نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 27 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
08. صفر 1440
2018 Oct 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
“متاستاز” طلاق در استان      

 حسینی- «متاستاز» واژه ای است که به گسترش هراسناک سرطان در اندام انسانی می پردازد. به عبارت ساده تر معنی متاستاز این است که سلول های سرطانی بدن بیمار را چنان درگیر کرده است که زندگی فرد به مرحله خطرناک و هشدار رسیده است. خروجی جلسه دیروز مسئولان دستگاه قضایی چیزی در حد «متاستاز» طلاق در جامعه خراسان جنوبی بود. مسئولان مربوط در این حوزه آمارهای نگران کننده ای را به جلسه آورده بودند. رئیس کل دادگستری استان به افزایش 16 درصدی طلاق به درخواست زوجین در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ اشاره و عنوان کرد: طلاق توافقی ۲۴ درصد و صدور گواهی عدم سازش به درخواست زوجین 47 درصد افزایش داشته است. صیفی با اشاره به اینکه هزار و ۲۱۸ پرونده خواسته طلاق توافقی در سال گذشته در استان بررسی شده است، بیان کرد: همچنین تعداد ۴۹۸ پرونده طلاق به خواسته زوجین و ۳۳۳ پرونده مربوط به صدور گواهی عدم امکان سازش بوده است. 

وی همچنین بیشترین فراوانی از حیث ورود پرونده به دادگاه های استان را پرونده های مربوط به مواد مخدر دانست و افزود: به هشت هزار و ۴۸ پرونده مواد مخدر در استان  رسیدگی شده است. صیفی با اشاره به اینکه در سه ماهه سال جاری دو پرونده تجاوز به عنف و نوامیس مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: احکام صادره در هر دو پرونده قطعی و حد شرعی به مرحله اجرا درآمده است. 

 

بیش از 13.8 میلیون هکتار از اراضی استان به نام دولت سند خورد

مدیر کل ثبت اسناد و املاک نیز در این جلسه با بیان این که از 15 میلیون هکتار مساحت استان ، 14.5 میلیون هکتار اراضی دولتی است ادامه داد: برای 13.8 میلیون هکتار آن، به نام دولت سند مالکیت صادر شده است. حاجی پور با بیان اینکه آمار ازدواج در استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشته است، عنوان کرد: پرونده های طلاق نیز در سال جاری ۲۱ درصد کاهش داشته است.  به گفته وی شرکت های به ثبت رسیده در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰درصد رشد داشته و شرکت های منحل شده نیز افزایش ۴۲ درصدی داشتند. حاجی پور به اخذ اثر انگشت الکترونیکی از مراجعه کنندگان اشاره و عنوان کرد: با اولین ثبت تمام اطلاعات شناسنامه ای فرد در سامانه ثبت می شود. مدیر کل ثبت اسناد و املاک از افتتاح اداره ثبت شهرستان سربیشه بعد از ماه رمضان خبر داد.

 

صدور مجوز 77 مورد سقط جنین

مدیر کل پزشکی قانونی استان نیز در این جلسه با ارئه گزارش عملکرد در سه حوزه معاینات بالینی، سالن تشریح و تشخیص علت فوت و کمیسیون تخصصی ادامه داد: بیشترین آمار معاینه ها مربوط به تصادف رانندگی با 200 واقعه فوت ناشی از تصادف رانندگی بوده است.

جعفرزاده افزود: آمار قابل توجهی از این تعداد مربوط به جاده های بیرجند- قاین با 29 درصد و بیرجند- طبس است. وی از آغاز طرح دادپزشک در استان خبر داد و عنوان کرد: با عملیاتی شدن این طرح کارشناسان این اداره کل برای صدور گواهی فوت مرگ های طبیعی به محل اعزام می شوند.

به گفته مدیر کل پزشکی قانونی در مواردی که امکان حضور پزشک صدور جواز پزشکی وجود ندارد مردم می توانند با شماره 1530 تماس بگیرند تا پس از معاینه، گواهی جواز فوت صادر شود. جعفرزاده یکی از مزیت های این طرح را علاوه بر تسریع در کار، ایجاد چهارچوبی قانونی برای دریافت وجه از مردم دانست.

وی در ادامه از تشکیل 121 پرونده مربوط به سقط جنین در استان خبر داد و افزود: از این تعداد برای 77 مورد مجوز صادر شد و بقیه به این دلیل یا تشخیص اولیه اشتباه بود یا از موعد قانونی گذشته بود مجوز صادر نشد.

 

مواد مخدر عامل محکومیت

 75 درصد از زندانی ها 

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان هم  با اشاره به این که عامل زندانی شدن 75 درصد از زندانیان استان مواد مخدر است اضافه کرد: سرقت با 12 درصد در رده دوم جرائم زندانیان استان است. هاشمی با اشاره به 124 دوره آموزشی فنی حرفه ای، صنایع دستی و کشاورزی برگزار شده برای زندانیان استان عنوان کرد: هم اکنون 804 زندانی دارای اشتغال مولد و 812 نفر دارای اشتغال غیر مولد هستند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/04/03 -- 18:05:50
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 612

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا