نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 27 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
08. صفر 1440
2018 Oct 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
7 طرح صنعتی امسال در استان افتتاح می شود      

قاسمی- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از افتتاح 7 طرح صنعتی  در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این طرح ها با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲ هزار نفر به بهره برداری می رسد. به گفته وی فاز نخست فولاد قاین وکک طبس از جمله این طرح هاست . «داوود شهرکی» در میزگرد خبری روز گذشته  بیان کرد : خراسان جنوبی از بخشودگی ۵۰ درصد حقوق دولتی معادن سنگ های تزیینی بهره مند شده است.  وی   اظهار کرد که طی دو هفته آینده فراخوان مزایده 200 محدوده اکتشافی در استان داده خواهد شد، تا ذخایر معدنی جدید کشف شود و تعداد 40 معدن هم آماده واگذاری از طریق فراخوان مزایده می باشند. 

 

20 میلیارد تومان به واحد های تولیدی پرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از پرداخت 20 میلیارد تومان به 25 واحد تولیدی در سه ماهه امسال خبر داد و افزود: امسال انتظار داریم رقم تسهیلات نسبت به سال 95 بیشتر باشد. «شهرکی» تأکید کرد: پرداخت تسهیلات در طرح رونق تولید برای حفظ و افزایش تولید واحدهایی است که بازار فروش دارند ولی مشکل نقدینگی دارند. وی تصریح کرد: تاکنون با اجرای این طرح در استان 2 هزار شغل تثبیت و 260 شغل ایجاد شده است. به گفتۀ وی امسال هم طرح رونق تولید ادامه دارد و در سال گذشته بیش از 700 واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی در آن ثبت نام کردند و بیش از 450 واحد موفق به اخذ تسهیلات در استان شدند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد که ثبت نام سامانه بهین یاب آغاز شده و تولیدکنندگان استان می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثایت اقدام کنند.  شهرکی بیان کرد که امسال علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن نیز که مجوز دارند، می‌توانند برای تأمین سرمایه و رفع مشکلات خود از این تسهیلات استفاده کنند.

 

23 درصد واحدهای تولید 

 استان تعطیل هستند

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز با بیان اینکه 23 درصد واحدهای تولیدی خراسان جنوبی تعطیل می باشند، گفت: از ۳۲۱ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری استان ۷1 واحد آن تعطیل است. «عباس جرجانی» اظهار کرد در سال گذشته ناحیه صنعتی آیسک با مساحت 47 هکتار به شهرک های صنعتی استان اضافه شد و عملیات زیرساخت آن با تأمین اعتبار انجام خواهد شد. به گفتۀ وی با توجه به این مسائل ناحیه های صنعتی به 2 هزار و 217 هکتار افزایش یافته است.  

هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی معدن استان

 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان هم از فعالیت ۱۰۰۰ نفر در سازمان نظام مهندسی معدن خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان کرد که سال گذشته برای نخستین بار ۶ پروژه‌ اکتشافی استان که از محل اعتبارات دولتی بود به شرکت معدنی و اعضای شرکت‌های استانی واگذار شد. «محمد جوانشیر» افزود: سازمان نظام مهندسی معدن در خراسان جنوبی با دارا بودن هزار عضو بازویی کمکی خوبی برای سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.  به گفتۀ وی سال گذشته تأکید بر ساماندهی معادن بود و امسال هم در راستای استفاده از تخصص فارغ التحصیلان در این رشته موظف به کارگیری مسئول فنی در اجرای معادن هستیم.

افزایش 286 درصدی بازرسی

 در حوزۀ قاچاق کالا

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این میزگرد اظهار کرد که تعداد بازرسی‌ها در حوزۀ قاچاق کالا در  3 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸۶ درصد افزایش یافته است. «علی تهوری» افزود: این بازرسی ها در راستای جمع آوری کالای قاچاق از سطح عرضه می باشد و در سه ماهه امسال یک هزار و 288 بازرسی در قالب گشت مشترک انجام شده است.

 وی خاطر نشان کرد که طرح نظارتی ماه رمضان هم اکنون در حال اجرا است و در قالب گشت های

مشترک بازرسی ها قبل و بعد از افطار از شبکه های خدماتی و نانوایی ها و شرکت های پخش مواد غذایی انجام می شود. به گفتۀ وی ارزش ریالی پرونده های قاچاق به دو برابر رسیده است که نشان از جدیت با مبارزه با قاچاق کالا می باشد.

 

رشد 71 درصدی پروانه های اکتشافی معادن در استان

 

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در نشست خبری از رشد۷۱ درصدی مدت پروانه‌های اکتشافی استان در 3 ماهه سال جاری خبر داد. «محمد سالاری» اضافه کرد در این مدت ۲ میلیون تن به ذخایر معدنی کشف شده استان الحاق شد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هم ثبت محدوده‌های معدنی در خراسان جنوبی از رشد 31.8 دهم درصدی برخوردار بوده است. وی تصریح کرد که در حال حاضر 108 فقره گواهی کشف در استان داریم و 497 معدن دارای پروانه بهره‌برداری و 12.8 میلیون تن استخراج اسمی در طول سال داشته ایم که برای 10 هزار و 100 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. به گفتۀ وی اکنون 242 پروانه اکتشاف معتبر داریم که توسط افراد حقیقی و حقوقی اداره می‌شوند و در مدت سه ماهه اول امسال 2 میلیون تن معدن کشف شده و الحاقی به ذخایر قبلی استان داشته ایم.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/04/03 -- 18:06:42
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 447

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا