نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 7 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
20. رجب 1440
2019 Mar 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بانوان کشتی گیر استان در راه مسابقات کشوری      

 

 

کشتی از رشته های کهن ورزشی در شهرستان بیرجند است که قدمت آن به سال های1320 

بر می گردد. اولین تشک کشتی در مدرسه شوکتیه پهن و اولین رقابت در آنجا انجام شد.

اعضای هیأت کشتی استان مهمانان صبحانه ورزشی آوا بودند. سروری رئیس هیأت کشتی استان که از تیر سال 96 کار خود را آغاز کرده است، اولین هدف خود را حفظ پیشکسوتان، ورزشکاران و دلسوزان کشتی عنوان کرد و افزود: درجلساتی با این افراد  پیگیر مشکلات آن ها شدیم. 

وی با اشاره به این که هیأت کشتی تنها هیأتی است که تمام اعزام های کشوری را انجام داده، اضافه کرد: علاوه بر 25 اعزام در رده های سنی گوناگون ، مسابقات استانی نیز در تمام شهرستان ها برگزار شده است، زیرا که معتقدیم اگر ورزش شهرستان ها پیشرفت کند، استان هم پیشرفت خواهد کرد. به گفته وی برنامه مهم این هیأت برگزاری دوره های داوری برای ارتقای داوران بود، که تعداد آن ها از 6 به 22 داور فعال در استان رسید، این در حالیست که فدراسیون به ازای هر 1000 کشتی گیر، 25 سهمیه برای داورها می دهد ولی  توانستیم با رایزنی ها علاوه بر این 22 مورد، 10 سهمیه دیگر هم برای شهرستان ها بگیریم.

فقط 5 اعزام با هزینه هیأت انجام شد

رئیس هیأت کشتی به برگزاری دوره های تکمیلی و ارتقاء دانش افزایی برای مربیان اشاره و افزود: برای آموزش، آمادگی خود را برای هر گونه میزبانی به فدراسیون اعلام کرده ایم، از طرفی اولین هیئتی هستیم که دوره تکمیلی را برگزار کرده و 100 درصد قبولی داشته است. سروری با بیان این که تمام بودجه دریافت شده از طرف اداره کل ورزش و جوانان، 31 میلیون تومان بود، اضافه کرد: این در حالی است که هزینه کرد ما در سال 96 ، 104 میلیون تومان بود، برای اعزام ها خیران خیلی کمک کردند و شاید فقط 5 اعزام ما با هزینه هیات انجام شد.

 وی ادامه داد روزی  که هیئت را تحویل گرفتم، تمام موجودی آن 8 میلیون تومان بود و هزینه داوران هم پرداخت نشده بود. با این حال توانستیم علاوه بر یک پروژه ساخت و ساز، فضاسازی و نصب سیستم گرمایش و سرمایشی سالن کوشه ای را نیز انجام دهیم. همچنین در سالن فقط یک تشک   کاملا بهم ریخته وجود داشت، که در این رابطه با فدراسیون رایزنی شد و تشکی دریافت کردیم که الان استفاده می شود، همچنین به شهرستان های فعال هم تشک داده شد.

رئیس هیئت کشتی با اشاره به افتخارات کسب شده توسط کشتی گیران خراسان جنوبی، بیان کرد: تیم کشتی فرنگی استان توانست رتبه 3 کشور را برای اولین بار کسب کند، همچنین 8 نفر از کشتی گیران به اردوی تیم ملی دعوت شدند، در اعزام نونهالان به مسابقات کشوری نیز، هر 4 نفر عضو تیم، جزو 10 کشتی گیر برتر کشور شدند.

سروری به نواقصی که در گذشته بوده اشاره کرد و افزود: سال قبل تقویم ورزشی هیئت به نحوی بود که یک هفته قبل از اعزام مسابقات انتخابی برگزار می شد و زمانی برای تمرین باقی نمی ماند، اکنون و برای سال 97 این مشکل حل شده و فاصله ای چند ماهه بین انتخابی و اعزام ایجاد کردیم.

حریف تمرینی غیر بومی برای 

افزایش انگیزه کشتی گیران

وی از انجام کارهایی اصولی روی 3 رده سنی خردسال، نونهال و نوجوان سخن گفت و بیان کرد: قصد داریم این کشتی گیران را از پایه قوی کنیم تا برای سال 98، یک تیم جوان، با تجربه و میدان دیده داشته باشیم. رئیس هیئت کشتی همچنین با انتقاد از این که مسابقات استانی به نحوی  بود که هر کشتی گیر می دانست چه کسی حریفش است و انگیزه ای برای تمرین نداشت، خاطرنشان کرد: لیگ امسال را بااین شرط برگزار خواهیم کرد که هر شهرستان  مجاز به آوردن 3 کشتی گیر غیر بومی است، این گونه کشتی گیر ما یک حریف تمرینی خوب دارد. سروری رفیق بودن اعضای هیئت فعلی کشتی استان را یکی از بزرگترین مزیت های آن برای پیشرفت عنوان کرد و گفت: اگر انتقادی هم هست برای درست شدن کشتی و ارتقا آن است.

تشک کشتی مجانی ، ولی بی استفاده

وی در ادامه به 3 سالن فعال کشتی در استان، اشاره کرد و یادآور شد: یک تشک مجانی در سالن ابوذر واقع در خیابان بهشتی آماده کار ولی خالی از فعالیت داریم و در این رابطه نیاز به همکاری جدی آموزش و پرورش است. آموزش و پرورش باید بیشتر از این به کشتی توجه کند، در صورتی که الان نگاه آنان بیشتر به رشته های فانتزی است. طبیعی است وقتی به عنوان رئیس هیئت می بینم کسی روی آن تشک کار نمی کند غصه می خورم. البته خوشبختانه امسال قرار است مسابقات 2 رده سنی خردسال و نونهال با همکاری آموزش و پرورش برگزار شود.

از 50 تکه تشک تحویل شده، فقط 

17 تکه موجود است!

رئیس هیئت کشتی با بیان این که هنگام ورود به این هیات فقط7 هیات شهرستانی در  ظاهر فعال بودند، ادامه داد: اکنون اما با راه اندازی هیات خوسف و درمیان در سالن بسیجی که در اختیار قرار دادند، عملا 9 شهرستان فعال هستند. هر چند از 50 تکه تشکی که تحویل درمیان شده، 17 تکه آن موجود است! سروری در ادامه از نظمی که پس از ورود خود برقرار کرده است، سخن گفت و افزود: اگر فردی اسامی تیم خود را در مهلت معین برای مسابقه ارسال نکند، به هیچ عنوان اجازه شرکت در مسابقات را ندارد.

وی همچنین آماری از تعداد بیمه شده ها ارائه داد و گفت: زمانی که من به این هیئت آمدم، 425 نفر بودند ولی تا پایان 96، 625 نفر شدند و از 97 تا کنون 25 نفر دیگر اضافه شد.

سروری ضمن تشکر از اداره کل ورزش و جوانان، یادآورشد: اگر امسال هیئت ها بیشتر حمایت شوند، می توان پیشرفت کرد، هر چند به نظر می رسد هنوز به هیئت های فعال آن طور که باید توجه نشده است. اما این هیئت سال 97 با یک یا دو تیم روی سکوی قهرمانی خواهد رفت.

تلاش برای راه اندازی اولین مجموعه 

تخصصی کشتی در استان

وی با ابراز امیدواری از راه اندازی اولین مجموعه تخصصی کشتی در استان بیان کرد: درخواست زمین داده شده و مکاتبات را با فدراسیون آماده کرده ایم، قول می دهیم بلافاصله پس از گرفتن زمین ، تا قبل از دوره 4 سال خود مجموعه کاملی از سالن مسابقات، تمرین، بدنسازی، دفتر اداری، سلف و خوابگاه در استان راه اندازی شود.

8 کشتی گیر خانم فعال و با انگیزه در استان

خانم نجات نایب رئیس هیئت در بخش بانوان هم با بیان این که کشتی در این بخش به نام “الیش” شناخته می شود، اضافه کرد: از دی سال 96، فعالیت ما در استان آغاز شد و همزمان با آن شروع به تبلیغات کردیم. وی با اشاره به این که آموزش های لازم مربی گری را توسط یک مربی خانم مازندرانی در قائن دیدیم، ادامه داد: الان چند ورزشکار کشتی گیر فعال و بسیار جدی داریم و قرار است مربی تیم ملی برای آموزش تکمیلی و مربی گری به بیرجند بیاید. مسابقات کشوری، درشهریور برگزار می شود و می خواهیم تا آن زمان خودمان را آماده کنیم. وی عنوان کرد زمانی که با تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند رایزنی کردیم، قبول نکردند همکاری کنند، حتی اجازه پخش تبلیغات در مدرسه را هم ندادند. نجات اولین کار جدی خود را پرورش مربی اعلام و افزود: اکنون 8 نفر کشتی گیر فعال داریم که در سالن کوشه ای 3 روز در هفته تمرین می کنند.

زمانی کشتی استان افت کرد که 

آموزش و پرورش از کشتی فاصله گرفت

“اصلی” مسئول کمیته فنی هیئت و مربی کشتی به سابقه بالای این ورزش در استان اشاره کرد و گفت: زمانی که استان نبودیم هم در شهرستان ها تیم داشتیم ولی کسی نمی توانست ورزشکاران استان خراسان قدیم را کنار بگذارد. کسی که در خراسان رضوی اول می شد قطعا مقام کشوری هم کسب می کرد. 

وی با اشاره به این که مدت کوتاهی کشتی استان افت کرد و علت فاصله گرفتن آموزش و پرورش از آن بود، خاطرنشان کرد: زمانی مسابقات کشتی با همکاری آموزش و پرورش برگزار می شد که 280 نفر شرکت کننده داشت! از طرفی نیروهای مسلح هم هماهنگی بسیاری خوبی داشتند. اصلی با ستایش از نظمی که سروری در هیئت به وجود آورده است، بیان کرد: قبل از ایشان همه کارها را یک نفر انجام می داد ولی الان هر کسی کار متناسب با خودش را انجام می دهد. علاوه بر آن فدراسیون به تازگی و با رفت و آمدهای مداوم ایشان ، هیئت کشتی استان را شناخته است وگرنه اصلا نمی دانستند رئیس هیئت کیست؟  

حسین آبادی مسئول کمیته فرهنگی هیئت نیز از برگزاری مراسم مختلف به مناسبت اعیاد، ایام سوگوارری ، مناسبت ها و تولد ها خبر داد و گفت: هر ماه حداقل یک دیدار با پیشکسوتان در منزل خودشان داریم.

 
 
حسینی  - اصغری


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/02/25 -- 20:39:05
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 348

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا