نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 7 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
20. رجب 1440
2019 Mar 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
چانه زنی برای 3 پروژه مغایر با طرح تفصیلی قاین در منطقه گردشگری      

حسینی- بعد ازظهر دیروز کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان در حوزه معاونت عمرانی استانداری برگزار شد. کاظمی مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان دستور کار اول این جلسه را قرائت کرد : درخواستی برای احداث هتل در حریم شهر دیهوک داده شده است که در اراضی متعلق به راه و شهرسازی به متراژ 5 هزار مترمربع قرار دارد. وی با بیان این که کمیته فنی این درخواست را تایید کرده است، ادامه داد: قرار شد با رعایت حریم رودخانه و ضوابط میراث این هتل ساخته شود. دستور کار بعدی درباره احداث مجتمع خدمات رفاهی در محور جاده سرایان - بیرجند به مساحت 4/2 هکتار از روستای هاشمیه و تیغاب، بود که کاظمی توضیح داد: از آن جایی که درجه این مجتمع 4 بوده، یک هکتار به آن تعلق می گیرد و موافقت شد تا برای خطوط انتقال برق و حصارکشی اقدام و با اخذ موافقت میراث فرهنگی کار را انجام دهد.


احداث کمپ کویرنوردی در زیرکوه

وی به احداث کمپ کویرنوردی در زیرکوه نیز اشاره کرد و افزود: این طرح مشکلی نداشته و مشروط به رعایت ضوابط میراث می توانند کار را شروع کنند. ولی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی اما بیان کرد: مطلع باشید که برای این طرح هنوز مجوز کمیسیون 21 (طرح های غیر کشاورزی) داده نشده است،پس  ابتدا باید تکمیل پرونده شود و پس از دریافت مجوز کمیسیون واگذاری زمین انجام گیرد. مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی در ادامه از طرح راه اندازی دامداری در نزدیکی روستای بهلگرد سخن گفت و ادامه داد: از آنجایی که این طرح با روستا 179 متر فاصله دارد بنیاد مسکن با آن مخالفت کرده است زیرا که معتقدند مانع توسعه روستا می شود. آسمانی مقدم در تکمیل این موضوع بیان کرد: می توان موافقت کرد به شرطی که محیط زیست ضوابط زیست محیطی خود را یک درجه پایین تر بیاورد و مشکلی به لحاظ نزدیکی با روستا نداشته باشد. کاظمی دستور کار بعدی را درباره احداث واحد قالیشویی در منطقه چهکند و شمس آباد قرائت کرد و افزود: این واحد قرار بود گاوداری باشد ولی بنیاد مسکن به دلیل رعایت نکردن فاصله زیست محیطی (500 متر)، مخالفت کرد. اکنون با این تغییر و تعهد محضری که برای روستاها مزاحمتی ایجاد نمی کنند، دوباره درخواست داده اند. آرامنش مدیر کل محیط زیست هم بیان کرد: این اداره کل مشروط به رعایت الزامات مصرف آب و طول غبار و گردگیر با طرح موافق است. در نهایت بنیاد مسکن نیز با این طرح موافقت کرد. تمامی دستورکارهای ذکر شده، موافقت کارگروه مشروط به اجرای ضوابط مقرر شده را گرفتند.


استعلامات زمان بری که مانع 

سرعت کار می شوند

در ادامه جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی به طرح احداث ایستگاه های BTS (اینترنت پرسرعت) در روستاها و درخواست زمین برای اجرای آن اشاره کرد و گفت: 56 ایستگاه باقی مانده که با احداث آن ها کار بسیار خوبی در راستای پوشش روستاها انجام می شود، اما استعلامات آن بسیار زمان بر است. وی خواستار این شد تا کارگروه مصوبه ای مبنی بر نگرفتن استعلامات و دادن تعهد محضری و اجرای کار بدهد. دلگیر مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هم عنوان کرد: از 700 روستا  در فاز اول اجرا فقط 400 روستا انجام شده است، در حالی که در تمام کشور باید بین 50 تا 70 درصد کار انجام می شد و این نشان می دهد خراسان جنوبی برای اجرای فاز دو طرح کار بیشتری باید انجام دهد. وی خواستار حل هر چه سریع تر مشکل تامین برق شد و افزود: در سیستان و بلوچستان، همزمان با فرم واگذاری زمین، کنتور برق نیز گذاشته می شد، اما این جا استعلامات بسیار زمان بر است. به گفته وی دستگاه ها با گرفتن تعهد از مجری پروژه اجازه شروع کار بدهند، ظرف 6 ماه هم استعلامات را پاسخ دهند که در صورت مخالفت ایستگاه را جا به جا خواهیم کرد.

 

الزام به پاسخ دادن به استعلامات ظرف یک هفته تا 10 روز با تعهد محضری

برخی دستگاه ها از جمله محیط زیست، میراث فرهنگی و بنیاد مسکن اعلام کردند که نیازی به استعلام نیست اما برخی خواستار بازدید و دیدن نقشه طرح و ... شدند. در نهایت با نظر فرهادی مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری، همه دستگاه ها متعهد به پاسخ دهی به استعلامات ظرف یک هفته تا 10 روز هستند در غیر این صورت پاسخ مثبت تلقی می شود. ولی پور اما معتقد بود که این کار عملی نبوده و شاید دستگاه ها این شرط را قبول کنند ولی تا کنون اتفاق افتاده که پس از اجرای کار مانع شده اند. به همین دلیل مقرر شد ظرف یک هفته با تعهد محضری استعلام را پاسخ دهند.

 چانه زنی برای 3 پروژه مغایر با طرح تفصیلی شهر در منطقه گردشگری

احداث سه پروژه مجتمع ارشاد به مساحت 5 هزار و 935 متر مربع، سالن کارگران 18 هزار و 74مترمربع و پایگاه امداد کوهستان 743 مترمربع در منطقه گردشگری بوذرجمهر قاین، دیگر دستور کار مطرح شده بود که بیکی معاون فرماندار قاین در این باره توضیح داد: سال 93 این پروژه ها مطرح شدند که با توجه به کمبود زمین در شهر، با تایید مسئولان وقت قرار شد این طرح ها در زمین های

منطقه بوذرجمهر اجرا شود. وی با اشاره به این که اکنون ساخت و سازهایی هم آن جا انجام شده است، اضافه کرد: علوی مقدم معاون عمرانی استاندار از آن جا بازدید و نظر به تثبیت طرح در همان منطقه داده است، انجام این کار مستلزم تغییر کاربری اراضی از گردشگری به فرهنگی است. به گفته وی قطعا پروژه ها و طرح های بعدی بنا به طرح تفصیلی شهر اجرا خواهند شد، اما اکنون 

نمی توان این 3 پروژه را قلع و قمع کرد زیرا که برای هر کدام اعتبار صرف شده و الان اعتبار جدید هم گرفته اند.


نوع سازه این طرح ها مناسب

 منطقه گردشگری نیست

شهردار قاین اما به شدت با انجام این پروژه ها مخالفت کرد و گفت: این پروژه ها با وضع موجود و دیدگاه توریستی گردشگری منطقه بوذرجمهر مغایرت دارد. یحیی پور انتقاد کرد که نوع سازه این طرح ها مناسب منطقه گردشگری نیست. وی با تاکید بر این که اگر محوریت سرمایه گذاری این طرح ها با شهرداری است، باید حداقل بدانیم که  چه کاری انجام دهیم، تصریح کرد: از ادارات  گوناگون تقاضا کردیم طرح های آتی خود را بیاورند تا با طرح جامع شهری تطبیق دهیم و اگر با گردگیری منافاتی نداشته باشد ، کار انجام گیرد.در نهایت مقرر شد در کارگروه با کلیات اجرای این طرح ها موافقت شود ولی جزئیات آن با رعایت سیما و منظر شهری و نظر شهردار تصویب شود.


نیاز به 72میلیارد تومان برای تعویض تیرهای فرسوده برق

شرکاء مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هم گزارش عملکردی از سال گذشته ارائه داد و به افق این شرکت تا سال 1422 اشاره کرد. وی با بیان این که خاک استان سولفاته بوده و موجب فرسودگی بتن و خوردگی میلگردها می شود، ادامه داد: سال گذشته 4 میلیارد برای تعویض تیرهای برق هزینه شد ولی برای تعویض کامل و رسیدن به شبکه ای پایدار به 72 میلیاردتومان نیاز داریم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/02/26 -- 20:09:05
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 148

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا