نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 30 دي 1397
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
13. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
انجام کار اداری به سبک خراسان جنوبی: فراتر از قانون!      

 

حسینی- صبح دیروز جلسه بررسی مسائل اقتصادی و توسعه ای شهرستان بیرجند در سالن فرمانداری با حضور جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد. رونقی معاون عمران فرماندار هم با تاکید بر این که مدیران به طور جدی کاهش روند بروکراتیک اداری را مد نظر قرار دهند، اظهار کرد: قانون هدف است نه ابزار حل مشکلات مردم و کاری که در این استان انجام می شود فراتر از قانون است نه رعایت آن! فرماندار با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی در 4 محور صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری و اشتغال روستایی دنبال می شود، ادامه داد: اساسی ترین مشکل فعلی صدور مجوزها و پروانه هاست و زمانیکه سرمایه گذار به دستگاهی ارجاع یم کند، باید مسیر برای وی شفاف بوده و مانع خاصی سد راهش در بدو ورود نباشد. ناصری با انتقاد از این که عملکرد خراسان جنوبی در این زمینه بسیار پایین بوده است، اضافه کرد: شاید یکی از مشکلات وجود دو ضامن کارمند برای اخذ تسهیلات بوده که از بانک ها تقاضا کردیم به یک ضامن معتبر به همراه کارت یارانه ای اکتفا کنند.وی به سهم بیش از 48 میلیارد تومانی شهرستان بیرجند برای اشتغال فراگیر اشاره کرد و افزود: با این حال تصور نمی کنم طرح هایی که به بانک معرفی شده و توانسته اند تسهیلات دریافت کنند بیش از 30 درصد باشد.

در استان سپرده هست 

ولی مدیریت صحیحی وجود ندارد

زرنگ معاون امور شعب بانک ملی استان نیز از دستگاه هایی مانند جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، کمیته امداد و بهزیستی درخواست کرد قبل از معرفی متقاضیان به بانک ها چارچوب های بانک مرکزی را مطالعه و بر اساس آن افراد را به بانک معرفی کنند. وی با اشاره به این که تشخیص توجیه اقتصادی داشتن طرح ها باید توسط دستگاه ها انجام گیرد، خاطرنشان کرد: اکثر متقاضیان با توجه به شرایط ، مدت زمان بازپرداخت و شغل و طرحی که ارائه کردند خودشان اذعان کردند که نمی توانند این تسهیلات را پرداخت کنند.

معاون امور شعب بانک ملی همچنین با تاکید بر این که بانک های خصوصی باید با کمیسیون بانک های استان همکاری کنند، عنوان کرد: اکنون ما هیچ گونه آماری از این بانک ها نداریم، این ها منابع را جمع می کنند و یک حد نصاب بسیار پایینی را نگه داشته و ما بقی را به تهران و یا دفتر مرکزی خود در استان دیگری ارسال می کنند. به گفته زرنگ در خراسان جنوبی منابع و سپرده هست ولی هیچ مدیریت صحیحی به دلیل نداشتن آمار وجود ندارد.ناصری در پاسخ به این اظهارات، با بیان این که در زمان استاندار قبلی، این موضوع پیگیری شد، تصریح کرد: لازمه کار این است که بانک مرکزی به عنوان مرجع صدور مجوز بانک های خصوصی نظارت بیشتری داشته باشد، ناظران بانکی خود را در استان مستقر و یا به ناظران پولی موارد را ابلاغ کند.

سنگ قیمتی استان

در سبد سوغات ادارات

اشراقی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هم با بیان این که از ابتدای سال 28 جواز صنعتی، یک پروانه معدنی و 465 مورد صنفی صادر شده است، ادامه داد: البته با هدف فاصله داریم و باید تا پایان سال به 2 هزار پروانه صنفی برسیم.وی عمده کار را در پروژه ژئوفیزیک هوایی دانست و افزود: تا پایان سال نقشه کامل نقاط اولویت دار معدنی استان به دست ما خواهد رسید. اشراقی وجود این داده های خام را مهم در کاهش ریسک سرمایه گذاری اعلام کرد و یادآور شد: دو واحد فرآوری منیزیتی با 85 درصد فیزیکی و گنداله آهن که سرمایه گذار متعهد به اتمام ظرف یک سال شده، در دست انجام است.معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت به برگزاری جشنواره تراش سنگ های

قیمتی اشاره و اضافه کرد: این جشنواره با هدف معرفی این صنعت موجب شد، تندیس و قاب از سنگ قیمتی با دستور استاندار در سبد سوغات سازمان ها قرار بگیرد. اشراقی با بیان این که عمده مشکل صدور مجوز ها، استعلامات طولانی است، خاطرنشان کرد: الان پروانه بهره برداری صادره برای معادن به عنوان وثیقه قابل قبول است.به گفته وی ذائقه جامعه متفاوت است و همه درد اشتغال در واحد صنعتی و معدنی حل نمی شود.فرماندار اما تاکید کرد: رسانه ها روی فرهنگ کار، تلاش کنند، نباید که افراد متقاضی شغل فقط به دنبال کار خاصی باشند، جالب نیست که مثلا در حیطه معدن فرصت شغلی داشته باشیم ولی متقاضی نباشد.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند هم با بیان اینکه الگوی کشت یکی از مواردی است که با وجود سختی ها درآمد خوبی دارد؛ ادامه داد: در زمینه مشاغل خانگی 100 درصد سهمیه خود را محقق کردیم.وی با اشاره به این که در گلخانه‌ها هم روند کاری خوبی در بیرجند دنبال می‌شود، اضافه کرد: اصلاح نژاد دام و کشت‌های هیدروپونیک هم در این شهرستان دنبال می‌شود چون نیاز به آب کمی دارند و یکی از موضوعاتی است که می‌توان در دستور کار قرار دهیم.

 

بهداشت و اماکن همکاری کنند

6 ماه برای صدور یک مجوز

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بیرجند نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری هیچ محدودیتی در صدور پروانه نداریم اما از دستگاه هایی مانند بهداشت و اماکن انتظار مساعدت داریم. فولادی با اشاره به این که سفره خانه های سنتی و اقامتگاه های بومگردی در اماکن تاریخی راه اندازی می شوند و امکان نصب سرویس بهداشتی مدرن و آشپزخانه تمام کاشی وجود ندارد، یادآور شد: برای مجوز اقامتگاه ها هم نیاز به مجوز اماکن داریم که بعضا 6 ماه طول می کشد تا مجوز صادر کنند. وی اضافه کرد: برای صنایع دستی طرحی به عنوان “خداقوت صنعتگر” در روستاهای بیرجند در حال اجرا داریم تا صنعتگران گمنام شناسایی و جذب شوند.

 

پرداخت به کمتر از 

نصف معرفی شده ها

خزائی نماینده کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این جلسه با بیان این که سهم تسهیلات اشتغال 7 میلیون و 200 میلیون تومان بوده و 5 میلیون و 600 میلیون تومان به بانک معرفی شده است، عنوان کرد: فقط 3 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است و با توجه به فرصت اندک تا پایان سال بهتر است از الان برای سال آینده برنامه ریزی کنید!وی با اشاره به اینکه در سال جاری تنها 30 مجوز مشاغل خرد در استان صادر شده است، عنوان کرد: مسئله کاهش ریسک مشاغل خرد در استان باید مورد بررسی جدی قرار گیرد.

 

تکلیف فرماندار به مدیران شهرستان

فرماندار هم در پایان تصریح کرد: نباید به جایی برسیم که برای انجام وظایف ذاتی منتظر خروجی کارگروه و مصوبه باشیم. این یک خواهش نیست بلکه تکلیف اداری بنده است که اگر مدیران وقت نمی کنند، آیین نامه ها

و دستورالعمل ها را به کارشناسان و مدیران میان رده مسلط ارجاع دهند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/20 -- 19:23:34
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 147

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا