نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نبود مطالبه گری، از ضعف های مدیران استان      

رضایی- روز گذشته جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران استانی و فرمانداران شهرستان برگزار شد. استاندار بیان کرد: این جلسه با هدف اجرای قانون و با رویکرد توزیع اعتبارات استانی صورت گرفته است که بر اساس الزامات قانونی و بر اساس شاخص ها منطقه ای ، درجه محرومیت و توزیع جمعیت تخصیص پیدا می کند.

مروج الشریعه ادامه داد: در سال جاری مبنای ارزیابی مدیران متفاوت از قبل خواهد بود و مدیران باید در بازه مشخص،برنامه ریزی ها را ارائه دهند و شهرستان هایی که تکلیف پروژه ها نیمه کاره را روشن نکنند و توانایی جذب را نداشته باشند از حداقل تخصیص برخوردار خواهند شد.

استاندار افزود: با توجه به وضع نقدینگی،مدیران و فرمانداران باید از اعتبارات نهاد توسعه گر مانند آستان قدس، ایمیدرو و ایدرو استفاده کنند که گاهی از منابع دیگر تاثیرگذارتر است .

وی همچنین با تاکید بر جذب سرمایه گذار داخلی وخارجی،این مهم را تاثیر گذار بر مشکل کمتر توسعه یافتگی استان دانست و تصریح کرد: مدیران باید ارتباط خود را با وزارتخانه حفظ کنند و یکی از ضعف های مدیران استان عدم مطالبه گری از مرکز کشور است.


شهرک صنعتی it، یکی از فازهای توسعه استان

مروج الشریعه با اشاره به ساخت  شهرک صنعتی it بیان کرد: با توجه به اینکه در استان مشکل آب وجود دارد، استفاده از صنایع کم آب بر حائز اهمیت است و این پروژه یکی از فازهای توسعه محسوب می شودکه باید با تمام تلاش و با استفاده از منابع مالی در قالب فنی و اعتباری به نتیجه برسد و با به کارگیری فارغ التحصیلان بومی نقطه ای برای اشتغال استان محسوب شود. نماینده مردم شهرهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس نیز با اشاره به حضور نمایندگان در این جلسه به عنوان ناظر،تاکید کرد: مردم در استان مشکلاتی دارند که از نمایندگان انتظار دارند به گوش مسئولان برسانند و با توجه به این موضوع به شهرستان ها باید نگاه ویژه ای شود. امیرحسنخانی ادامه داد: مهم ترین موضوع برای حل مشکلات موجود، این است که فقط به اعتبارات دولتی تکیه نشود و با ورود بخش خصوصی، وضع استان دگرگون خواهد شد. وی بیان کرد: همگرایی در استان باید تقویت شود و این توقع از مدیران ادارات کل استان می رود که مطالبات را در کنار نمایندگان پیگیری کنند و باید کار انجام شود در غیر این صورت دچار مشکل خواهیم شد.


35 دستگاه هیچ گزارشی از جذب اعتبارات نداده اند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی هم بیان کرد: از 84 دستگاه اجرایی با شهرداری‌های استان تاکنون 35 دستگاه هیچ گزارشی از جذب اعتبارات نداده اند که باید هرچه سریعتر اعلام کنند. علوی مقدم ادامه داد: تاکنون در زمینه اعتبارات نقدی 49 درصد و درموضوع اسناد خزانه 33 درصد جذب داشته‌ایم و  باید مدیران در فرصت باقی مانده برای جذب اعتبارات تلاش کنند. وی افزود: باید دستگاه‌های اجرایی  انجام عملیات عمرانی را تسریع کنند تا اعتبارات برگشت داده نشود و  چناچه  دستگاهی برای جذب اقدامی نکند ، تخصیص‌های اعتباری با دستور استاندار به دستگاه‌هایی که توان جذب اعتبارات را دارند، داده خواهد شد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/06 -- 17:42:01
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 287

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا