نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 22 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
15. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 13

 

 

 

مشاهده کامل خبر
در دیدار مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه در استان بیان شد اقدامات زیربنایی برای رفع مشکل آب خراسان جنوبی در حال انجام است      

 مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: در زمینه آب کارهای توسعه ای و زیربنایی خوبی در خراسان جنوبی در حال اجرا است که امیدواریم مشکلات آب نیز به سرعت و در کوتاهترین زمان برطرف شود.به گزارش خبرنگار مهر، سید یعقوب محمد مرادی شنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی از جذابیت خاصی برخوردار است چراکه وحدت همدلی و صفا و صمیمیت خاصی در این استان وجود دارد.وی بیان کرد: این استان در حوزه آب محدودیت هایی دارد که امیدواریم با رویکردهای جدید وزیر نیرو این محدودیت ها نیز برطرف شود.مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه در حوزه برق کارهای خوبی انجام شده و مشکل حادی در استان نداریم، عنوان داشت: در حال حاضر در زمینه تولید مازاد بر مصرف تولید داریم و در توزیع برق نیز خدمات خوبی انجام شده است.محمد مرادی اضافه کرد: در زمینه آب نیز کارهای توسعه ای و زیربنایی خوبی در حال اجرا است که امیدواریم با لطف خدا مشکلات آب نیز به سرعت و در کوتاهترین زمان برطرف شود  .محمد مرادی با بیان اینکه زیرساخت این ریشه آب و برق است، عنوان داشت: در حوزه برق کارها جلو بوده اما در حوزه آب محدودیت ها دست مدیران نیست.وی با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از جمعیت خراسان جنوبی روستایی هستند، افزود: از این نظر استان نسبت به سایر استان ها در وضعیت بهتری قرار دارد و می توان این میزان را افزایش داد.

 

فرصت های مغفول مانده خراسان جنوبی در حوزه انرژی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی اگر آب ندارد اما باد و آفتاب دارد، گفت: این امر زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در جهت تولید برق است.به گزارش خبرنگار مهر، آیت ا... سید علیرضا عبادی نیز در این دیدار اظهار کرد: در کنار نبود آب، کشاورزی و نبود اشتغال روستایی ظرفیت های معدنی استان نیز به صورت خام صادر شده و چیزی نصیب مردم نمی شود. عبادی با اشاره به اینکه گزارش های تکان دهنده ای می رسد که برخی از مردم تنها با یارانه زندگی می کنند، تأکید کرد: آن هایی که در سمت های موثری هستند باید همواره به این مشکلات توجه داشته باشند. نماینده ولی فقیه  با بیان اینکه خالی شدن سفره های زیر زمینی در سطح زمین اثرات نامطلوبی ایجاد کرده است، عنوان داشت: با وجود این شرایط، در برخی از مناطق شاهد هستیم که آب هم از زیرزمین و هم از روی زمین به سمت افغانستان می رود. 

سد «سیاهو» خراسان جنوبی

تا اوایل بهار آماده آبگیری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: آمادگی داریم که سد سیاهو را تا اوایل بهار آبگیری کنیم.حسین امامی هم اظهار کرد: خشکسالی های متمادی در استان طی دو دهه گذشته منابع آبی را هم به لحاظ کیفی و هم کمی به شدت تحت تنش قرار داده است. وی همچنین به اقدامات انجام شده درحوزه مهار آب های مرزی اشاره کرد و گفت: پس از تکمیل سد رزه درمیان امیدواریم امسال بالغ بر ۳۰۰ هکتار از اراضی پایین دست این سد زیر کشت برود. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه سد فرخی نیز آبگیری شده و سد سیاهو نیز آماده آبگیری است، بیان کرد: سد سیاهو اوایل بهار آماده آبگیری است و امیدواریم با جابجایی روستایی که در بالا دست قرار دارد بخش زیادی از آب هایی که از کشور به سمت افغانستان می رود مهار شوند. وی با بیان اینکه بیشتر آب هایی که در مرز وجود دارد برای تامین آب شرب شهرستان ها در نظر گرفته شده است، افزود: مطالعاتی آغاز شده که بتوانیم با استفاده از شیرین سازی و انتقال بحث تامین آب شهر سربیشه و همچنین مجتمع های روستایی را انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با اشاره به انجام اقدامات تاکتیکی برای رفع هدر رفت آب در خطوط انتقال، گفت: با این اقدامات در کمتر از دو سال دو درصد هدر رفت کاهش یافته است. 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/12/06 -- 18:23:38
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 227

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا