نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 24 آبان 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
06. ربيع‌الاول 1440
2018 Nov 15

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بزرگترین پارک بیرجند احداث می شود      

 

حسینی- شهردار بیرجند از احداث بزرگترین پارک شهری با عنوان “پارک سلامت” خبر داد و اعلام کرد: جزئیات طرح پس از تصویب و تخصیص اعتبار اطلاع رسانی خواهد شد. صبح دیروز مراسم تکریم و معارفه شهردار بیرجند با حضور مسئولان استانی برگزار شد. رئیس شورای شهر بیرجند در این مراسم با  ابراز امیدواری از این که شورای پنجم بتواند با هماهنگی، انسجام و تعامل انتظارات مردم را محقق کند، ادامه داد:  به طور قطع شورا استقلال لازم و اختیارات کافی را به شهردار برای انجام امور شهری خواهد داد. به گفته تقی زاده انتظارات شورا از شهردار تدوین سند چشم‌انداز برنامه‌های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت مبتنی بر مطالعات کارشناسی، حذف بروکراسی، ارائه خدمات بهتر و تسهیل خدمات به شهرداری است. وی با اشاره به این که احیای بافت فرسوده و بافت تاریخی شهر با ارائه بسته‌های تشویقی از دیگر موارد مورد انتظار است، اضافه کرد: اصلاح هندسی معابر برای بهبود ترافیک، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی،  توزیع عادلانه امکانات و  خدمات زیربنایی، تلاش برای ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذارهای خصوصی نیز از مواردی است که شهردار برای تحقق آن باید تلاش کند.

 

ایجاد نظام مالی شفاف

و متمرکز در شهرداری

رئیس شورای شهر بیرجند انجام طرح تفکیک زباله از مبدأ را در برنامه های شهری دانست و افزود: پیگیری برای انتقال صنوف مزاحم و آرامستان به خارج شهر، توجه به موضوعات حاشیه نشینی، ایجاد مبلمان شهری در خور شان مردم و توجه به امور فرهنگی در این موضوع، سایر کارهایی است که در دستور کار قرار دارد. تقی زاده با تاکید بر این که در راس انتظارات ما داشتن نظام مالی شفاف و متمرکز برای هزینه های  شهرداری  است، ابراز امیدواری کرد: با استفاده از اتاق فکرها و ظرفیت نخبگان برای داشتن شهری با نشاط و فرهنگی تلاش کنیم.

 

طرح انتخاب شهردار

 با رای مستقیم مردم

استاندار نیز در این مراسم با بیان این که در فرهنگ مدیریت شهری از زمان های دور تا کنون شهردار را صاحب کلید طلایی شهر، بوده است، یادآور شد: البته این تعارفی کلامی است، ولی در سطوح مدیریت شهری ، کلید واژه توسعه شهری می باشد. مروج الشریعه از طرح لایحه جامع خدمات مدیریت شهری در دولت، خبر داد و عنوان کرد: بر اساس این لایحه انتخاب شهردار به صورت مستقیم از سوی مردم پیش بینی شده است. وی با اشاره به این که بسیاری از وظایف دولت هنوز در قالب تصدی گری مرکزی است، گفت: در این لایحه تمامی اختیارات شهری در اختیار پارلمان های انتخابی مردم قرار می گیرد. به گفته وی در این طرح 100 شهر کشور دیده شده که بیرجند رتبه 66 را دارد. 

 

شهر بیرجند استعداد 

بالایی برای توسعه یافتگی دارد

استاندار شفافیت در اطلاع رسانی را از مولفه های مهم مدیریت شهری دانست و بیان کرد: توسعه همه جانبه استان حرف اول و آخر را در توسعه شهری است. مروج الشریعه با تاکید بر این که اگر کسی در نهاد های حکومتی مسئولیتی بر عهده گرفت باید خارج از تفکرات جناحی و سیاسی برای مردم خدمت کند. وی با اعتقاد بر این که شهر بیرجند استعداد بالایی برای توسعه یافتگی دارد و استفاده از ظرفیت های It و Ict در توسعه شهری بسیار تاثیرگذار است. به گفته وی امروز ۹۸ سرمایه گذار از خراسان رضوی، ۱۴ سرمایه گذار از تهران و ۱۰ سرمایه گذار از زاهدان وارد استان شده و طرح های بسیار خوبی در راستای ایجاد اشتغال و به منظور آشنایی با ظرفیت اقتصادی استان دارند.

 

بستن تفاهم در راستای 

هوشمندسازی بیرجند

مروج الشریعه به حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد در این همایش تفاهم نامه هایی در راستای هوشمند سازی شهر بسته شود. وی در ادامه با تاکید بر این که برخی مسائل مهم استان برای مسائلی جزئی و فرعی مانده است، خاطرنشان کرد: انگیزه و فکری نیز برای حل آنان وجود ندارد. وی افزود: مردم استان خراسان جنوبی مردم متدینی هستند و هنجار شکنی را نمی پذیرند لذا امیدواریم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر مواضع توسعه ای شهری در استان باشیم.

 

سیاست کاری بر مبنای خدمت صادقانه و تمام وقت به شهروندان است

جاوید شهردار بیرجند هم، با بیان این که سیاست کاری در مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته به آن بر مبنای خدمت صادقانه و تمام وقت به شهروندان خواهد بود، خاطرنشان کرد: رعایت امانت‌داری ، استفاده از ظرفیت‌های موجود ، انجام کار جهادی از راهبردهای کاری ما در شهرداری بیرجند است.وی توزیع عادلانه خدمات و رعایت عدالت اجتماعی در خدمات شهری را از دیگر اولویت‌های کاری شهرداری بیرجند اعلام و تصریح کرد: بر اساس ظرفیت‌های موجود، نقاط قوت، ضعف و فرصت‌ها باید برنامه‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت تدوین و به مرحله اجرا در آید. جاوید با اعتقاد بر این که توسعه فضای سبز در بیرجند بسیار حائز اهمیت است اضافه کرد: لازمه اجرای یک فضای سبز خوب تامین آب است که با تغییر سیاست‌های کاری اعم از تغییر شیوه های آبیاری می‌توان در این زمینه موفق عمل کرد.

 

استفاده از پساب فاضلاب شهر 

یک ظرفیت تمام نشدنی

وی استفاده از پساب فاضلاب شهر بیرجند را که یک ظرفیت تمام نشدنی است مهم دانست و افزود: این کار عزمی جدی را می‌طلبد و این شهر باید به عنوان پایلوت روی این پروژه کار کند. شهردار بیرجند از احداث بزرگترین پارک شهری با عنوان “پارک سلامت” خبر داد و اعلام کرد: جزئیات طرح پس از تصویب و تخصیص اعتبار اطلاع رسانی خواهد شد.به گفته جاوید انتقال صنوف آلاینده به خارج شهر ، بهسازی معابر شهری و هوشمندسازی شهر در دستور کار است ، ولی شهرداری نهادی عمومی غیر دولتی است. وی تاکید کرد: دستگاه های دولتی برای پرداخت عوارض خود که حق و حقوق مردم است اقدام کنند.

(Ava.news13@gmail.com)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/09/13 -- 19:34:00
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 236

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا