نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
08. شوال 1439
2018 Jun 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
استاندار جدید از نگاه نمایندگان مجلس      

قاسمی و حسینی-

«محمدمهدی مروج الشریعه» به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی در دولت دوازدهم معرفی شد.در جلسه صبح چهارشنبه هیئت وزیران که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی تشکیل شد «محمدمهدی مروج الشریعه» به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی تعیین شد.محمد مهدی مروج الشریعه ️

متولد نیشابور، دانشجوی دکتری جغرافیا

(برنامه‌ریزی و مدیریت شهری) است.زمستان 94 با حکم رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در دولت دکتر روحانی منصوب شد و مدیرکل برنامه‌ریزی و مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی را پیش از آن بر عهده داشت.در سال 92 نیز برخی از نمایندگان مجلس و همچنین تعدادی از فعالین ستادهای دکتر روحانی در خراسان رضوی خواستار انتصاب مروج الشریعه به عنوان استاندار خراسان رضوی بودند.محمد مهدی مروج الشریعه مسئولیت معاونت برنامه ریزی استانداری سیستان و بلوچستان و معاونت برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی در دولت های نهم و دهم را در پرونده دارد.هرچند بسیاری از او به عنوان یک گزینه فراجناحی یاد میکنند که در دولت های متعدد مسئولیت داشته است اما به اصلاح طلبان نزدیک تر است

 

در همین راستا با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت گویی انجام شده است. که ماحصل آن به شرح زیر می باشد: 

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت گزینه های متعددی را در نظر داشت و از مجمع نمایندگان استان نیز نظرخواهی کرده بود، عنوان کرد: ما نیز گزینه هایی

بومی و یا غیر بومی آشنا به استان را مطرح کردیم. حجت الاسلام محمدباقرعبادی با اشاره به این که آقای مروج الشریعه گزینه پیشنهادی دولت بوده است ، ادامه داد: پس از بررسی ها، دولت گزینه پیشنهادی خود را انتخاب کرده است، البته امیدواریم هر فردی که باشد شاخص های مد نظر ما اعم از قدرت برنامه ریزی، اعتدال، تعامل و همدلی را داشته باشد. وی با تاکید بر این که اگر فرد انتخاب شده

 دارای شاخص های مدنظر باشد با وی همکاری خواهیم کرد اضافه کرد: علاقه ای به مسائل حاشیه ای نداریم.

 

هر جا نیاز به تذکر باشد 

بدون رودربایستی تذکر خواهیم داد

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان با ابراز امیدواری از این که فردی که بیاید، اهل خدمت به ارزش های انقلاب اسلامی و خدمت به مردم استان باشد تاکید کرد: ما نیز بر روی کار وی نظارت خواهیم داشت و هر جا در چهارچوب باشد کمک وی خواهیم کرد ، هر جا لازم به تذکر باشد بدون رودربایستی مانند گذشته تذکر خواهیم داد.عبادی ، مروج الشریعه

را طبق بررسی ها  از عملکرد وی، فردی معتدل دانست و افزود: امیدواریم در آینده نیز همین گونه باشد، تاکید ما به فرد نیست بلکه به داشتن شاخصه های مد نظر است!

 

با کسی رو دربایستی نداریم 

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان بیان کرد: ان شاء ا... اتفاقات اخیر تجربه ای برای دولت باشد، ما نیز با کسی رو دربایستی نداریم و کار، خدمت، عدم حاشیه سازی و اعتدال می خواهیم، امیدواریم با حضور آقای مروج الشریعه فضایی تعاملی و متعادل و دور از سیاست بازی داشته باشیم.

 

امیدواریم با حضور مروج الشریعه 

در استان تحولی ایجاد شود

 

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که آقای مروج الشریعه جزو گزینه های پیشنهادی دولت بوده است عنوان کرد: ما نیز گزینه های خود را معرفی کردیم که پس از جمع بندی آقای مروج الشریعه به همراه دو نفر دیگر تایید شدند. به گفته محمدرضا امیرحسنخانی ، نهایتا وزارت کشور بر اساس سیاستگذاری های خود، استاندار را تعیین کرده است که البته فردی همراه با نمایندگان و به نفع مردم استان خواهد بود. وی با اعتقاد بر این که قطعا با بقیه ارکان تصمیم گیری سیاسی استان نیز هماهنگی انجام شده است اضافه کرد: آقای مروج الشریعه در خراسان رضوی معاون برنامه ریزی استانداری بوده و سابقه عملکرد خوبی دارد و امیدواریم با حضور وی در استان تحولی ایجاد شود.

 

خراسان جنوبی جای تفریح 

و استراحت نیست، جای کار است!

 

به گفته وی کسی که به استان خراسان جنوبی می آید می داند که این جا منطقه ای محروم است و آقای پرویزی هم این موضوع را پذیرفته بود و می دانست باید کار کند. نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه با بیان این که این حرکت آقای مروج الشریعه که استانداری این جا را پذیرفته ، کاری ارزشمند و نقطه مثبتی است، تصریح کرد: خراسان جنوبی جای تفریح و استراحت نیست، جای کار است! امیرحسنخانی با اشاره به این که اگر فردی می خواهد برود، نباید بگوییم کاری نکرده است عنوان کرد: آقای پرویزی کارهای مثبت زیادی داشته اما متاسفانه وارد حاشیه شد و این حواشی ایجادشده، مانع از انجام کار شد، برخی افراد مقابل وی نیز به این حواشی دامن زدند. وی با تاکید بر این که از همراهی با پرویزی کوتاهی نکردیم بیان کرد: افزایش بودجه استان نیز حاصل همین همراهی نمایندگان در مجلس بود.

 

حقوق مردم رعایت نشود، از حربه های قانونی استفاده خواهیم کرد

این نماینده مردم در مجلس با ابراز امیدواری از این که استاندار جدید وارد کار سیاسی نشود ،

 خاطرنشان کرد: مسائل سیاسی در استان ما زیاد کارائی ندارد. امیرحسنخانی تاکید کرد: استان ما ، استان همدلی و همرنگی است و باید احزاب مختلف اصول گرا و اصلاح طلب همدیگر را همراهی کنند. ما نیز به عنوان نماینده یقینا اگر با مواردی برخورد کنیم که حقوق مردم در آن رعایت نشود، از حربه های قانونی استفاده خواهیم کرد.

 

استاندار جدید پیشنهاد ما نبود

«نظر افضلی»، نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی درباره تغییر استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد که «محمدمهدی مروجع الشریعه» از گزینه های وزارت کشور بود و از لیست انتخابی ما نبود ولی آن را تأیید کردیم. وی عنوان کرد که تغییر استاندار به درخواست دولت بوده و خود آنان این تصمیم را گرفته بودند و مجمع نمایندگان استان هم تأیید کرده بود. این مقام مسئول تصریح کرد که خواسته ما از استاندار جدید این است که تعامل بیشتری داشته باشد و از حاشیه ها پرهیز کند.«افضلی» افزود: همچنین باید مسائلی مانند خشکسالی، اقتصاد مقاومتی، انتقال آب و گاز به روستاهای دورافتاده را عملیاتی کند. وی ادامه داد که ما هم به عنوان ناظر  مجمع نمایندگان و مجلس و مردم باید مطالبه گر باشیم. 

 

نیاز استان به حرکت جدی توسعه 

 

«فرهاد فلاحتی»، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه تغییر استاندار در هر دولتی امری ضروری و طبیعی است، اظهار کرد: با توجه به شرایط و کارکردها این کار انجام می شود و دولت دوازدهم هم با توجه به عملکرد استاندار فعلی تصمیم به تغییر گرفته و مسلما به نفع مردم و دولت خواهد بود. وی با تأکید بر اینکه خراسان جنوبی نیاز به حرکت جدی توسعه دارد، عنوان کرد: استاندار هم به عنوان مقام عالی استانی باید در راستای رسیدن به این هدف هم افزایی، همگرایی و همفکری بین تمام دستگاه های اجرایی استان ایجاد کند تا فعال شوند.

 

«پرویزی» تلاش های خوبی کرد

 ولی کافی نبود/ توجه نکردن

 به تفکر غالب مردم نقطه ضعف

نماینده مردم قاینات و زیرکوه با اذعان به اینکه استاندار تلاش ها و کارهای زیادی انجام داد و نمی توان آنها را کتمان کرد ولی علیرغم تمام این کارها کافی نبود. «فلاحتی»  اضافه کرد که همچنین تفکر مردم خراسان جنوبی فراجناحی است و لازم است که استاندار جدید به دنبال توسعه در تمام بخش های صنعتی، کشاورزی و جذب سرمایه گذار باشد. وی خاطر نشان کرد که محرومیت استان همچنان باقی است و تا زمانی که زیرساخت ها درست نشود ادامه خواهد داشت. 

 

امیدواریم بعد از این تغییرات،

 اتفاقات مبارکی بیفتد

«فلاحتی» تصریح کرد: با این انتخاب امیدواریم اتفاق های مبارکی بیفتد و «مروجع الشریعه» نیز  اعتدال گرا است و با تمام مسائل متعادل برخورد می کند. وی ادامه داد: استاندار جدید با تفکر اسلامی و آرمانی می باشد که همراه با مردم است و درخواست داریم که به مسائل فرهنگی، دینی و مذهبی استان توجه کند و محرومیت را از بین ببرد و  تمام روستاها و عشایر و شهرستان ها را مدنظر قرار دهد. وی اظهار امیدواری کرد که استاندار جدید، خراسان جنوبی را از نظر شاخص های توسعه ای به سمت و سوی بالایی ببرد و کاملا مشخص کند که هر شاخصی اکنون در چه جایگاهی قرار دارد و او می خواهد به کجا برساند؟

 

«مروجع الشریعه» در لیست انتخابی ما نبود/ انتخاب تیمی همراه

 در راستای توسعه استان

نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این مطلب که امسال خوشبختانه از نمایندگان برای انتخاب استانداران نظر خواهی شد، گفت: استاندار جدید در لیستی که ما در نظر گرفته بودیم نبود و پیشنهاد هیئت دولت بود که ما هم به دلایلی مانند داشتن  شخصیت اعتدال گرا، تجارب اجرایی، افکار اسلامی، ایشان را تأیید کردیم. «فلاحتی» تأکید کرد که اگر استاندار جدید می خواهد از تمام پتانسیل های

استان استفاده کند و به آن جایگاهی که شایسته  آن است  برساند ، تیمی که انتخاب می کند هم تیمی همراه و همگام باشد و با تفکرات یکدیگر همگی همسو باشند ولی اگر تیم رنگین کمانی انتخاب کند مسلما او هم موفق نخواهد بود. به گفتۀ وی ما زمانی می پذیریم که در توسعه استان موفق عمل کرده است که این توسعه ملموس باشد و همه از آن بهره مند شوند. 

(Ava.news13-16@gmail.com)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/06/22 -- 20:41:45
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 222

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا