نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 28 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
09. صفر 1440
2018 Oct 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
از میان نامه های رسیده      

«انصاف شرط لازم کشورداری»

 

قهرمان رشید استاندار اسبق خراسان جنوبی در پاسخ به سخنان اخیر رئیس جمهور در شبکه یک سیما پیامی صادر کرده است که عینا به شرح زیر می خوانید:

جناب آقای رئیس جمهور از شما که اولین مقام عالی کشور پس از رهبر معظم انقلاب اسلامی هستید و مهمتر، ملبس به لباس پیامبرید و در زمره طلاب و علمای کشور قرار گرفته اید انتظار انصاف دور از انتظار نیست! جنابعالی به صورت زنده از شبکه یک سیما به زعم خودتان با مردم صحبت کردید و گزارش دادید، هر چند شیوه اخیر جنابعالی که به جای پاسخگویی، در جایگاه پرسشگر هستید در جای خود نیز قابل توجه و تأمل است که این شیوه را می توان نوعی فرافکنی و فرار به جلو تلقی کرد.

لیکن چون این حقیر در یکی از استان های محروم و دور افتاده کشور و البته در محضر مردمی متدین، فهیم، فرهنگی و ولایت مداری همچون خراسان جنوبی توفیق خدمت داشته است (استاندار وقت). با عنایت به فرمایشات شما، از مروت به دور دانستم در پاسخ به فرازهایی از موضوع مسکن مهر اشاراتی نداشته باشم، البته در بخش ها و موضوعات دیگر نیز نظر و حرف های
جدی دارم و ان شاا... در مناسبت های مقتضی به آن خواهم پرداخت. بدون تردید منکر نقایص در کارهای بزرگ و کلانی همچون پروژه مسکن مهر نبوده و نخواهم بود ولیکن کاش دولت شما در صدد رفع نواقص این طرح کلان و ملی با میانگین پیشرفت بیش از 70 درصد در کل کشور و اصلاح و تکمیل آن بود. نقدهایی به دولت های نهم و دهم هم داشته ام و هنوز هم دارم،ضمن اینکه خودم را هم بری از نقد و خالی از نقص ندانسته و نمی دانم، اما این مهم را هم از آموزه های دینی و انسانی آموخته ام که نقص های
کوچک و موجود نمی تواند و نباید دستمایه زیر سؤال بردن کارهای مهم و سازنده باشد و سبب خروج از دایره حق و انصاف گردد.

در همه پروژه های مسکن مهر که تحویل متقاضیان شده است امکاناتی همچون انشعابات آب، برق و تلفن جز لاینفک آن بوده است که همگان شاهد و ناظرند. (اصولاً و به تحقیق هیچ پروژه ای بدون داشتن این امکانات افتتاح نشده است.)

مزید اطلاع عالیجناب: در همه شهرهایی که در همان هشت سال دولت نهم و دهم گازرسانی شدند و نه در دوران جنابعالی، تأمین گاز مسکن مهر از اولویت های موجود کار بود. اگر نگوییم همه آن ها، غالبشان در همان زمان گازرسانی شدند. این در حالیست که در دولت اصلاحات و همفکر شما (هفتم و هشتم) گازرسانی به استان کمتر توسعه یافته ای همچون خراسان جنوبی را بر مبنای افکار ماتریالیستی غیر ممکن و فاقد توجیه می دانستند فلذا هیچ گونه اقدامی هم در صحنه عمل نکردند.

جنابعالی اطلاع داشته باشید در دولت نهم و دهم شصت و سه هزار و دویست واحد مسکن مهر با سرمایه ای بالغ بر هزار و نهصد میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی نزدیک هشتاد و یک درصد در استان خراسان جنوبی انجام گردید. لیکن،دردولت تدبیر و امید با میانگین پیشرفت فیزیکی نیم درصد به طور ماهانه هنوز نتوانسته است درصد اندک باقیمانده از پروژه های مهر استان خراسان جنوبی را آماده و تحویل مردم دهد. شما امروز از برگشتی های اقساط تسهیلات مسکن مهر با مبلغی بیش از ده هزار میلیارد تومان استفاده می کنید ولیکن قادر نیستید یا نمی خواهید همان رقم را در جهت آماده سازی آبادانی و رفع مشکلات و تکمیل این پروژه ملی که وظیفه مسلم و ذاتی دولت است به کار گیرید.

البته مردم آن خطه دلاور و شهیدپرور هم دیده اند
که برخی از وزرای محترم و مجرب، پر سابقه و کهن جنابعالی درسفرهای استانی و در بازدید از پروژه ها، بسیار مقیدند که گرد و خاک ناشی از بادهای آنجا به لباس فاخرشان ننشیند و اتو کشیده به تهران بازگردند ولی یک بار هم شده برای رضای خدا چند نفر از انسان های منصف که وقت و هزینه کلانی به آراسته کردن ظاهرشان اختصاص نمی دهند و یک هفته قبل پیشقراولان خود را برای نصب پلاکارد و بستن طاق نصرت اعزام نمی کنند را روانه آن دیار کنید تا در سفر به آنجا برای حضرتعالی گزارش دهند در مجموعه مسکن مهر شهرستان قائن که در یکی از بهترین نقاط شهر قرار دارد و بهترین و زیباترین مسجد و امکانات شهرسازی و خدماتی شهر در آن بنا شده است.

....ادامه از ستون مقابل

به شما گزارش دهند که خدمات مختلف شهرسازی و امکانات متنوعی با فرآیند مهندسی صحیح از جمله: استقرار نانوایی، مجموعه های تجاری، خدماتی و ... در آنجا ایجاد شده و مالکین ناظر و بهره بردار آن هستند.

به شما خواهند گفت در شهر بیرجند علاوه بر امکاناتی همچون انشعاب برق، آب، تلفن و گاز با توجه به سرانه جمعیتی مسکن مهر هر کجا که به حد نصاب رسیده یا نزدیک بوده است مراکز آموزشی ساخته شده و در اختیار ساکنین آن پروژه ها قرارگرفته است.

اگر فراموش نکرده باشم در بعضی از مراکز شهر بیرجنداز جمله: منطقه موسی ابن جعفر (ع) حتی پارک و فضای سبز و سالن ورزشی نیز ایجاد شد و در فازهای دیگری از مسکن مهر این شهرستان درمانگاه و مرکز بهداشتی بهره برداری
و تحویل گردید. در فردوس، سرایان و نهبندان نیز امکانات مورد نیاز و لازم در مجموعه های مسکن مهر آماده و تحویل متقاضیان شد و به همین ترتیب کم و بیش در سایر نقاط استان همین اتفاق افتاده است،

به حضرتعالی که در رأس دولت تدبیر و امیدید و ان شاا... بتوانید خدمات شایان بی نظیری به ملت داشته باشید یک پیشنهاد کوچکی دارم:

همه گازرسانی در استان خراسان جنوبی (صفر تا صد) طی هشت سال دولت نهم و دهم انجام شده است و تا آنجا که حقیر توفیق داشته ام و اطلاع دارم 90 درصد جمعیت شهری و 20 درصد جمعیت روستایی استان از شبکه گازرسانی بهره مند می باشند. در بین شهرستان های استان خراسان جنوبی فقط شهرستان نهبندان فاقد بهره مندی از شبکه گازرسانی است که آن هم بنا بود از خط هفتم گازرسانی شود و البته در این خصوص اقدامات و پیگیری های جدی در همان زمان شروع و استمرار داشت. اکنون که به هر دلیلی این توفیق در آن دولت میسر نشد آن حضرت بذل محبت بفرمایند و به وزرای مربوط، مجرب و پر توان دستور دهید، مشکل انتقال گازرسانی به شهرستان نهبندان را در دستورکار قراردهند تا این نیاز مبرم بعد از سالها انتظار مرتفع شود.

و سخن آخر:

حقیر به ساحت مبارک شما جسارت نمی کند، به خود می گویم که انصاف اقل عمل به دستورات اسلامی است.

قهرمان رشید استاندار اسبق خراسان جنوبی


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/10/15 -- 17:27:07
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1765

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا