نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
هرکول ایرانی      

این روزها کمتر کسی است که نام سجاد غریبی را در شبکه های اجتماعی نشنیده باشد. پسری با عضلات قوی و بدنی کاملا متفاوت که لقب رستم یا هرکول ایرانی به او داده شده است. او با ژنتیک خوب و ورزش مداوم و تغذیه مناسب بدنی برای خود ساخته است که رسانه های جهانی به او لقب “هالک” داده اند. اگرچه این نام در ایران کمی مفهوم منفی دارد اما در خارج از کشور به عنوان یک عنوان مثبت و اسطوره بیان می شود. هالک یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط “مارول کامیکس” است. اگرچه این نام مناسب قهرمان ایرانی نیست اما خود سجاد به عنوان اسطوره مطرح شده در خارج از کشور به این لقب احترام می گذارد. گفتنی است که سجاد غریبی از هیچ مکملی برای حجیم شدن عضلات خود استفاده نمی کند و رمز موفقیت او تغذیه درست و سالم و ورزش است.

لطفا بیوگرافی از خودتان بگویید

در آذر سال جاری وارد 26 سالگی می شوم. 10 سال است که در دنیای پاورلیفتیگ و برندسازی فعالیت دارم. مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی را از دانشگاه بوشهر کسب کردم. شغل اصلی من ورزش است و در کنار آن در آژانس املاک نیز مشغول به کار هستم. 

چرا در شبکه های اجتماعی معروف شدید؟

همه چیز از یک سوء تفاهم شروع شد. به علت تشابه با شخصی که در دنیای مجازی به جلاد داعش معروف بود نام من هم بر سر زبان ها افتاد چرا که او نیز مانند من بدن قوی داشت. پس از آن همه سجاد غریبی را به او نسبت داده و من در دنیای مجازی با چهره منفی معروف شدم. مردم مرا به عنوان عنصری از داعش می دانستند و این مسئله به رسانه های مختلف نیز راه پیدا کرد. پس از آن روزنامه “دیلی میل” لندن از من با مقاله ای با عنوان “هالک روی کره زمین زنده است” چهره دیگری برای مردم ساخت. از آن موقع به بعد همه رسانه های جهانی از من بیوگرافی خوبی ارائه دادند و شهرت من جهانی و با یک چهره مثبت همه گیر شد.

چه پیشنهادی از باشگاه های خارجی داشته اید؟

من از کشورهای مختلف پیشنهادات بسیاری داشتم. از کشور آمریکا گرفته تا انگلستان، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه پیشنهاداتی داشته ام. اما در حال حاضر وزارت ورزش هنوز با این مسئله موافقت نکرده است مخصوصا در مورد “دبلیودبلیوئی” که اگر به آن در آمریکا بپیوندم اجازه بازگشت به ایران را نخواهم داشت. من مشکل نظام وظیفه هم دارم و پس از رفع مشکل آن حتما به باشگاه های خارجی خواهم پیوست.

برنامه آینده شما چیست؟

من پس از حل کردن مشکل نظام وظیفه حتما با موافقت وزارت ورزش به باشگاه های خارجی خواهم پیوست. متاسفانه در ایران رسیدگی به ورزشکارها در همه رشته ها

 انجام نمی شود و فقط رشته هایی مانند فوتبال مورد توجه است. با اینکه بسیاری از جوانان در ایران بر خلاف کشورهای دیگر با کمترین امکانات و با هزینه خود به صورت حرفه ای بدنسازی می کنند اما نگاه مسئولین در این زمینه باعث می شود که کمتر پاورلیفتینگ و بدنسازی مورد توجه قرار گیرد و هنوز به صورت حرفه ای جا نیفتاده است. بنابراین قصد دارم برای پیشرفت خود به باشگاه های خارجی بپیوندم.

من مانند بقیه یک زندگی معمولی دارم. روزی بین 2 تا 3 ساعت ورزش می کنم و 8 ساعت می خوابم. البته اگر کاری برای من پیش بیاید زمان ورزش به 1.5 ساعت 

می رسد. بقیه روز را هم کار می کنم. از نظر تغذیه کمی با دیگران فرق دارم. وعده های غذایی من بین 4 تا 5 وعده است فقط در دوران حجم، به 7 تا 8 وعده می رسد. از نظر نوع غذایی که استفاده می کنم کاملا مانند بقیه خانواده های ایرانی است. تفاوتی که من را از دیگران متمایز می کند ژنتیک من است. بدن پدربزرگ من هم در دوران قدیم بسیار حجیم بود و ورزش های زورخانه ای انجام می داد.

شایعه ای که برای من بسیار ناراحت کننده بود شایعه “جلاد داعش” بود که منجر شد من روزهای بسیاری را با ناراحتی طی کنم و شایعه ای که برای من جالب بود این بود که می گفتند سجاد غریبی در راه رینگ کشتی کج آمریکاست. این شایعه به علت دعوت “حسین خسرو علی وزیری” ملقب به شبح آهنین در آمریکا به رقابت بود که به علت نظام وظیفه موفق به رفتن نشدم. این قضیه به معروفیت من بسیار کمک کرد. 

آیا شما به عنوان مدافع حرم ثبت نام کردید؟

به علت فراگیر شدن لقب جلاد داعش بسیاری از مردم از همه کشورها و روسیه به من لقب تروریست را داده بودند و این مسئله بازتاب جهانی پیدا کرده بود. برای بستن بحث تروریست بودنم این مسئله مطرح شد. من در مرحله اول دوست دارم مدافع کشور خودم باشم و در درجه دوم به یاری کشورهای دیگر بپردازم. البته این فقط علاقه شخصی است و در جایی ثبت نام نکرده ام و ترجیح می دهم در شغل خودم به ادامه بپردازم اما در صورت صلاحدید نظام جمهوری اسلامی ایران و در صورت دعوت آنها این کار را انجام خواهم داد. من تنها افتخارم در زندگی الگو قرار دادن “ائمه اطهار (ع)” می باشد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/01 -- 18:54:32
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 2197

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا