نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان مشخص شد      

نمایندگان مجلس سقف معافیت از مالیات حقوق کارکنان را مشخص کردند و برای حقوق‌های بالاتر از رقم تعیین شده نیز مالیات پلکانی پیش بینی کردند.نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی مالیات حقوق کارکنان را تعیین تکلیف کردند که بر اساس آن هر یک از کارکنان که در سال، دویست و هفتاد و شش میلیون ریال درآمد داشته باشند از پرداخت مالیات معاف هستند. به عبارتی مالیات فقط از کارکنانی اخذ می شود که ماهیانه حقوقی بالاتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داشته باشند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در تشریح این تصمیم مجلس گفت: ما در حالی این بند را در کمیسیون تلفیق به تصویب رساندیم که خط فقر در کشور ما سه میلیون تومان تعیین شده لذا مقرر کردیم از حقوق‌های بالاتر از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مالیات دریافت شود.

 به گزارش ایسنا؛ یک عضو دیگر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه نیز محاسبه مالیات پلکانی برای حقوق‌ها در سال آینده را تشریح کرد. سیدحمیده زرآبادی اظهار کرد: در روش پلکانی کسی که تا ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد حتی مالیاتش نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. در سال‌های گذشته ما مالیات ثابت ۱۰ درصد را برای حقوق‌ها در نظر می‌گرفتیم اما الان کسی که تا ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد زیر ۱۰ درصد یعنی ۸.۷ درصد مالیات می‌دهد. این نماینده مجلس یادآور شد: روش پلکانی مالیات در واقع میزان اخذ مالیات از کسانی که حقوق‌های خیلی بالا و به نوعی ناعادلانه دارند را افزایش می‌دهد. مثلا اگر کسی ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق بگیرد، مالیاتش ۱۵.۸ خواهد بود و از این مبلغ رشد پلکانی، شیبش خیلی بیشتر خواهد شد.

 

«مالیات بر ارزش افزوده» ماندنی شد

نمایندگان مجلس همچنین با تمدید مدت آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند که لاریجانی در این رابطه گفت: از آنجا که اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال به پایان می‌رسد و هنوز کمیسیون اقتصادی در حال بررسی لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد، تا زمان تصویب این قانون، باید مدت اجرای آزمایشی آن تمدید شود.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/15 -- 19:22:58
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 936

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا