نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 5 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
18. رجب 1440
2019 Mar 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
حضور در مجامع ملی اصل مهم در توسعه استان      

نسرین کاری - هنر دست و تولیدات ویژه و خاص خراسان جنوبی با حضور در مشهد الرضا (ع) پا در عرصه ملی و بین المللی گذاشت تا تولیدات و توانمندی هایش را به زائران مسافران داخلی و خارجی مشهد آن هم در نوروزگاه ایران عرضه کند. نمایشگاه بین المللی مشهد از ۴ تا ۱۱ فروردین ۹۷ پذیرای عشایر و تولیدکنندگان خراسان جنوبی بود تا مسافران نوروزی و تجار داخلی و خارجی سوغات بهار ۹۷ را از این استان به شهر و دیار خویش ببرند. تلاش ها در این نمایشگاه ملی به انعقاد تفاهم نامه های همکاری نیز انجامید تا توانمندی و تولید خاص خراسان جنوبی در دیگر نقاط کشور و جهان هم صادر شود. عشایر استان هم با تمام توان به میدان این رویداد ملی آمدند تا تولیدات و توانمندی هایشان را به نمایش بگذارند.سالن عطار نمایشگاه بین المللی مشهد به طور کامل به خراسان جنوبی اختصاص یافت تا توانمندی هایش از مرز خراسان جنوبی فرا تر رفته و دیگر مرزها را هم پشت سر گذارد.

 

حضور مردم در نمایشگاه چشمگیر بود

 

رضا دباغی یکی از بازدیدکنندگان در این نمایشگاه با بیان این که اینگونه نمایشگاه ها بستری مناسب برای معرفی ظرفیت های استان است، افزود: خوشبختانه حضور مردم در نمایشگاه خوب بود. وی با انتقاد از این که باید برای برگزاری این برنامه ها، تبلیغات گسترده تری انجام شود، ادامه داد: در شهر مشهد تبلیغات چندانی از نمایشگاه وجود نداشت و لازم است مسئولان برای این نمایشگاهها  تبلیغات بیشتری انجام دهند چون برای خیلی از مردم بیرجند فقط به عناب و زرشک شناخته می شود و این صنایع دستی و گردشگری کمتر شناخته شده است.

 

محصولات بومی خراسان جنوبی تازگی داشت

 

یکی دیگر از بازدیدکنندگان  عنوان کرد: محصولات بومی خراسان جنوبی بسیار جذاب بود و برایم تازگی داشت. زهرا ابریشمی که از شهرستان نیشابور به این نمایشگاه آمده بود، افزود: قند حبه عناب، انواع عرق ها و محصولات بومی خراسان جنوبی بسیار زیبا بود که جای بسی تحسین برای تولید کنندگان است. وی با بیان اینکه این محصولات باید در نمایشگاه های بیشتری عرضه شود، اظهار کرد: همچنین باید اینگونه نمایشگاه ها در دیگر شهرهای بزرگ کشور برگزار شود.

 

تبلیغات نمایشگاه در مشهد در حد انتظار نبود

 

اعظم شاه محمدی؛  مسئول فروش شرکت قاین سرشک در نمایشگاه نوروزگاه ایران نیز، از زمان برگزاری نمایشگاه راضی بود و ادامه داد: زمان و مکان نمایشگاه بسیار مناسب بود و ما توانستیم با استفاده از این ظرفیت محصولات خود را به تمامی بازدیدکنندگان معرفی کنیم. وی خاطرنشان کرد: مجموعه ما آمادگی این را دارد که در هر نقطه از کشور و حتی خارج از کشور در اینگونه نمایشگاه ها شرکت کند.وی ابراز تاسف کرد:  تبلیغات در حد انتظار نبود اگر وسیع تر در این حوزه عمل می شد به طور قطع استقبال مناسب تری از این نمایشگاه به عمل می آمد. شاه محمدی  باد آور شد: در این نمایشگاه فرصت مناسبی پیش آمد که بتوانیم محصولات خراسان جنوبی را به دیگر کشورهای جهان نیز عرضه کنیم.

 

بازدیدکنندگان از دیدن غرفه چنشت

بهت زده می شدند

 

مهدی حسن پور؛  مسئول غرفه روستای چنشت نیز، با بیان این که تبلیغات محیطی در این نمایشگاه کم بود و به همین دلیل استقبال قابل قبولی از این نمایشگاه به عمل نیامد ادامه داد: اگر این نمایشگاه قبل از سال نو برگزار 

می شد قطعا بازخورد مناسب تری را شاهد بودیم. حسن پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این نمایشگاه چهارمین نمایشگاهی بود که در آن حضور داشته ام، این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره های گذشته از کیفیت کمتری برخوردار بود. وی افزود:  بازدید کنندگان با دیدن این غرفه  چنشت بهت زده  شدند چراکه باور نمی کردند روستایی با این همه اصالت و زیبایی در خراسان جنوبی وجود داشته باشد.

 

 اولین رونمایی از

روغن کنجد پرس سرد خراسان جنوبی

 

آرش وحیدنیا ؛ یکی از مدیران شرکت سپهر خاوران خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: روغن کنجد ارائه شده در این نمایشگاه به روش پرس سرد تولید شده که یکی از بهترین روش های تولید روغن کنجد است.وی خاطرنشان کرد: این مجموعه در پیک تولید خود قادر به اشتغال زایی برای 40 نفر به طور مستقیم است. وی  با بیان اینکه این مجموعه با بهره گیری از بهترین دانه های کنجد و بهترین ترکیب این محصول را به بازار عرضه می کند افزود: رونمایی از این محصول در حوزه بازار داخلی در این نمایشگاه انجام شد.  

وحیدنیا با تاکید بر اینکه صادرات این محصول به کشور روسیه انجام گرفته ابراز امیدواری کرد: در آینده نه‌چندان دور شاهد صادرات این محصول به دیگر کشورها نظیر چین نیز باشیم. وی با اشاره به نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی، ادامه داد: انتظار می رود که همانگونه که مسئولان استانی در این راه کمک های فراوانی کردند بانک ها نیز به این گروه بپوندند تا بتوانیم قوی تر در بازارهای خارجی و داخلی حضور پیدا کنیم.

 

 باید به عنوان سفیران فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی عمل کنیم

 

وی با بیان اینکه اینگونه نمایشگاه ها باید به صورت مستمر و در دیگر استان های کشور نیز برگزار شود، گفت: ما باید به عنوان سفیران فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی عمل کنیم. وی معتقد است تبلیغات مناسبی از سوی مسئولان استانی انجام شده و اگر نقیصه ای هم وجود داشته از سوی مسئولان استانی نبوده است.

وحیدنیا با تاکید بر وجود یک نمایشگاه دائمی برای  ارائه محصولات خراسان جنوبی در استان، خاطرنشان کرد: زمانی که یک شریک تجاری وارد خراسان جنوبی می شود برای ارائه دیگر محصولات خراسان جنوبی به طور قطع به وجود یک نمایشگاه دائمی نیاز است تا بتوانیم به خوبی توانمندی ها استان را در معرض نمایش بگذاریم.

 

خراسان جنوبی  توانست به عنوان یک

موتور محرک توسعه اقتصادی بدرخشد

 

 مرتضی صفدری‌زاده؛رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز در این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اعزامی  عنوان  کرد: خراسان جنوبی در یک پاویون اختصاصی توانست در نمایشگاه نوروزگاه ایرانیان سال 97 به صورت قدرتمند ظاهر شود. او با اشاره به این که خراسان جنوبی  توانست به عنوان یک موتور محرک توسعه اقتصادی بسیار قدرتمند در نمایشگاه بدرخشد افزود: نمایشگاه‌ می‌تواند به شناساندن بیشتر فرصت‌ها و قابلیت‌های استان کمک کند.

صفدری‌زاده  تاکید کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی نیز تلاش می‌کند  از این فرصت ها برای جذب سرمایه گذار، نگاه‌های ویژه سرمایه گذاران به استان، مزیت‌های خاص منطقه ویژه اقتصادی و معرفی شرکت‌های فعال استفاده بهینه کند. وی خاطرنشان کرد: این نوع حضورها می‌تواند کمک کند تا بعد توسعه‌ای استان به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود و در این نمایشگاه‌ها حضور سازمان منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند برای جلب نگاه‌های مردم ایران موثر باشد.

صفدری‌زاده ادامه داد: خوشبختانه تاکنون منطقه ویژه اقتصادی توانسته است با 37 مورد صنعتی عقد قراداد داشته باشد و حدود 12 واحد سرمایه گذاری به بهره‌برداری رسیده و سایر واحدها نیز در حال اتمام است.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: با توجه به رسالت منطقه ویژه اقتصادی که کمک به توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی است واحدهای صنعتی که بتوانند تکنولوژی‌های نوین را وارد ایران کنند مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند.وی ادامه داد:  با وجود اینکه چندماهی از عملیاتی شدن قطعه منفصله مرز نمی‌گذرد توانسته‌ایم حجم قابل توجهی از کالاهایی را که از ایران به افغانستان صادر می‌شود را به خود اختصاص دهیم و آینده بسیار روشنی متوجه استان است. رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی به عنوان یکی از موتورهای محرک توسعه استان توانسته است تاکنون نقش خود را به خوبی ایفا کند گفت: امید است در آینده نزدیک با کمک همه اعضا و اجزای دخیل در توسعه، منطقه ویژه اقتصادی بهتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

 

حمایت از بخش کشاورزی

با برند سازی محصولات استان

 

حامد نخعی، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند نیز بیان کرد: حمایت از توسعه بخش کشاورزی و از برند سازی در توسعه صادرات یکی از اهداف اساس نامه‌ای صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی است. وی افزود: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در بیرجند 6 تعاونی و تشکل برند برای نمایشگاه کرد و در معرفی حبه عناب و پودر زرشک فعالیت خوبی انجام می‌شود. نخعی یاد آورد شد: شایان ذکر است همچنین عناب و زرشک استان ثبت جهانی شده و از گل این دو محصول نیز عسل تولید می‌شود و اگر زیرساخت‌های لازم صورت بگیرد تا سال 2019 هم عسل عناب و هم عسل زرشک ثبت جهانی تبدیل خواهد شد. وی اضافه کرد: لازم است  کیفیت این دو محصول را به جایگاه واقعی آن که اول تا سوم جهان است، برسانیم. مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با بیان اینکه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی وظیفه آن بازارسازی و بازاریابی محصولات است خاطر نشان کرد: عناب و زعفران خواص درمانی و غذایی بسیاری دارند و توجه به تهیه یک خط تولید و بسته‌بندی با کیفیت نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی  لازم است. نخعی یادآور شد:  در دولت تدبیر و امید تسهیلات 6 درصدی صندوق توسعه ملی به کمک بخش کشاورزی آمده است و تمام تشکل‌های اشخاص حقیقی و حقوقی بخش کشاورزی و کسانی که در سامانه کارا ثبت‌نام کردند پرداخت می‌شود.

ارسال محصولات استان به اروپا

 مستقیم انجام می شود

 

مهدی اخلاقی‌پور؛ مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌جنوبی در محل نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد بیان کرد: خراسان‌جنوبی توانست  از فرصت حضور میلیون‌ها زائر و مسافر در مشهد مقدس استفاده کند و توانمندی‌های خود را در معرض دید عموم قرار دهد. وی  تاکید کرد: حضور در نمایشگاه بین‌المللی مشهد  برای استان فرصت مغتنمی است تا  برای نخستین‌بار انسجام خود را عرضه کند. اخلاقی پور با اشاره به این که  سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال”حمایت از کالای ایرانی” نام‌گذاری شده است افزود: حمایت از کالای ایرانی نیز به معنای تولید با کیفیت و وضع مطلوب و با استانداردهای بین‌المللی است. مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های با بیان اینکه شرکت تجاری از عمان نیز با حضور در نمایشگاه با فرش قهستان قرارداد ضمنی امضا کرد ادامه داد: همچنین در کشورهای عمان و حوزه خلیج فارس دو برند جهانی فرش مود و قهستان حضور داشته باشند. اخلاقی‌پور افزود: رسانه‌های استان در جهت تنویر افکار عمومی تعامل سازنده‌ای داشته باشند و تمرکز خود را روی ضعف‌ها نگذارند و ضعف و قوت‌ها را با هم بشناسند.

 

قوانین سخت گیرانه مختص خراسان جنوبی 

 

وی از مسئولان خواست استان را پایلوت اجرای ضوابط سخت‌گیرانه قانونی در کشور نکنند چون متاسفانه هر چه قانون سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد در خراسان‌جنوبی انجام می‌شود. وی اضافه کرد:  یکی دیگر از تجار استرالیایی در نمایشگاه حضور پیدا کرد و مقرر شد در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند واحد بسته‌بندی ایجاد کند و به طور مستقیم از بیرجند محصولات را به اروپا صادر کند. اخلاقی پور با اشاره به اینکه  سنگ‌های شجر زیرکوه، فردوس، سرایان و خوسف سنگ‌های قیمتی و بی نظیری هستند که می‌توان به اروپا صادر کرد تاکید کرد: جای ین نمایشگاه برای خراسان‌جنوبی خالی بود که بعد از 13 سال تاخیر این نمایشگاه در مشهد مقدس برگزار شد و امیدواریم نقطه عطفی برای پیوستن استان به اقیانوس آبی تجارت و اقتصاد در سطح جهانی باشد.

وی ادامه داد: استان خلاقیت و توانمندی‌ها موج می‌زند، و  مردم استان به تولید کمک کنند و تولیدکنندگان نیز نگران سخت‌گیری‌ها نباشند. مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌جنوبی افزود: نیروهای استان باید اتکا به نفس داشته باشند که در این نمایشگاه اتکا به نفس وجود نداشت، اتکا به نفس در تولیدکنندگان استان ایجاد شود.وی تاکید کرد:  مسؤولان با دید باز نگاه کنند و پاسخگوی تولید و اشتغال مردم باشند، باید کالاهای ایرانی، تولید، صادرات و برندسازی تسهیل پیدا کند.

 

باید کالا از لحاظ کیفیت و قیمت رقابتی باشد تا کالای چینی را از بازار خارج کنیم

 

سید حامد حسینی؛   مشاورامور بانکی سرمایه گذاری و تامین منابع مالی استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد: این نمایشگاه  یک ایده بزرگ است اما در بازار سوغات مشهد که حداقل هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد با خلا بزرگی مواجه هستیم. وی با اشاره به اینکه سهم کالاهای داخلی کم است بنابراین لازم است این خلا به شکلی پوشانده شود  افزود: لازم است هم به لحاظ کیفیت کالا و هم به لحاظ  قیمت ها رقابتی باشد و بتوانیم کالاهای بی کیفیت چینی را از بازار خارج کنیم. حسینی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی از دیگر شهرها هم محصولاتی داشته باشیم و به نوروزگاه ایران تبدیل شود خاطر نشان کرد: جزو اولین استان دارای ایده بودیم و سالن عطار را به عنوان  بهترین مکان برای عرضه محصولات انتخاب کردیم.

وی   ابراز خرسندی کرد:  چون مسئولان پای کار آمدند توانستیم به لحاظ کمیت و کیفیت با وضع مطلوبی در این نمایشگاه شرکت کنیم. حسینی با اشاره به اینکه  چندین گروه خارجی به نمایشگاه مراجعه کردند  و  تفاهم نامه هایی هم از کشورهای المان، چین و ترکیه و هلند داشتیم ادامه داد: افغانستان بازاربالقوه خوبی وجود دارد که اگر بتوانیم استفاده کنیم، بازار یابی عمده ما در خراسان جنوبی  در آنجا هم محقق می شود.

 

بارانداز تجاری خراسان جنوبی

در نمایشگاه نوروزگاه مشهد

 

علی ناصری، فرماندار بیرجند  اظهار کرد: در نمایشگاه نوروزگاه ایران، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های گردشگری به بازدیدکنندگان معرفی شد. فرماندار بیرجند با تاکید بر اینکه نمایشگاه فرصت مناسبی برای تجاری‌سازی ظرفیت های استان است، بیان کرد: مراسم آیینی موسیقی محلی بیرجند نیز هر روز در محل پاویون شهرستان بیرجند برگزار می‌شد که با استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان مواجه شده است. وی خاطرنشان کرد: عناب بیرجند و زرشک خراسان جنوبی از جمله محصولاتی بوده که در نمایشگاه نوروزگاه ایران به معرض نمایش گذاشته شد. وی با اشاره به اینکه روستاهای هدف گردشگری مانند خراشاد  نیز در نمایشگاه معرفی شدند، افزود: اجرای زنده سبدبافی و حوله‌بافی نیز برای آشنایی بازدیدکنندگان در طول این نمایشگاه برگزار شد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/01/13 -- 20:54:03
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 223

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا