نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 4 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
17. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تقسیم 50 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صورت استانی      

حسینی- رئیس جهاد کشاورزی عنوان کرد: در حال پیگیری هستیم تا 50درصد از منابع صندوق توسعه ملی استانی تقسیم شود و ما بقی آن شناور باشد. با تحقق این کار از آن جاییکه سرمایه گذاران و تولید کنندگان خراسان جنوبی به نسبت سایر استان ها هم توانایی مالی کمتری دارند و هم ارزش املاک آنان به عنوان وثیقه کمتر است، می توانند راحت تر از تسهیلات بهره مند شوند. صبح دیروز جلسه تبیین برنامه‌های مرتبط با اشتغال با حضور مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. ولی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این که 960 میلیارد تومان در زمینه اشتغال پایدار و توسعه روستایی و عشایر در سامانه خود سازمان ثبت نام شده بودند، ادامه داد: این مبلغ قبل از راه اندازی سامانه کارا بوده و خودمان اطلاعات را جمع آوری کرده بودیم. اکنون در این سامانه 240 میلیارد تومان ثبت نام کرده اند.  وی با اشاره به این که در زمان حاضر 70 میلیارد تومان طرح بخش کشاورزی از استان به کارگروه ملی اشتغال ابلاغ شده، بیان کرد: یک طرح ساماندهی منابع آبی حدود یک‌هزار میلیارد تومان نیز پیش‌بینی شده که سرمایه‌گذار چینی برای آن اعلام آمادگی کرده است. ولی برای اختصاص فاینانس باید ردیف بودجه ملی بگیرد. ولی پور از برداشته شدن محدودیت در ایجاد باغ های گل نرگس خبر داد و تقاضا کرد:به توسعه باغات محصولات زرشک، عناب، انار، زعفران و خرما در استان نیز توجه شود. وی به وجود شش واحد مرغداری نیمه‌تمام در نهبندان اشاره و اضافه کرد: اتمام این طرح ها از طریق استان و مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد پیگیری شده تا با توجه به محروم بودن شهرستان مصوبه ای برای آن گرفته شود. به گفته وی امسال ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش کشاورزی داشتیم که از این میزان ۱۱۶ میلیارد تومان جذب شده است.

 

تحقق 96 درصد

تعهد اشتغال جهاد کشاورزی

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه بیان کرد: تاکنون در سامانه کارا هزار و ۷۱۰  طرح ثبت نام شده که  از این تعداد هزار و ۴۳۱ مورد مربوط به جهاد کشاورزی است.غلامرضا اشرفی با بیان این که  تعهد اشتغال حوزه کشاورزی در سال جاری ۸۰۰ نفر بوده است، افزود: تاکنون ایجاد اشتغال برای ۷۶۷ نفر معادل ۹۶ درصد محقق شده است.وی به مشکلات این حوزه اشاره کرد و گفت: سرانه ایجاد اشتغال در آیین نامه مشخص نیست و باید از سمت وزارت جهاد پیگیری شود. وی خواستار انتقال دستور استاندار مبنی بر این که طرح های زیر 5 میلیارد تومان در کارگروه استانی تعیین تکلیف شده و نیاز به کارگروه ملی نباشد، به وزارت جهاد کشاورزی شد.

 

خلاء اصلی در به فروش نرفتن تولیدات کشاورزی است

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی هم با تاکید بر موضوع اشتغال فراگیر و سرمایه گذاری منجر به اشتغال، عنوان کرد: در همین راستا 70 هزار میلیارد تومان در اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده است. وی با بیان این که مشکل اشتغال کشور منابع مالی و پول نبوده بلکه نیاز به تغییر رویکرد است. خاطرنشان کرد: اگر قرار به ادامه کار به سبک های گذشته باشد، چه 100 میلیارد بدهیم چه هزار میلیارد، اتفاقی رخ نخواهد داد.

خالدی ایجاد اشتغال را حرکت به سمت ایجاد کسب و کارهای کشاورزی دانست و افزود: خلاء اصلی در به فروش نرفتن تولیدات کشاورزی است. وی شرکت های پیشرو یا پشتیبان را موثر در اتصال کشاورز به بازار اعلام کرد و ادامه داد: دولت نمی تواند وارد این موضوع شود و بخش خصوصی در قالب این شرکت ها باید قدم جلو بگذارد و در استان نیز از آنان حمایت شود.

 

ایجاد برش های شهرستانی

در ارائه تسیهلات

در ادامه جلسه بخشایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس به بیان مشکلاتی در حوزه کشاورزی پرداخت، وی در ابتدا به تسهیلات شناور شهرستانی اشاره کرد و گفت: از آن جایی که این تسهیلات برش شهرستانی ندارد، عدالت در جذب رعایت نمی شود و بهره برداری که پای کار آمده و طرح داده است، هنگام اخذ تسهیلات با مشکل مواجه می شود. به گفته وی اکثر متقاضیان تسهیلات دامداری های کوچک هستند که در اولویت های اشتغال فراگیر برای دریافت تسهیلات دیده نشده اند، از طرفی رد آنان نارضایتی ایجاد خواهد شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس همچنین خواستار مشخص شدن رسته های اولویت دار متناسب با نیاز های هر شهرستان شد.

 

۲۵درصد منابع اعتباری

بخش کشاورزی خراسان جنوبی برای اشتغال آزاد شد

در ادامه جلسه نشست خبری با مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد که خالدی عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری ۲۵ درصد منابع اعتباری کشاورزی استان معادل 28 میلیارد تومان برای اشتغال آزاد شده است و چهار برابر این رقم را به کمیته فنی ارائه کرده ایم.ولی پور رئیس جهاد کشاورزی نیز عنوان کرد: در حال پیگیری هستیم تا 50درصد از منابع صندوق توسعه ملی استانی تقسیم شود و ما بقی آن شناور باشد. وی اضافه کرد: با تحقق این کار از آن جاییکه سرمایه گذاران و تولید کنندگان خراسان جنوبی به نسبت سایر استان ها هم توانایی مالی کمتری دارند و هم ارزش املاک آنان به عنوان وثیقه کمتر است، می توانند راحت تر از تسهیلات بهره مند شوند.

(Ava.news13@gmail.com)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/24 -- 19:21:36
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 144

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا