نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 28 آذر 1397
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
10. ربيع‌الثاني 1440
2018 Dec 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پروژه انتقال ‌آب هنوز به دنبال جذب سرمایه گذار      

 قاسمی- مدیرعامل آب منطقه ای استان با بیان اینکه پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان از مهم ترین طرح های استان  است، اظهار کرد که به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم. «امامی» روز گذشته در نشست خبری که با حضور مدیران عامل صنعت آب استان برگزار شد، ابراز امیدواری کرد این پروژه تا پایان سال جاری به سرانجام برسد و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود. وی خاطر نشان کرد که طرح انتقال آب به خراسان جنوبی به دلیل خشکسالی آن با حساسیت زیادی در کلان کشور مطرح شده و همه بر اولویت و ضرورت این مهم صحه گذاشتند و طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی امسال برای جذب سرمایه گذار به مزایده گذاشته شد. به گفتۀ وی این پروژه باید توسط شرکت های خصوصی انجام شود تا بتوان از تسهیلات فاینانس استفاده کرد.

 

15 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آب های ژرف استان لازم است

مدیرعامل آب منطقه ای از تفاهم نامه سه جانبه ای بین وزارت علوم، معاونت علمی ریاست جمهوری و استانداری خراسان جنوبی خبر داد و در این مورد تصریح کرد: این تفاهم نامه برای انجام مطالعات آب های ژرف استان منعقد شده است و پیش بینی شده است که 15 میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شود. 

«امامی» ادامه داد: در پروژه های عمرانی امسال سد رزه و فرخی به اتمام می رسد. وی بیان کرد که پروژه آب‌رسانی به شهر بیرجند هم در دست اجرا می باشد . 

کاهش کسری مخزن آب استان به 134 میلیون متر مکعب

مدیرعامل آب منطقه ای با بیان اینکه خراسان جنوبی در طرح تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی یکی از استان های پیشتاز کشور است، گفت: تاکنون بخش زیادی از چاه ها کنتورگذاری شده و در سال گذشته مدیریت مصرف کامل حاکم شد و امسال نیز مشکل شارژ مازاد چاه ها را نخواهیم داشت. «امامی» اظهار کرد که کسری مخزن آب کشاورزی از 185 میلیون در سال گذشته به 134 میلیون متر مکعب کاهش یافته است اما همچنان باید منابع آبی استان مدیریت شود. وی ادامه داد: چندین سال است که مصرف برق چاه های کشاورزی استان نیز کاهش پیدا می کند و سال جاری در مجموع 25 درصد نسبت به سال پایه 92 کاهش یافته است. به گفتۀ وی برای دو سال آینده برنامه ساماندهی رودخانه ها و سواحل استان در دستور کار قرار دارد و هزینه آن باید از محل اعتبار ملی و استانی تأمین شود.

 مدیرعامل آب منطقه ای تأکید کرد که در برنامه افق 20 ساله امیدواریم 5/3 میلیارد کسری مخزن انباشته استان را جبران کنیم  و طرح های انتقال آب هم به ما در تسریع این کار کمک خواهد کرد.

 «امامی» عنوان کرد واگذاری پساب فاضلاب به کشاورزان به صورت فردی منتفی است چرا که امکان کنترل بر روی کشت آنان وجود ندارد و بنابراین صرف جایگزینی در چاه کشاورزی خواهدشد.

 

120 میلیارد تومان اعتبار به شرکت آب و فاضلاب روستایی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه اعتبار امسال ما حدود 4 برابر شده است، اظهار کرد که 120 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده به شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی می باشد

. «بسکابادی» وظیفه شرکت آب و فاضلاب روستایی را تأمین آب شرب و بهداشت روستاها و جمع آوری و تصفیه فاضلاب آن ها عنوان کرد و افزود: با این اعتبار داده شده از ۴۲۶روستایی که برای آن آب رسانی سیار انجام می شود، 93 روستا حذف خواهند شد و از تنش آبی خارج می شوند.

 وی بیان کرد که هزینه انتقال آب 2 هزار و 390 تومان به ازای هر مترمکعب می باشد و به ازای هر خانوار میانگین 15 میلیون تومان برای انشعاب هزینه می شود و این در حالی است که به ازای هر مترمکعب 230 تومان از روستاییان دریافت می گردد.

 

20 درصد روستاهای استان فاقد آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی تصریح کرد که با توجه به خشکسالی ها حدود 60 درصد روستاهای استان فاقد تنش آبی، 19 درصد دچار تنش آبی و 20 درصد فاقد آب می باشند. «بسکابادی» اضافه کرد که متأسفانه 5 هزار و 209 مشترک تجاری و صنعتی و 3 هزار و 976 مشترک عمومی و اداری استان در سال گذشته 404 هزار و 664 متر مکعب مازاد مصرف آب داشته اند که در صورت عدم رعایت الگوی مصرف انشعاب آنان قطع خواهد شد. 

وی یکی از مشکلات اجتماعی را حاشیه شهرها دانست و عنوان کرد: درحال حاضر در حاشیه شهر بیرجندکه شامل امیرآباد، حاجی آباد و چهکند می باشد، 28 هزار نفر مشترک داریم که در سال جاری برای تأمین آب آن ها 57 لیتر بر ثانیه نیاز است.

 افزایش تعرفه آب نخواهیم داشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان در جمع خبرنگاران از زیان ۱۸ میلیارد تومانی شرکت آب و فاضلاب در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد که از ابتدای امسال هیچ افزایشی در تعرفه آب نداشته ایم و از سال 94 در شورای اقتصاد تاکنون هیچ افزایش بهای آب هم ابلاغ نشده است و استان ما پایین ترین نرخ آب بها را دارد. 

«هاشمی مقدم» بیان کرد که 77 درصد مشترکان شهری در استان ما زیر 20 مترمکعب آب در ماه مصرف می‌کنند و در حال حاضر 99.85 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب شهری قرار دارند که از متوسط کشوری بالاتر می باشد. وی تصریح کرد که ولی 28 درصد جمعیت استان از شبکه فاضلاب برخوردار هستند که با متوسط کشور که 44 درصد اختلاف زیادی دارد. به گفتۀ وی از 2 هزار و 600 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی انتقال آب در استان 600 کیلومتر نیاز به اصلاح دارد که در هر سال باید بالغ بر 60 کیلومتر اصلاح شود.

 

بدهی 5 میلیارد تومانی مشترکان آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری از بدهی ۵ میلیارد تومانی مشترکان آب و فاضلاب استان خبر داد و تصریح کرد که از این مقدار تنها 450 میلیون تومان مسکونی است و باقی مربوط به دستگاه های دولتی می باشد. «هاشمی مقدم» بیان کرد که در حال حاضر 82 درصد مشترکان الگوی مصرف آب بین 18 تا 24 مترمکعب را در استان رعایت می کنند و فقط 16 درصد دو برابر الگو، مصرف دارند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/04/11 -- 18:18:50
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1004

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا