نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
19. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بانوان جامعه ی ما باید همچنان که در دوران دفاع مقدس با حمایت های خود نقش آفرینی کردند، امروز هم در جبهه ی تولید بیش از پیش گام بردارند      

همایش یک روزه ی توانمند سازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد خراسان جنوبی با حضور استاندار ، امام جمعه ی بیرجند، معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مدیرعامل بنیاد توسعه ی کارآفرینی زنان و جوانان، رئیس ستاد توانمند سازی زنان کشور و جمعی از مدیران استان و مسئولان حوزه زنان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، در ابتدای این همایش دکتر علیرضا حسنی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تنها راهبرد برون رفت از مشکلات اقتصادی، الگوی اقتصاد مقاومتی است، گفت: دشمن همه ی شئونات جامعه به ویژه اقتصاد مارا هدف قرار داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به صفات و ویژگی های زنان فرهیخته از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: بانوان جامعه ی ما باید همچنان که در دوران دفاع مقدس با حمایت های خود نقش آفرینی کردند، امروز هم در جبهه تولید بیش از پیش گام بردارند.

در ادامه سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم حمایت از اشتغال بانوان عنوان کرد: راه اندازی صندوق های خرد، گامی مثبت برای حمایت از اشتغال بانوان است و امیدوراریم بتوانیم یک یا دو میلیارد تومان به این صندوق ها کمک کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با وجود آنکه بانوان در همه ی حوزه ها دارای توانمندی های زیادی هستند، اما از توانمندی آنان در حوزه های اداری و مدیریتی کمتر استفاده شده است. سید علی اکبر پرویزی در ادامه تأکید کرد بانوان با ایجاد مشاغل خرد می توانند در رونق اقتصادی کشور نقش اصلی داشته باشند.

حجت الاسلام دکتر رضایی امام جمعه ی بیرجند نیز در این مراسم ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش به ویژه آزاده ارزشی دکتر علیرضا حسنی بیان کرد: امروز یکی از دغدغه های بسیار مهم رهبر معظم انقلاب و دولت، اقتصاد مقاومتی است و تحقق این موضوع براساس الگوهای اسلامی و آموزه های مکتب متعالی اسلام، ضرورتی غیر قابل چشم پوشی است.

گفتنی است دکتر سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی مرکز امور زنان و خانوده ریاست جمهوری نیز در این همایش با بیان این که زنان در عرصه های مختلف اجتماعی حضور دارند ، افزود: باید به جنبه های مختلف فرهنگی و اقتصادی نقش آفرینی زنان در کارهای فرهنگی و اقتصادی جامعه توجه شود و تقویت گردد.

گفتنی است در این همایش حسین عباس زاده معاون مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، خانم نفیسه نخعی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری ، خانم فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد توسعه ی کارآفرینی زنان و جوانان، خانم فیروزفر رئیس ستاد توانمندسازی زنان کشور، خانم دکتر طوبی کاظمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خانم دکتر عذرا میر کاظمی مود عضو هیئت علمی همایش و دکتر زهرا قاسم پور رئیس شورای بانوان فرهیخته ی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز به ایراد سخن پرداختند و اهمیت نقش زنان و اقتصاد مقاومتی و سلامت زنان و آسیب های اجتماعی در حوزه ی زنان سرپرست خانواده را مورد بررسی قرار دادند.

در پایان این همایش از 6 نفر از برگزیدگان جشنواره ی هنری تو بافی در استان تجلیل و قدردانی شد و مهمانان همایش از نمایشگاه آثار تولیدات و توانمندی های بانوان خراسان جنوبی بازدید کردند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/08/23 -- 20:15:52
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 484

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا