نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خبری از کاهش سود تسهیلات به گوش نمی‌رسد      

با گذشت بیش از ۵ ماه از کاهش سود تسهیلات و سپری شدن حدود سه ماه از وعده سیف در حاشیه هیئت دولت برای این اقدام همچنین اولتیماتوم مجلس در این زمینه هنوز هم خبری ازکاهش سود تسهیلات شنیده نمی‌شود. از زمان کاهش سود سپرده‌ها حدود پنج ماهی گذشته است و هنوز خبری از کاهش سود تسهیلات بانکی شنیده نمی‌شود.

این درحالی است که رئیس کل بانک مرکزی بعد از کاهش سود سپرده ها، یکی دیگر از موضوعات مهم مورد بررسی بانک مرکزی را کاهش سود تسهیلات می دانست و در حاشیه جلسه هیئت دولت گفته بود که تا اواخر مهر ماه سود تسهیلات بانکی نیز با تغییراتی روبرو خواهد شد.

در همین راستا محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که اگر قرار بود نرخ سود سپرده‌ها کاهش پیدا کند، ولی نرخ وام‌های بانکی برای فعالان اقتصادی، توده‌های مردم و مجموعه فعالیت‌های اقتصادی، کاهش نیابد، کاهش نرخ سود سپرده هم دلیلی نداشت.به همین منظور پورابراهیمی در اواخر آذرماه اعلام کرد که باید یک بازه زمانی برای بانک‌ها درنظر گرفته شود تا سود تسهیلات بانکی را به نسبت سود سپرده‌ها کاهش دهند و با وجود گذشت چندین ماه از زمان کاهش سود سپرده‌ها این بازه از نظر مجلس سپری شده است.

این نکته حائز اهمیت است که از اول دیماه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی کاهش نرخ سود تسهیلات باید وارد عمل می‌شد و گزارش‌ها را به مردم اطلاع می‌داد، اما با گذشت بیش از یک ماه از این موضوع هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

متاسفانه در بخشنامه بانک مرکزی که در خصوص کاهش سود سپرده‌های بانکی ابلاغ شد هیچ اشاره‌ای به زمان کاهش سود وام‌های بانکی نشد و همین امر زمینه را برای طولانی شدن این امر فراهم کرد.

با این حال زندگی بخش زیادی از مردم تحت تاثیر کاهش سود سپرده‌های بانکی قرار گرفت و زمانی که کاهش سود تسهیلات بانکی اجرایی نشده است این امر مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده که نیاز است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

در این روز‌ها که به پایان سال نزدیک می‌شویم و گرفتن وام از بانک‌ها نسبت به قبل سخت‌تر می‌شود باید دید بانک مرکزی چه برنامه‌ای برای کاهش سود تسهیلات بانکی دارد و در این میان کمیسیون اقتصادی مجلس چطور به این حوزه ورود خواهد کرد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/10 -- 19:50:58
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 921

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا