نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 دي 1397
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
09. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 16

 

 

 

مشاهده کامل خبر
معلوم نیست چه بر سر استان بیاید!      

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بهره‌گیری از نظرات کمیسیون استانداران ظرفیت مطلوبی برای همه استان‌ها است گفت: مسئولان استان خراسان جنوبی برای برطرف کردن مشکلات بخش خصوصی تلاش کنند. به گزارش تسنیم محمدمهدی مروج‌الشریعه پنجشنبه در شورای اداری استان خراسان جنوبی اظهار کرد: گفتمان استانداران ادوار گذشته خراسان جنوبی و خراسان بزرگ، انتقال تجربیات با ارزشی است که می‌تواند برای اعضای شورای اداری استان فرصت خوبی باشد تا از این گفتمان بهره‌برداری کنند. 

 

وزیر اطلاعات همزمان با ۲۳ دی  

به استان سفر می کند

 

وی با اشاره به حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: دکتر شافعی به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی از نخبگان و از چهره‌های بسیار موفق این استان است که حضور ایشان می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات بخش خصوصی استان باشد.مروج‌الشریعه با اشاره به سالروز ارتحال آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان یار دیرین امام و رهبری، ستون و استوانه نظام بود که فقدان اینگونه شخصیت‌ها برای کشور و مردم ما بسیار سخت است. استاندار خراسان جنوبی همچنین از سفر وزیر اطلاعات به استان خبر داد و گفت: جلسه فوق العاده شورای اداری استان 23 دی ماه با حضور وزیر اطلاعات تشکیل خواهد شد.

 

معلوم نیست چه بر سر استان بیاید اگر باران نیاید

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این شورا ، بزرگ‌ترین چالش استان خراسان‌جنوبی را کمبود آب و بارندگی دانست و ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون استان بارندگی نداشته و این روند ادامه پیدا کند معلوم نیست چه بر سر استان بیاید. اسماعیل نجار اظهار کرد: خراسان‌جنوبی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های گوناگون برخوردار و در برخی حوزه‌ها هم‌تراز با استان‌های مدعی است. وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی مردم با فرهنگ و دانش‌دوست دارد، گفت: قدمت مدرسه علمیه استان با دارالفنون برابری می‌کند و مدرسه علمیه معصومیه نیز تاریخ هزار ساله دارد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تاریخ استان قابل تکریم است، افزود: نخستین لوله‌کشی آب شرب در شهرستان بیرجند انجام شده است.

نجار تصریح کرد: استان دارای معادن بسیاری است و استخراج این معادن می‌تواند ظرفیت بالایی در ثبات این دیار به وجود بیاورد. وی بزرگ‌ترین چالش استان خراسان‌جنوبی را کمبود آب و بارندگی دانست و ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون استان بارندگی نداشته و این روند ادامه پیدا کند معلوم نیست چه بر سر استان بیاید. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: در دورترین مناطق استان مردم با زحمت امرارمعاش می‌کنند و از درآمد کمی برخوردار هستند.

 

در زمینه آبهای ژرف در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کار می شود

 

نجار با بیان اینکه باید مدیریت منابع آب موجود استان مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: بیلان آبی استان در سال‌های اخیر منفی ۱۸۳ میلیون مترمکعب بوده و امروز به منفی ۱۵۰ میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده و امیدواریم این روند افزایش پیدا کند. وی افزود: مطالعات در خصوص آب‌های ژرف انجام شده و استان‌های سیستان‌و‌بلوچستان و خراسان‌جنوبی در این زمینه کار می‌کنند که امید داریم این موضوع برای توسعه استان نتیجه داشته باشد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تغییر الگوی کشت و کشت‌های مقاوم در برابر کم‌آبی می‌تواند تأثیرگذار باشد، افزود: استمرار ترسیب کربن در استان حائز اهمیت است و این موضوع در توانمند کردن جوامع محلی تأثیرگذار می‌باشد.

 

خراسان‌جنوبی بحران‌زده است/مهاجرت از استان و خطر ناپایداری در شرق کشور

 

نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس نیز گفت: مهاجرت‌های زیادی در استان وجود دارد و این یک خطر بزرگی است، اگر بخواهیم شرق کشور پایدار باشد باید به آن توجه شود.به گزارش فارس، محمدرضا امیرحسنخانی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی علی‌رغم تمام ظرفیت‌هایی که دارد یک استان بحران‌زده است.وی با بیان اینکه در برخی روستاهای استان نه آب و نه نان برای خوردن وجود دارد، گفت: حدود ۲۰ سال با خشکسالی روبرو هستیم و میزان بارندگی بشرویه کمتر از ۲۰ میلی‌متر بوده است.نماینده مردم بشرویه، فردوس، سرایان و طبس در مجلس با بیان اینکه قنوات چندساله بشرویه خشک شده است، افزود: قنات بلده که ثبت جهانی شده اگر خشکسالی‌ها ادامه پیدا کند و اصلاح الگوی کشت اصلاح نشود با خشکی روبرو خواهد شد.امیر حسنخانی تصریح کرد: روزی که استان‌ها توسعه پیدا کردند، خراسان‌جنوبی وجود نداشت که بتواند از توسعه سهمی داشته باشد.وی با بیان اینکه تراکم جمعیت در استان پنج نفر در کیلومترمربع است، ادامه داد: با این جمعیت طرح آمایش جواب نمی‌دهد و نمی‌توانیم دانشگاه و کارخانه ایجاد کنیم.نماینده مردم بشرویه، فردوس، سرایان و طبس در مجلس خاطرنشان کرد: در استان خراسان‌جنوبی نسخه دیگری می‌خواهد و تنها دارای دو فرودگاه هستیم که آن نیز با محدودیت‌های زیادی روبرو هستیم.

 

باید از کشاورزی مدرن

استفاده شود

 

امیرحسنخانی اظهار کرد: استانداران خراسان‌جنوبی خدمات خوبی تاکنون ارائه کردند اما واقعیت این است که همچنان عقب هستیم و شرکت بزرگی تاکنون در این استان کارخانه و پایگاه ندارد. وی با بیان اینکه با توجه به خشکسالی ۲۰ ساله کشاورزی در استان از رده خارج شده است، افزود: باید از کشاورزی مدرن استفاده شود‌.نماینده مردم بشرویه، فردوس، سرایان و طبس در مجلس گفت: مهاجرت‌های زیادی در استان وجود دارد و این یک خطر بزرگی است، اگر بخواهیم شرق کشور پایدار باشد باید به آن توجه شود.امیرحسنخانی عنوان کرد: خراسان‌جنوبی استانی زلزله‌خیز است و بسیاری از ساختمان مقاوم نیستند و امیدواریم مدیریت بحران کشور اعتباری در نظر بگیرد تا بتوانیم کاری را برای استان انجام دهیم.

 

تمام مدیران با وزارتخانه های خود ارتباط داشته باشند

 

رئیس بازرسی وزارت کشور نیز در این شورا گفت: وزرا قانون را با برش استانی انجام دهند و به اولویت‌های عمومی و اختصاصی توجه شود و استانداران این مباحث را پیگیری کنند تا بتوانیم در حوزه عملکرد ارزیابی انجام دهیم. به گزارش فارس، وجه ا... خدمتگزار اظهار کرد: باید به مردم همیشه در صحنه خراسان‌جنوبی خدمت کرد و مردم این استان شایسته خدمت هستند. وی گفت: برای نخستین بار احکامی که رئیس‌جمهور برای وزرا صادر کردند پیوست دارد و در این پیوست اولویت‌های عمومی و اختصاصی مدنظر قرار گرفته است.رئیس بازرسی وزارت کشور افزود: این اولویت‌ها باید به مرحله قابل عرضه و ارزیابی برسد و بتوان به آن نمره پیشرفت لحاظ کرد. 

 

مدیران قانون را “استانی” انجام داده و به اولویت‌های عمومی و اختصاصی توجه کنند

 

خدمتگزار تصریح کرد: این موضوع مورد توجه رئیس‌جمهور قرار دارد و توسعه مشارکت و نشاط سیاسی و توسعه شهری و روستایی و حوزه اقتصادی مورد تأکید قرار گرفته است. وی ادامه داد: وزرا قانون را با برش استانی انجام دهند و به اولویت‌های عمومی و اختصاصی توجه شود و استانداران این مباحث را پیگیری کنند تا بتوانیم در حوزه عملکرد ارزیابی انجام دهیم.استاندار اسبق خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی با وزارتخانه‌های خود ارتباط داشته باشند و هر وزارت‌خانه‌ای باید برش استانی تهیه  کند و به استان‌ها بدهد. خدمتگزار اظهار کرد: رئیس‌جمهور تأکید دارند که برنامه‌های اجرایی مشخص در شاخص‌های عمومی و اختصاصی عرضه شود. 

فرماندار تهران نیز با بیان اینکه امروز وضعیت آب شهر تهران به مراتب از خراسان جنوبی بدتر است، گفت: در صورت عدم بارندگی ۵۲ درصد جمعیت تهران و البرز فاقد آب شرب خواهند بود.به گزارش مهر، عیسی فرهادی اظهار کرد: استان خراسان جنوبی چند خصیصه و ارزش بسیار مهم دارد که در سطح کشور کمتر دیده می شود.

 

باید برای ماندگاری جمعیت

 در استان یارانه بدهیم

 

فرهادی با بیان اینکه بیرجند به واسطه سازگاری و قناعت مردم نسبت به شهر تهران و شهرهای بزرگ تر ماندگار تر خواهد بود، گفت:  باید کاری انجام دهیم که جمعیت در خراسان جنوبی پایدار بماند و بابت این پایداری باید سوسیت و یارانه بدهیم و به ماندگاری جمعیت دلسوزی که حافظان نظام هستند کمک کنیم.وی با اشاره به اینکه زیرساخت های خوبی در شهر بیرجند ایجاد شده است، عنوان کرد: ایجاد فرودگاه بسیار خوب، ذخیره های نفتی، چند بانده کردن جاده ها، انتقال پادگان بیرجند و فولاد خوسف از زیرساخت های بسیار خوب در استان است اما کافی نیست و نیاز به گام های بزرگتری نیز دارد.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای ماندگاری جمعیت در استان فرهنگ اشتغال خرد چه در صنایع دستی و چه در مرغداری ها و ... است، گفت: در استان خراسان جنوبی چهار بازارچه بسیار خوب وجود دارد که متاسفانه به دلیل ارائه نشدن خدمات تعطیل اند.فرماندار تهران ابراز امیدواری کرد با این وجدان کاری و همدلی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد بتوانیم طی چند سال آتی گام های بلندتری را برای مردم استان برداریم. 

 

خراسان جنوبی با بودجه های ادواری توسعه پیدا نخواهد کرد

 

سید علی اکبر پرویزی استاندار سابق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استان با بودجه ای که به صورت ادواری در کشور برای آن دیده می شود به توسعه نخواهد رسید، گفت: تفکر توسعه باید در بین مدیران استانی ایجاد شود.به گزارش مهر، سید علی اکبر پرویزی اظهار کرد: امیدواریم با نظرات پیشنهادی و کارشناسی استانداران در این کمیته شاهد توسعه بیش از پیش استان باشیم.وی با بیان اینکه موضوعات بسیار مهمی در سطح استان در حال انجام است که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد، افزود: در دولت یازدهم وعده های بسیار خوبی برای استان از سوی ریاست جمهوری داده شد که خوشبختانه در حال پیگیری است.وی ادامه داد: حدود یک ماه گذشته قطعه اول راه آهن کالشور به سمت بیرجند اجرایی شده و امیدواریم محور ترانزیت توسعه شرق کشور را ایجاد کند.وی با اشاره به اینکه با بودجه ای که به صورت ادواری در بودجه کشور برای استان دیده می شود به توسعه نخواهیم رسید، گفت: اگر می خواهید برای توسعه استان کاری کنید باید از اتاق ها و ادارت استانی خارج و به از سوی مرکز مسائل را پیگیری کنیم.

 

تفکر توسعه در استان ایجاد شود

 

پرویزی با بیان اینکه زمینه های توسعه در استان را باید فراهم کرد که این مهم تنها با سخنرانی حل نمی شود، عنوان کرد: تفکر توسعه باید در بین مدیران استانی دیده شود تا به توسعه برسیم.وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی در حوزه گردشگری ظرفیت های عظیمی دارد اما متاسفانه فضای مناسب گردشگری در استان وجود ندارد، افزود: تنها ریل، راه و فرودگاه باعث توسعه نمی شود و باید فراتر از این ها اندیشید.استاندار سابق خراسان جنوبی بیان کرد: اگر تفکر توسعه ای وجود نداشته باشد قطعا امکان سرمایه گذاری هم در استان فراهم نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همواره باید به دنبال حل مسائل برویم، گفت: تمام کسانی که در استان مسئول هستند باید کمک کنند راه توسعه استان باز شود چراکه توسعه نیاز به یک توان جمعی دارد.پرویزی با بیان اینکه اگر راه توسعه استان باز شود قطعا تداوم نیز خواهد داشت، عنوان کرد: مردم استان نیازمند کمک هستند لذا بخشی از مشکلات مردم باید با تعامل فی ما بین برطرف می شود و حتما نیاز به ورود دولت نخواهد بود.

 

2354 نفر در استان مهاجرت کردند

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: خراسان جنوبی با مهاجرت دو هزار و ۳۵۴ نفر جزء استان های مهاجرفرست قرار گرفته است. به گزارش مهر، هادی اظهار کرد: استان خراسان جنوبی در سال ۸۳ با تعداد چهار شهرستان و ۱۳ بخش  و ۴۰ دهستان از خراسان بزرگ جدا شد.وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ شهرستان، ۲۵ بخش، ۲۸ شهر و ۶۱ دهستان در استان وجود دارد، افزود: طبق آخرین گزارشات نفوس و مسکن در استان تغییرات و تراکم جمعیتی استان پنج نفر در هر کیلومتر مربع است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی استانی مهاجرفرست است، گفت: ۲۸ هزار و ۹۰۸ نفر ورودی به استان بوده است.وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی با مهاجرت دو هزار و ۳۵۴ نفر جزء استان های مهاجرفرست قرار گرفته است، عنوان کرد: در سال جاری ۶۸۳ میلیارد اعتبار در قالب اسناد خزانه داشته ایم که در حال حاضر ۳۰ درصد اعتبارات محقق  شده است.آرین با اشاره به اینکه اعتبارات استان از سال ۹۴ از سرجمع ۱۱۲ میلیارد تومان به ۶۴۴ میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرده است، بیان کرد: تا این لحظه در سال جاری حدود ۳۲ درصد تخصیص و نقدینگی اعتبارات را داشته ایم.وی با بیان اینکه اعتبارات طرح های ملی از ۲۴ میلیارد به ۴۶ میلیارد تومان رسیده است، اظهار کرد: ارزش افزوده بخش های استانی تا سال ۹۳ در بخش کشاورزی به ۱۸ هزار و ۵۴۵ میلیون ریال و در بخش صنعت و معدن به ۱۳ هزار و ۳۹۸ میلیون ریال و در بخش خدمات به ۳۱ هزار و ۸۶۵ میلیون ریال رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از عمده پروژه های خراسان جنوبی خط ریلی بیرجند و افتتاح خطوط هوایی بوده است، گفت: از سال ۹۵ تاکنون خطوط هوایی استان از ۲۳۸ پرواز به ۵۳۹ پرواز در بخش‌های مختلف رسیده است.وی با اشاره به اینکه بر اساس طرح آمایش سرزمینی به محورهای توسعه استان در ۸ محور اصلی توجه خاص و چشم‌انداز استان در سند آمایش در ۱۰ بخش تشریح شده است، عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری راهبردهای طرح آمایش استان به نگین خاوران برسیم.آرین با بیان اینکه بر اساس طرح آمایش کانون‌های سکونتی استان تدوین شده است، اظهار کرد: تاکنون جلسات اقتصاد مقاومتی در شش شهرستان با مصوبات خاصی دنبال شده است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/22 -- 19:54:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 187

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا