نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
حفظ عنوان از کسب ان مهم تر است !      

تمیز ترین شهر ایران ! این عنوان  همین تازگی ها توسط رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در برنامه تلویزیونی «سرزمین ما » به بیرجند داده شد.دکتر عیسی کلانتری با بیان این که آموزش وحفاظت محیط زیست بایدفرهنگسازی شود واز خود مردم شروع شود افزود :در شهر بیرجند شما زباله ای روی زمین پیدا نمی کنیدوفرهنگ مردم بالاست.وی ادامه داداین موضوع به خاطر فعالیت سخت شهرداری نیست بلکه بر گرفته از فرهنگ بالای مردم این شهر است .که هم خودشان وهم مسافران را وادار به رعایت حفاظت محیط زیست می کند.

عنوانی که رییس سازمان محیط زیست کشور ومعاون رییس جمهوردر انتن زنده تلویزیون به بیرجند داد مایه فخر بنده وسایر همشهریان عزیز شد والبته حساسیت نگارنده را نیز بیشتر کرد .

 ضمن استقبال از این عنوان ومیزبان نوازی رییس سازمان محیط زیست کشور با توجه به مستندات موجود که همه روزه پیش چشم ماست اجازه می خواهم نکاتی را هم به همشهریان عزیز وهم به مسئولان محترم یاد اور شوم . 

 همین الان اگر سری به خیابان غفاری یا بلوار خاکی وسط ان یالابلای علوفه های درهم وبرهم یا زیر درختان خیابان معلم وپاسداران وهرجای دیگر شهر بزنید یا با دقت بیشتری به سطح خیابانهای شهر بنگرید با چشم غیر مسلح انواع واقسام زباله ها را می بینید  ! حال با این وضع  داستان  عنوان تمیز ترین شهر کشور به شهر ما از کجا امده است ؟ ایا دراین باره بزرگ نمایی شده است ؟

در این رابطه چند پیش فرض به ذهن می رسد از ان جمله این که اطلاعات داده شده به اقای دکتر کلانتری چندان موثق نبوده است . فرض دیگر  هم این است  که بنا بر مرسوم که مسولان کشوری معمولا از خیابانهای  گل وبلبل عبور داده می شوند  ایشان هم از همان مسیرها ی گزینشی رفته باشند .

شاید هم فاجعه تولید وانباشت زباله در سایر شهرها ونقاط کشور،چنان بزرگ ودهشتناک است که این میزان از زباله ها که ما هر روزه در بلوارهاومعابر شهرمان می بینیم  اصلا قابل نیست وخدشه ای  به این عنوان وارد نمی کند ! به هر روی چه باور کنیم وچه باور نداشته باشیم این عنوان به شهر ما داده شده ورسانه ای نیز شده است وچه بسا که ازاین پس افرادی با این دید به شهر ما بیایند وبا این نگاه به ان بنگرند. در این میان هم وظیفه شهروندان وهم مدیران شهری بیشتر و سنگین تر می شود.

  انچنان که دکتر کلانتری نیز گفته است اگر چه  تمیزی شهر بیرجند الزاما به خاطر فعالیت شهرداری نیست وسهم مردم وفرهنگ در ان بالاست  اما  سهم مدیریت شهری در حفظ وارتقا سطح تمیزی شهر غیر قابل انکار است . از این رو انتظار می رود مدیران شهری که خود  جزیی از شهروندان با فرهنگ شهر نیز هستند در ادای وظیفه در این بخش با حساسیت بیشتری وارد شوند. مخصوصا با توجه به اغاز سال تحصیلی مدارس ودانشگاهها وافزایش عبور ومرور در شهر این ضرورت بیشتر حس می شود .

در انتها پیشنهاد می شود به عنوان کاری ابتکاری برای حفظ عنوان تمیز ترین شهر ایران ،

شهرداری ماشینهای جمع اوری فوری زباله در طول شبانه روز پیش بینی کند واین فعالیت را محدود به ساعات اداری وادای وظیفه به طور معمول ننماید . 

شهر یک میلیون وهفتصد هزارنفری تبریز  اتفاقا !  در سال 2018 پاک ترین وتوسعه یافته ترین شهر ایران شناخته شده  وخوب است بدانیم تبریزی ها  هرگونه زحمتی را تحمل کرده اند تا ذهنیت مهمان نسبت به میزبان وخانه اش در عالیترین درجه قرار گیرد ! در این شهر برداشتن زباله توسط مردم وریختن ان در زباله دان کاری عادی است وکسی از  انجام آن خجالت نمی کشد . مسئولان این شهر نیز در برقراری اصل پاکی در شهر هم پای مردم قد خم کرده اند که نتیجه اش یک صفت زیبا برای تبریز وتبریزی ها شده است . انها هوشمندانه  می دانند که حفظ یک عنوان خوب از کسب ان مهمتر است وبرای حیات اجتماعی واقتصادی شهرشان به این عنوان های خوب نیازمندند .


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/06/29 -- 18:41:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 8596

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا