نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
08. شوال 1439
2018 Jun 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تولید با رویکرد صادرات، نسخه جهانگیری برای خراسان جنوبی      

ملایی- معاون اول رئیس جمهور از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست وقت ویژه‌ای برای روستاهای خراسان جنوبی بگذارد و برای اجرای طرح‌های اشتغال زا در این روستاها برنامه ریزی کند تا منجر به بهبود وضع معیشتی مردم این روستاها شود.دکتر نظرافضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه از دیدار مجمع نمایندگان مجلس استان و سید علی اکبر پرویزی استاندار با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امورمجلس خبر داد و عنوان کرد: هر نماینده از وضع منطقه انتخابی خود گزارش کوتاهی داد.

به گفته ی وی، در این جلسه مسائل خشکسالی، برخوردار نبودن از راه آهن، پایین بودن درآمد سرانه و خالی شدن روستاها محوریت جلسه بود که خواستار توجه ویژه دولت برای رفع محرومیت‌های استان شدیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: استاندار گزارشی از وضع استان و کارهای انجام شده برای حل مشکلات ارائه کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان در دست مطالعه است و در زمینه مقابله با کمبود منابع آب کارهایی همچون طرح‌های آبیاری تحت فشار اجرا می شود.

متکی بودن به بودجه دولت برای ایجاد ریل سال ها زمان خواهد برد

جهانگیری با اشاره به درخواست نمایندگان مردم استان مبنی بر ایجاد راه آهن بیان کرد: راه آهن یکی از نیازهای اصلی برای توسعه حمل و نقل است اما اگر بخواهیم به بودجه دولت متکی باشیم، ایجاد خطوط ریلی سال های
زیادی زمان خواهد برد به همین دلیل باید با استفاده از توان بخش خصوصی و پیمانکاران قوی اجرای این طرح‌ها را با سرعت هرچه بیشتر انجام دهیم.اسحاق جهانگیری در این جلسه عنوان کرد: از ظرفیت‌های متعددی استان برای توسعه و رفع محرومیت‌ها داشتن مرز مشترک با افغانستان است که می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی در حوزه تجارت مرزی ایجاد کند.

 

خراسان جنوبی محور توسعه صادرات افغانستان

معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت منابع آب در استان افزود: امروز دیگر باید بپذیریم که کشور با خشکسالی جدی مواجه است و در این شرایط، استانی همچون خراسان جنوبی که با کمبود جدی آب مواجه است، نباید به دنبال توسعه کشاورزی باشد بلکه باید با ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی، به دنبال تولید با رویکرد صادرات به افغانستان به عنوان یکی از کشورهای هدف صادرات ایران باشد. وی افزود: ظرفیت‌های معدنی استان می‌تواند نقش موثری در توسعه ایفا کند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/10/15 -- 18:23:47
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 724

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا