نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
افتتاح 100 خانه ورزش روستایی دوهفته آینده      

امین جم - ظهر دیروز اولین جلسه کمیته تخصصی اوقات فراغت خراسان جنوبی در خانه جوان استان برگزار شد. مدیرکل ورزش و جوانان  با بیان اینکه از سنوات قبل حدود 200 خانه ورزش روستایی را داریم، عنوان کرد: مقدمات راه اندازی 100 خانه ورزش روستایی را در مناطقی که استاندارد ها را داشته اند ایجاد کرده ایم که طی یکی دوهفته اینده با حضور استاندار افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

 

سند توسعه ورزش استان

 تدوین شده است

مهران سرپرست با بیان اینکه سند توسعه ورزش خراسان جنوبی تدوین شده است ،عنوان کرد : فلسفه این سند این است که از موازی کاری و انجام کارهایی که چندان اولویت نیست، خودداری شود. سرپرست با انتقاد از شعارگرایی در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: شتاب‌دهنده چرخه ورزش و جوانان خراسان جنوبی عمل‌گرایی است.وی با بیان اینکه یکی از ماموریت های اصلی اداره ورزش و جوانان استان، مدیریت حوزه جوانان است که براساس الزامات قانونی، این بخش با محوریت طرح موضوعات در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مدیریت و پیگیری می شود، عنوان کرد: به لحاظ متنوع بودن چالش ها و موضوعاتی ک در بخش جوانان وجود دارد، 8 کمیته تخصصی ذیل این ستاد برگزار شده است.

 

در حوزه جوانان هدف ما رصد و

 پایش دستگاه هاست

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه ما ماموریت های خود را در دو محور دنبال می کنیم، عنوان کرد : یک بخش ماموریت ها در حوزه ورزش است که این حوزه مخاطب بسیار وسیعی دارد و به مقطع خاصی مربوط نیست.سرپرست ادامه داد : با توجه توسعه ای که در حوزه ورزش کشور و استان شکل گرفته و ارتقایی که در اقبال مردم به سمت ورزش داریم،فکر می کنم حوزه  ای پرمخاطب است که در قالب رشته های ورزشی که در  اماکن ورزشی خدمات می دهند دنبال می کنیم.وی افزود : در حوزه جوانان بحث ما رصد و پایش دستگاه هاست که در حوزه غنی سازی اوقات فراغت چه برنامه هایی را دنبال می کنند.

 

در سال 96 بودجه زیادی تخصیص یافت اما انطور که باید استفاده نشد

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه موضوع طراحی و ساخت خانه های جوانان از ابتدای دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفت، عنوان کرد : در اعتبارات سال 1396 ، دستور کار ساخت دو خانه جوانان در استان با کمک اعتباراتی که از محل 27/0 مالیات بر ارزش افزوده داریم.سرپرست اظهار کرد : در سال 96 بودجه ای تخصیص یافت از محل سهم 27/0 درصد مالیات که در ده سال پشت سرهم این میزان اعتبار وجود نداشته است اما متاسفانه اتفاق معناداری رخ نداده است.

 

عملیات عمرانی ساخت  خانه جوانان طبس و مرکز استان چندروز اینده شروع خواهد شد

وی ادامه داد :  عملیات عمرانی ساخت  خانه جوانان طبس و مرکز استان چندروز اینده شروع خواهد شد.وی با بیان اینکه هزینه احداث خانه ورزش مرکز استان حدود 3.5 میلیارد تومان براورد می شود که پیش بینی می شود در طی 14 ماه به انجام برسد،عنوان کرد: یکی از مواردی که پیگیر آن هستیم  زمین این مجموعه است.زیرا می خواهیم در مکانی باشد که دسترسی به آن برای جوانان آسان باشد.

 

افتتاح 100 خانه ورزش روستایی طی یکی دوهفته آینده

مدیرکل ورزش و جوانان  با بیان اینکه یکی از محور هایی که در توزیع اعتبارات محل 27/0 درصد مالیات برارزش افزوده مورد بحث قرار گرفت،توجه خاص به  مناطق کم برخوردار ه ویژه توسعه ورزش های روستایی بود، عنوان کرد:با توجه به تعداد روستاهای استان ، از سنوات قبل حدود 200 خانه ورزش روستایی داریم و مقدمات راه اندازی 100 خانه ورزش روستایی را در مناطقی که استاندارد ها را داشته اند ایجاد کنیم. طی یکی دوهفته اینده با حضور استاندار ، صد خانه ی ورزش روستایی را افتتاح و به بهره برداری می رسد.

 

چالش‌های جدی جوانان امروز منشأ روحی و روانی دارد

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه استان رتبه 28 طلاق در کشور را دارد، عنوان کرد:در سال گذشته ۶ هزار و ۷۳۶ واقعه ازدواج در خراسان جنوبی ثبت شده است که از این تعداد ۵ هزار و ۵۵۹  واقعه مربوط به افراد گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال بوده است.فاطمی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی اصیل است و همین میزان طلاق نیز جالب نیست،عنوان کرد: بیشتر طلاق ها در 4 سال اول زندگی رخ می دهند. که باید ببینیم این کارگروه چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه کمکی می تواند بکند.وی با بیان اینکه چالش‌های جدی جوانان امروز منشأ روحی و روانی دارد، عنوان کرد: جوان امروز دچار خلأهای هویتی شده است که این مهم آسیبی جدی برای این نسل محسوب می‌شود.

 

اگر تخصصی کار کنیم مسلما تاثیرگذاری بیشتر می شود

نماینده ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه باید ببینیم نیازهای جوانان چیست و سپس تقسیم کار کنیم،عنوان کرد : اگر تخصصی کار کنیم، مسلما تاثیرگذرای آن نیز بیشتر می شود.حجت الاسلام سبزه کار بیان کرد : برنامه های ما نباید فقط پرکردن اوقات فراغت باشد بلکه باید در  غنی کردن آن تلاش کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/21 -- 19:10:47
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 397

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا