نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
08. شوال 1439
2018 Jun 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پیشگیری مهم‌تر از درمان!      

قاسمی- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در مدیریت بحران باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: وظیفه ستاد بحران پیشگیری است و باید برنامه های تمام دستگاه ها در این زمینه باشد. «سید علی‌اکبر پرویزی» سه شنبه در نخستین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سال 96 که برخی از اعضای آن فقط به ارائه گزارش عملکرد خود بسنده کرده بودند، تصریح کرد: اینکه اتفاق و حادثه ای رخ دهد کاملا طبیعی و اجباری است که همه برای امدادرسانی بسیج می شوند. وی افزود: اگر مسئولان تلاش کنند تا مکان ها و تجهیزات و دیگر مسائلی که امکان خطر پذیری آنان زیاد است را رفع کنند کلی از مشکلات بعد از وقوع حوادث برطرف می شود. به گفتۀ وی در یک ماه گذشته برای پروژه‌های مدیریت بحران خراسان جنوبی در مجموع ۴۳ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 

بیمه روستائیان را جدی بگیرید/ تجمیع امکانات تمام ارگان ها

به شیوه الکترونیکی

 

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد که بیمه حوادث روستائیان  باید جدی گرفته شود و روستائیان در برابر حوادث طبیعی بیمه شوند. «پرویزی» بیان کرد: سال گذشته در زمینه بیمه حوادث روستائیان در استان اقداماتی انجام شد که خیلی شیوه مطلوبی نبود اما در امسال به صورت جدی از محل اعتبارات مدیریت بحران بیمه مطمئنی برای روستائیان درنظر گرفته می‌شود که 25 میلیون تومان آن برای منازل و 5 میلیون تومان هم برای وسایل خانگی می باشد. وی درخواست کرد که دستگاه‌های اجرایی بخشی از اعتبارات خود را به طرح‌های و بحث‌های پیشگیرانه اختصاص دهند. به گفتۀ وی تمام ارگان ها به صورت الکترونیکی می توانند تجهیزات و امکاناتی را که دارند اطلاع رسانی کنند تا در زمان بحران همه بدانند که هر دستگاهی چه امکاناتی را می توان تأمین کند و با تجمیع و تبادل این امکانات به خوبی می‌توان از ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کرد. استاندار با تأکید بر اینکه اولویت منابع اعتباری مدیریت بحران به پروژه‌هایی که ضرورت دارند، داده شود، عنوان کرد: در زمینه ارتباطات بی‌سیمی و رادیویی در زمان بحران مشکل داریم که باید این موضوع هم در شورای تأمین و مدیریت بحران مطرح و پیگیری شود و دکل‌های مشترک و تلفن‌های ماهواره‌ای برای اعضای مدیریت بحران خریداری گردد.

400 زلزله از ابتدای سال در استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه از ابتدای امسال حدود ۴۰۰ زلزله در استان رخ داده است، اظهار کرد:  تمام این زلزله ها 

کوچک و زیر 3 ریشتر بوده است  و فقط 2 مورد آن بالای 4 ریشتر بود که یکی در حوالی خوسف و  دیگری در حوالی شوسف اتفاق افتاده که هیچ خسارتی برجا نگذاشته بودند. «میرجلیلی» تصریح کرد: نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد زلزله‌ها در استان افزایش پیدا کرده که با قدرت کم بوده است. وی افزود: به دنبال پیگیری‌های استاندار در راستای تجهیز 11 ایستگاه زلزله‌نگاری و راه‌اندازی 2 شبکه زلزله‌نگاری جدید با امکانات کاملا به روز که تأمین اعتبارات آن از محل اعتبارات تملک دارایی، مدیریت بحران و اعتبارات ملی بوده که سبب بالا بردن دقت مراکز زلزله نگاری در استان شده است. به گفتۀ وی در سایر حوادث طبیعی به وقوع پیوسته در استان از ابتدای سال حدود 9 طوفان شن و ریزگرد، 4 آتش‌سوزی در نخلستان‌ها و طاق‌زارها و 21 مورد واژگونی تانکرهای حمل مواد سوختی داشته ایم که خوشبختانه بدون هیچ تلفاتی رفع شده است.

 

نیاز ۱۴ میلیارد تومانی راهداری برای تجهیز و تکمیل ناوگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به دستور کار جلسه مبنی بر برنامه‌ریزی برای فصل زمستان و بارندگی‌های رگباری در استان عنوان کرد: خوشبختانه به دلیل اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای مدیریت بحران در سه سال گذشته  تلفاتی ناشی از سیلاب نداشته‌ایم و خسارت‌های مالی نیز در این زمینه با اقدامات انجام شده کاهش یافته است. «میرجلیلی» در خواست کرد که در این راستا تمامی دستگاه‌های خدمات رسان برای آمادگی استقبال از فصل زمستان امکانات و تجهیزات خود را به روز و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند. که در این زمینه مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان هم در این ستاد اظهار کرد که تجهیز و ترمیم ماشین‌آلات موجود به ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. «شهامت» بیان کرد که با توجه به گستردگی و طول وسعت استان خراسان جنوبی یکی از بحث‌های که باید در فصول سرد سال مدیریت شود بحث نزولات جوی در راه‌های موصلاتی استان می باشد. وی با اشاره به مدیریت میدانی توسط این اداره در فصول مختلف سال گفت: سال بدون تلفاتی در محورهای موصلاتی استان به دلیل اقدامات پیشگیرانه در سوانح داشته ایم و اقدامات و هماهنگی‌های مطلوبی انجام شده است. به گفتۀ وی برای اطلاع‌رسانی جدی از وضع راه‌ها هم مرکز مدیریت راه‌های استان با شماره 141 شبانه‌روز پاسخگوی مردم می باشد

و این مرکز قلب آی تی و سیستم‌های مدیریتی است.

 

بیمه کشاورزان برای خشکسالی

در اواویت قرار بگیرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همچنین درباره دستور کار دوم که درباره خشکسالی بود، بیان کرد: با توجه به اینکه در نیمه نخست سال زراعی 95 و 96 شاهد بارندگی‌های خوب و بی‌سابقه‌ای در استان بوده‌ایم اما در نیمه دوم این سال زراعی بارندگی‌های خوبی نداشته‌ایم و استان همچنان در خشکسالی به سر می‌برد که البته در این ستاد مصوب شد تا به کارگروه کشوری مدیریت بحران برده شود و اعتبارات لازم در زمینه بهبود وضع خشکسالی اخذ و به استان اختصاص داده شود. «میرجلیلی» تأکید کرد که حتما بیمه کشاورزان برای خشکسالی اجرایی شود تا بتوانند از مزایای به موقع آن استفاده کنند و در اولویت قرار گیرد. وی خاطر نشان کرد که با پیگیری های استاندار از سازمان‌های مدیریت بحران و سازمان برنامه ریزی کشور مبلغ 29  میلیارد تومان در راستای موارد و پروژه‌های خاص ناشی از حوادث بین هر دستگاهی ابلاغ و اکنون برای تخصیص آن منتظر امضای مبادله موافقت نامه‌ها از سوی دستگاه عضو مدیریت بحران در استان هستیم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/06/22 -- 19:33:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 194

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا