نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نکوداشت پدر علم سم شناسی ایران در بیرجند و مود برگزار شد      

به همت بنیاد نخبگان استان ـ دانشگاه علوم پزشکی :

نکوداشت پدر علم سم شناسی ایران در بیرجند و مود برگزار شد

مصطفی ملائی- صبح پنجشنبه نکوداشت پروفسورمهدی بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران با حضور مقامات کشوری و ارشد استانی به همت بنیاد ملی نخبگان استان و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سالن اجتماعات شهید رحیمی بیرجند برگزار شد.
پروفسور بلالی مود برند فرهنگ خراسان جنوبی
احمدی زاده رئیس بنیاد ملی نخبگان استان و رئیس این همایش عنوان کرد: هدف برگزاری این گونه همایش ها معرفی چهره های شاخص و برجسته علمی و علمای استان است که جوانان بتوانند از این شخصیت ها الگو برداری کنند و توجه دولت به این منطقه بعنوان قطب فرهنگی و علمی جلب شود.
احمدی زاده ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان در نظردارد که در هر سال برای دو تن از نخبگان و علمای برجسته استان نکوداشت برگزارکند. 
وی افزود: در این همایش بیش از 20 مقاله علمی توسط کمیته علمی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی پذیرفته و 15سخنران سرآمد کشوری و 35 میهمان از خارج استان حضور داشتند. در این همایش دکتر الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان کشور با ارائه تعریف از نخبگی اظهار کرد: دکتر بلالی به معنای واقعی نخبه ای است که به اخلاق مداری مشهور است. وی خاطرنشان کرد: پدر علم سم شناسی ایران خدماتی بزرگ در دوران جنگ تحمیلی به رزمندگان ارائه داده است.
دکتر الستی بیان کرد: پروفسور بلالی مود مرزهای دانش را ارتقاء داده و نام خراسان جنوبی را در ایران و جهان پرآوازه کرده است. دکتر شاهرضایی مدیر کل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان از چاپ کتابی به نام «در طواف شمع» و هنرنامه از برگزیده مقالات و سخنرانی های این همایش خبر داد و گفت: ویژه نامه ای وزین از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز توزیع شده که شایسته قدردانی است.
پروفسور بلالی مود، از موسسان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این همایش از زحمات پروفسور بلالی مود قدردانی و تشکر کرد و ادامه داد: پدرعلم سم شناسی ایران یکی از موسسان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است که تاکنون زحمات شایسته ای برای ارتقاء سطح علمی این دانشگاه کشیده اند.
وی خاطرنشان کرد: وجود رشته های تخصصی جدید ، تاسیس دانشکده داروسازی بخشی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است و دانشگاه آموزش و پژوهش را اولویت کاری خود قرار داده است.
استاندار به نیابت از مردم از زحمات پدرعلم سم شناسی ایران قدردانی کرد
سیدعلی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: چهره برجسته پروفسور بلالی مود و اخلاق نیکویی که دارند موجب افتخار استان است.
وی به نیابت از مردم از زحمات پدر علم سم شناسی ایران قدردانی کرد و افزود: با هماهنگی معاونت سیاسی اجتماعی استانداری مقرر شده تا برنامه ای تدوین شود که توسط بنیاد نخبگان و اداره فرهنگ و ارشاد در هر سال تعدادی از سرآمدان و نخبگان استان تجلیل شوند.
شهر مود، زادگاه سه پدر علم ایران دکتر نظرافضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان کرد: شهر مود افتخار پرورش 3 تن از پدران علم ایران را دارد.
وی افزود: پدر علم کتابداری، پدر علم نوین ارتباطات و پدرعلم سم شناسی از مود هستند 
این نماینده مجلس با تاکید براینکه پروفسور بلالی مود تخصصش را کاربردی کرده است، افزود: با وجود 4 میلیون نیروی متخصص بیکار در ایران، دولت باید از این ظرفیت ها استفاده کند. وی وجود نخبگانی مانند: پروفسور مهدی بلالی مود را مایه افتخار شهر مود و خراسان جنوبی دانست.
پروفسور مهدی بلالی مود: موفقیتم را مدیون همسر، خواهر و بردار بزرگم هستم پروفسور مهدی بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران نیز در این مراسم از زحمات همسرش، خواهران و برادرانش قدردانی و تشکر کرد.
وی موفقیت خود را مدیون همسر، خواهر و بردار بزرگ خود دانست و گفت: پشتیبانی و دلگرمی اینان نبود من در غیاب پدر و مادرم نمی توانستم به این جایگاه برسم.
بلالی مود از دکتر  احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان استان، دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مهندس سید علی اکبر پرویزی استاندار و سایر ادارات همچون فرهنگ و ارشاد و شهرداری های مود و بیرجند و دانشگاه آزاد برای برگزاری این مراسم سپاسگزاری کرد. در این مراسم از تمبر پدر علم سم شناسی ایران رونمایی شد و به نمایندگی از جامعه جانبازان شیمیایی، دکتر حسنی رئیس دانشگاه آزاد از استاد تجلیل کرد. در این همایش پیام دبیرکل سازمان منع سلاح های شیمایی جهان و  آقای دکترستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس  بنیاد ملی نخبگان نیز قرائت شد. در پایان این همایش پارکی در مهر شهر به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند افتتاح و به نام پرفسور مهدی بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران نام گذاری شد. همچنین در شهر مود برای تاسیس مرکز خدمات شبانه روزی سلامت به نام دکتر گنجی کلنگ زنی انجام گرفت.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/08/07 -- 18:43:05
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 498

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا