نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 7 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
20. رجب 1440
2019 Mar 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
ماه رمضان وآداب ورود      

 

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم ، ماهی پر از عظمت که در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم (ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می کند.

پیامبر اکرم (ص) می فرماید: «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است، هر کس همه این ماه را روزه بگیرد بر خدا واجب است که همه گناهان را ببخشد. بقیه عمرش را تضمین کند و او را از تشنگی و عطش دردناک روز قیامت امان دهد"

ذکر همه فضایل ماه مبارک رمضان در این مقال کوتاه نمی گنجد اما می توان گفت: این ماه برترین ماه سال است که قرآن در آن نازل شده  و خداوند توفیق روزه داری را به بندگانش داده است. تا با روزه داری از جنبه معنوی رشد و پرورش یابند و به طهارت و کمال مطلوب برسند. با روزه داری  هوای نفس خود را مهار کنند و با تقویت تقوا ، پرهیزگاری، روح و روان، قلب و دل و جسم خود را آرامش داده و موجبات سلامتی روح و تندرستی جسمشان را فراهم آورند. مانع نفوذ شیطان شوند،  درد گرسنگی را بچشند و به نیازمندان کمک کنند. در این ماه که بهار قرآن لقب گرفته توفیق تلاوت آیات قران را داشته باشند و شب قدر که برتر از هزار ماه است را درک کنند.  و مقدرات یک سال خود را در آن شب رقم می زنند.

لذا خدای را شاکریم که توفیق یافتیم تا بار دیگر بتوانیم از فیوضات این ماه عظیم بهره مند گردیم. پس باید که آداب ضیافت ا...را بجا آوریم و در آستانه این ماه رحمت برای بهره مندی بیشتر از عنایات پروردگار همان طور که دردعای حلول ماه مبارک رمضان آمده از خداوند بخواهیم: پروردگارا به وسیله روزه این ماه یاریمان ده تا اندام خود را از معاصی نگه داریم و آن را به کارهایی گیریم که خشنودی تو را فراهم آورد. تا با گوش هایمان سخنان بیهوده نشنویم و با چشمانمان به لهو و لعب نشتابیم و تا دستانمان را به سوی حرام نکشانیم و با پاهایمان به سو آن چه منع شده ره نسپاریم و تا شکم هایمان جز آنچه را تو حلال کرده ای در خود جای ندهد و زبان هایمان جز به آن چه تو خبر داده ای و بیان فرموده ای گویا نشود...

امید است خداوند توفیقمان دهد با درک فضیلت این ماه بتوانیم در راستای رسیدن به کمال حرکت کرده و به گونه ای خودسازی کنیم که با اتمام ماه مبارک تاثیر و فواید آن در روح و جان ما باقی و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار شود.

ان شا ا...

مدیر مسئول


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/02/26 -- 20:08:36
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 330

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا