شفاف اهداف، با قدرت بیشتری به برنامه خود وفادار می مانید و در زمان سختی مقاوم تر هستید. این گونه اهداف باید تا حد امکان واقع بینانه و به لحاظ زمان و مقدار امکان اندازه گیری داشته باشند. به طور مثال، افزایش ثروت هدفی شفاف محسوب نمی شود. باید میزان ثروت مورد نظر، انواع دارایی ها و زمان مورد نیاز برای تحقق این هدف را مشخص کنید تا در مسیر امکان ارزیابی و اصلاح فعالیت ها فراهم شود.
4- نباید تنها بر سود بالاتر متمرکز شوید
یکی از اشتباهات رایج درخصوص سرمایه گذاری آن است که این فعالیت تنها درباره جستجوی بیشترین سود ممکن است. این تصور نادرست باعث می شود سرمایه گذاران بدون بررسی کافی و تعیین اهداف خود، صرفا به گذشته نگاه کرده و سهام پرسود را خریداری نمایند. در اینجا نیز اهمیت تعیین اهداف بار دیگر آشکار می شود. با اهدافی معقول و معین، تصمیمات آگاهانه و دقیقی  درخصوص سرمایه اخذ می شود، بدون آنکه ریسک غیرضروری به شما تحمیل شود.در واقع، اهداف شما نشان دهنده نسبتی هستند که باید در فرآیند سرمایه گذاری میان سود سرمایه و ریسک پذیرفته شده برقرار باشد. با تعیین این نسبت، سود سرمایه تنها معیار عمل شما نیست و با لحاظ نمودن سایر عوامل، رفتار مالی معقول ترین را در پیش خواهید گرفت.
5- ریسک پذیری خود را اندازه گیری کنید
در کنار درک ریسک های هر نوع دارایی و ابزار سرمایه ای، باید میزان ریسک پذیری خود را نیز اندازه گیری کنید و به دقت بدانید که به پذیرش چه میزان ریسک در هر یک از انواع سرمایه گذاری تمایل دارید. ریسک پذیری بخشی از اهداف سرمایه گذاری شما است که میزان زمان، منابع مالی و ترس های مرتبط با زندگی را در بر می گیرد. در نتیجه اگر سرمایه گذاری خواب و خوراک شما را بر هم زده است، صرف نظر از میزان مطلوبیت آن، برای شما مناسب نیست و باید از آن دوری کنید.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/10/19 -- 16:35:43
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 657

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا