نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
19. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فاصله مدیران و نمایندگان در استان      

(Ava.news14@gmail.com)

قسمت آخر- مصطفی ملایی روزنامه آوای خراسان جنوبی در راستای مطالبه گری حقوق مردم استان از مسئولان کشور با نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفتگویی ترتیب داد این دو شهرستان و توابع آن به عنوان شرقی ترین نقطه صفر مرزی کشور محسوب می شود که در سفر مهندس نعمت زاده وزیر صنعت به استان وجود ذخایر طلا ، مس ، روی و چندین ماده معدنی دیگر که در خاورمیانه و کشور منحصر به فرد است در نهبندان و 220کیلومتر خط مرزی ایران و افغانستان مشخص شد.

 

20 نامه بی جواب!

 

افضلی از مدیران دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران حوزه انتخابیه خود گلایه و انتقادکرد و گفت: بیش از 20نامه به مدیران استان ارسال و از آنها در خواست نظرکارشناسی برای ارائه در قانون بودجه 96 را کردم که متاسفانه فقط 2نفر جواب دادند.نماینده مردم سربیشه و نهبندان بیان کرد: برای ارائه نظر کارشناسی در قانون بودجه 96مدیران استان حتی یک بارجلسه ای با نمایندگان مجلس نگذاشتند.وی افزود: باید به مدیران بیرجندی که در کشور دارای مسئولیت و دلسوز استان هستند افتخار کرد و باید بدون گذاشتن خط کش مدیران میزگردی تشکیل و پیشنهادهای عملیاتی ارائه دهند.

 

 به مردم تراکتور بدهید

خودشان بندخاکی ایجاد می کنند

 

افضلی که عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس هم است عنوان کرد:خشکسالی های متعددی که در این چند ساله به وجود آمده مردم را به شهر نشینی مجبور کرده است.وی با بیان اینکه بارندگی های اخیر هم سیل ایجاد کرد، افزود: اجرای طرح های آبخیز داری و آبخوان داری باید اولویت اصلی مدیران استان باشد تا این آب ها به افغانستان و کویر سرازیر نشود.نماینده مردم نهبندان و سربیشه لبخند زد و گفت: تجربه نشان داده است که ایجاد بند خاکی بهترین راه برای پیشگیری از سیلاب ها و روان آب ها است ، او به مدیران دولتی پیشنهاد داد که تعدادی تراکتور به مردم بدهید خودشان بندخاکی ایجاد کنند و نیازی هم به بودجه و اعتبار ندارد.

 

پروژه2هزار میلیاردی

فقط 8میلیارد دارد

 

 نظرافضلی با تاکید براینکه خیلی دیر استان شدیم و مدیران در تامین زیرساخت ها قوی عمل نکرده اند، افزود: رسانه ها زبان گویای ملت هستند و روزنامه آوا خراسان جنوبی نقش تاثیرگذاری در تاسیس استان داشته است.وی منطقه ویژه اقتصادی را موجب توسعه استان دانست و بیان کرد: تامین زیرساخت ها نیاز به پیگیری اساسی دارد و پروژه ای مانند: راه آهن نیازمند 2هزار میلیارد تومان است و نمی توان با 8میلیارد کاری کرد.!

 

فریاد های خاموش مرزبانان استان 

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با هشدار به مسئولان استان و کشور تاکید کرد: اگر 25کیلومتر از از مناطق مسکونی شهرستان سربیشه و به همان مقدار از نهبندان تخلیه شود هشدار امنیتی برای کشور خواهد بود.افضلی با اشاره به وسعت و پهنای عظیم کویر در استان بیان کرد:خراسان جنوبی امنیت کشور را تامین می کند و مسئولان برای جلوگیری از تخلیه روستاها با ید به وضع زندگی مردم این منطقه توجه ویژه کنند. 

دولت ماهیگیری را به مرزنشینان

یاد دهد، کافیست 

 

افضلی به وضع مالی مردم حوزه انتخابیه خود اشاره و خاطرنشان کرد:هر خانواده روستایی در این منطقه میانگین درآمدش 80هزار تومان است حال باید از مسئولان پرسید: آیا با این مبلغ می توان زندگی کرد؟!وی وجود معادن غنی را عامل توسعه استان دانست و یادآورشد:ما می توانیم صنعت و تجارتمان را اقتصادی و مردمی کنیم چون ظرفیتش را داریم.نماینده مردم نهبندان و سربیشه با تاکید براینکه دولت ماهیگیری را یادمان دهد کافیست ،افزود: مردم هم باید تجارت صحیح را یاد بگیرند چون ظرفیتی همچون مرز ماهیرود را دارند و دولت باید نسبت به تامین زیرساخت های مرز توجه ویژه نشان دهد. 

 

قانون بی فایده برای استان 

 

افضلی اصل 44 و 48 (قانون خصوصی سازی ) را برای استان بی فایده دانست و تصریح کرد: دولت حتی اگر برای خودش هم در معادن استان سرمایه گذاری کند به نفع مردم و خودش است.وی خطاب به دولت گفت: مردم استان ما قانع هستند اما دلیل نمی شود که حقشان را ندهید.

 

هزار هم استانی با توان سرمایه گذاری

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه از تاسیس بانک اطلاعاتی که هم استانی های مقیم خارج کشور و دیگر استان ها هستند خبر داد و عنوان کرد:تاکنون اطلاعات هزار نفر از هم استانی ها که سرمایه گذار یا مسئولیتی در کشور دارند را جمع آوری کرده ایم و با تعدادی از آنها صحبت کردیم.

 

قانون بودجه96 از 

دید مدیران استان همدان !!!

 

افضلی با ناراحتی و افسوس به زمان بررسی لایحه بودجه 96درمجلس اشاره و بیان کرد: در آن چند روزی که در مجلس لایجه بودجه را بررسی می کردیم متوجه شدم این  لایحه از دید مدیران استان همدان هم بررسی شده است چرا این بررسی از دید مدیران استان ما نباشد؟.وی با گلایه از برخی مدیران دستگاه های اجرایی مبنی براینکه پیشنهادی برای ارائه بودجه 96به وی ندادند ، افزود:من یک نماینده مجلس هستم و نمی توانم به اندازه تمام مدیران دستگاه های اجرایی نظر کارشناسی بدهم ، ای کاش مدیران نظرکارشناسی بدهند تا ما نمایندگان در صحن مجلس از حق استان دفاع کنیم.

 

استان جای سیاسی کاری نیست ! مدیران مطالبه گر نیستند

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با بیان اینکه به روستاها که سفر می کنم عصبی می شوم خاطرنشان کرد: استان جای سیاسی کاری نیست و مدیران ، برای توسعه نباید جزیره ای عمل کنند و مطالبه گری هم  نمی کنند. افضلی بیان کرد: کار وزارتخانه ای را مدیران انجام دهند ما با رایزنی در صحن مجلس با وزرا همراه با مدیران پیگیری می کنیم.

 

وعده سرخرمن وزیر کشور

به مدیران استان

 

وی به سفر وزیر کشور به استان اشاره کرد و افزود:قرار بود هر ماه جلسه ای برای رسیدگی به مسائل استان در وزارت کشور برگزار شود که متاسفانه بعد از گذشت 7ماه از سفر ایشان هنوز یک جلسه هم برگزار نشده است..نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان از مطالبه گری مردم سربیشه خبر داد و بیان کرد: تاکنون 46درخواست مردمی به دفترم رسیده است.

 

از 271 میلیارد تومان سفر رئیس جمهور فقط  50 میلیارد به استان 

 

افضلی بیان کرد: سال 93 که رئیس جمهور به استان سفر کرد 271 میلیارد تومان اعتبار برای 21 پروژه عنوان شد که از این مبلغ  50 میلیارد تحقق پیدا کرده است که امیدواریم دکتر روحانی در این سفر ، باقی مانده اعتبارات را به استان بدهند. نماینده مردم نهبندان و سربیشه خاطرنشان کرد:در این رابطه با دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور صحبت هایی کردم و وی وعده ی پیگیری های لازم را داده است. وی به ترانزیتی بودن جاده های استان تاکید کردو افزود: تامین زیرساخت های پروازی ، جاده ای  و ریلی تاثیرگذارترین عوامل جذب سرمایه گذار است واگر این موضوع انجام شود هیچ سرمایه گذاری به استان نمی آید

 

 

امیدواریم سفر دکتر روحانی به خراسان جنوبی تشریفاتی نباشد

 

افضلی بیان کرد: کارهای  دولت در این سه سال برای استان خوب نبوده است و مهمترین موضوعاتی که برای خراسان جنوبی اولویت دارد انتقال آب و ایجاد راه آهن ، افزایش خطوط پروازی و تامین زیرساخت های فرودگاه ها است که انتظار داریم در این سفر مدیران استان اعتبارات خوبی برای این موضوعات جذب کنند.وی گفت: خوشبختانه امسال، استان را جزء مناطق محروم قرار دادند و 100 میلیارد تومان  برای آن در نظر گرفته اند اما تخصیص آن مهم تر است.

 

احیاء قنوات استان

700میلیارد تومان نیاز دارد

 

افضلی به درخواست های مردم حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و ادامه داد:احیای قنوات و قانون منابع طبیعی بیشترین درخواست است و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی ستاداحیای قنوات طرحی را ارائه  دادیم که فقط احیاء قنوات استان 700میلیارد تومان نیاز دارد.

 

2هزار قنات در استان خشک شد ؛ سرمایه گذاری 250میلیارد تومانی مراکز خیریه در استان

 

عضو هیئت رئیسه کمسیون مجلس بیان کرد: نزدیک به 6 هزار قنات در استان داریم که هزار و 500 تا 2هزار  قنات به طور کامل خشک شده اند و اگر قنات های باقی مانده را حفظ نکنیم وضع بدتر می شود.وی عنوان کرد:تاکنون آستان قدس رضوی ، قرارگاه کوثر ،خاتم الانبیا  و بنیاد برکت 250میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده اند.

 

پیشنهاد ویژه : طرح کارشناسی ارائه دهید ، نقدا پول اجرای آن را بگیرید

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه به گفتگوی خود با رئیس بنیاد برکت اشاره و تاکید کرد: در این گفتگو به ما گفتند طرح کارشناسی بدهید و نقدا پول اجرای آن را بگیرد.وی خاطرنشان کرد: استان نیاز به اتاق فکر دارد وباید تا قبل از سفر رئیس جمهور این اتاق ها تشکیل شوند و طرح هایی که قابل اجرا است را از ایشان درخواست کنند.نماینده مردم نهبندان و سربیشه به 15میلیارد تومانی که از سفر مقام معظم رهبری باقی مانده است اشاره کرد و تاکید کرد: این مبلغ برای دولت پولی نیست اما با همین پول می توان در نهبندان دگرگونی ایجاد کرد.

 

کشاورزی استان در معرض تهدید  ظرفیت های بلا استفاده کویر

 

افضلی با اشاره به وضع بدکشاورزی در استان اشاره و عنوان کرد: با وجود ظرفیت بالایی که در مرزها داریم کشت فرا سرزمینی یکی از اولویت های اصلی است که از همین طریق می توان صنعت گردشگری ، اکو توریسم(توریست طبیعت) را تقویت کرد.وی افزود: کویر دهسلم بین استان کرمان - شهداد و شهرستان نهبندان ظرفیت مغفول مانده ای است که فقط کرمان از آن بهترین بهره برداری را می کند.

 

232 روز باد در سال

 

افضلی وجود انرژی های پاک و تجدیدپذیر را ظرفیت مغفول مانده ای دیگر استان دانست و تاکید کرد: در نهبندان در طول سال ، 232 روز باد در ارتفاع 8متر وجود داردکه استفاده درست از آن  موجب توسعه استان خواهد شد.

 

تعرفه گرمسیری برای زابل

بندان ما تعرفه عادی

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: به دستور مقام معظم رهبری 512میلیون دلار برای محرومیت زدایی و رسیدگی به استان سیستان و بلوچستان داده اند.افضلی با بیان اینکه در زابل خدمات و تعرفه های مناطق گرمسیر را از مردم می گیرند اما «بندان « (یکی از دهستان های توابع نهبندان)که با زابل 70کیلومتر فاصله دارد خدمات عادی دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: 80درصد خدمات سیستان و بلوچستان را به نهبندان و سربیشه بدهند کفایت می کند و و عدالت هم حکم می کند تا این قوانین در شهرستان های ما اجراشود.

 

مردم استان های مرزی فقیرند ؛

اعتراض کمیسیون کشاورزی به مجلس

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس به کاهش تعرفه 8قلم کالای کشاورزی هم اشاره کرد و افزود: این کالاها شامل گوشت، حبوبات ، موز و چند کالای دیگر بود که کمیسیون کشاورزی نامه ای مبنی بر اعتراض به کاهش تعرفه این کالا به مجلس ارائه داد و درخواست رسیدگی کردیم..افضلی با بیان اینکه دولت و مجلس همدل هستند ادامه داد: طبق تحقیقی که دولت انجام داده است استان های مرزی فقیرترند و در برنامه توسعه ششم به این استان ها توجه شده است اما به شرط آن که بتوان آن را عملیاتی کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/11/27 -- 18:19:53
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 462

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا