نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
برخورداری 862 نفر سالمند استان از خدمات بیمه درمانی      

کاری - روز گذشته شورای ساماندهی سالمندان استان با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهگی استانداری، مدیرکل بهزیستی و معاون امور توانبخشی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) و نمایندگان سایر دستگاه های عضو در  سالن کنفرانس اداره کل بهزیستی برگزار شد.

 عرب نژاد مدیرکل بهزیستی  با بیان اینکه نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 نشان می‏دهد جمعیت کشور 79 میلیون و 926 هزار و 270 نفر است، اظهار کرد:  این جمعیت در 24 میلیون و 196 هزار و 35 خانوار زندگی می‏کنند. بر این اساس در کل کشور به طور متوسط 3.3 نفر در هر خانوار زندگی می‏کنند. وی یادآور شد: براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 سالمندان  استان  90 هزار و 484 نفر بودند که از این تعداد حدود 82 درصد آقایان و بیش از 93 درصد خانم ها هستند. 

140 مصوبه شورای ساماندهی سالمندان استان از سال 87 تا کنون 

وی یادآور شد: شورای ساماندهی سالمندان استان از سال 87 شروع بکار نموده است و تاکنون 16 جلسه برگزار گردیده است. تعداد کل مصوبات شورا 140 مصوبه بوده است.

عرب نژاد ادامه داد: براساس ارزیابی نظام نامه نظارتی دبیرخانه شورای عالی سالمندان کشور دبیرخانه شورای سالمندان خراسان جنوبی در شش ماهه دوم سال 1396 موفق به کسب رتبه عالی گردید. مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اینکه  خدمات مراکز روزانه سالمندان به 130 نفر سالمند در شهرهای بیرجند، قاین، زیرکوه، طبس، سرایان ارائه شده، افزود:  اجرای طرح مراقبین خانگی به تعداد  15 سالمند، پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب به تعداد 6 مرکز روزانه سالمندان، تامین وسایل کمک توانبخشی از قبیل سمعک، ویلچر، واکر و پرداخت کمک هزینه درمان به سالمندان معلول از دیگر خدمات بهزیستی برای سالمندان است. وی از برگزاری کارگاه های آموزشی مراقبت های دوران سالمندی توسط بنیادهای فرزانگان نام برد و ادامه داد:  دوره آموزشی بهداشت دوران سالمندی برای کارشناسان استان با دعوت از خانم دکتر فروغان استاد دانشگاه علوم بهزیستی ورئیس گروه سالمندان هم در سال گذشته انجام شد. وی خاطر نشان کرد: مستمری ماهیانه بر اساس بعد خانوار (از 530 هزار ریال تا یک میلیون ریال) برای سالمندان استان برقرار است.

 

65 مورد سالمند آزاری در سال 96

 به بهزیستی گزارش شده است

 وی با اشاره به اینکه 862 نفر از سالمندان استان تحت پوشش خدمات بیمه درمانی برخوردار می باشند، افزود: پرداخت کمک های نقدی و غیر نقدی از طریق مشارکت های مردمی و اعتبارات ابلاغی نیز انجام می شود.  عرب نژاد یاد آور شد: در سال 96 با خط تلفن 123 اورژانس اجتماعی بهزیستی 65 نفر سالمند آزاری برقرار شده است که شناسایی و ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به آنها تعلق گرفته است.

 

لازمه حضور موثر مسئولان برای آگاهی و حل مشکلات سالمندان

عصمت محمودی؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هم در این جلسه عنوان کرد: از دو کارگروه ساماندهی سالمندان و کارگروه جوانان که در استان فعال هستند جوانان در فضاهای مجازی حرف خود را به گوش مسئولان می رسانند، ولی سالمندان نیازمند حمایت همه مسئولان هستند.  محمودی ادامه داد: احترام به سالمندان و احساس تکلیف در خصوص مسائل، مشکلات و دغدغه های سالمندان در واقع احترام به خودمان می باشد زیرا خود روزی به این دوران خواهیم رسید و هرچه بکاریم درو خواهیم کرد.وی خواستار رسانه ای شدن اعضای غایب در جلسه شد تا میزان اهمیت و دغدغه دستگاه ها برای سالمندان مشخص شود چرا که با حضور همه نهادها و سازمان های مسئول و ذیربط است که می توان آگاهی و برنامه ریزی دقیق برای سالمندان ارائه داد.وی با اشاره به اینکه مردم و خانواده ها از خیلی تسهیلات و خدماتی که بهزیستی به سالمندان ارائه می دهند بی اطلاع هستند، افزود: برای کارمندان آدرس پایگاه اطلاع رسانی  از خدمات سالمندان برای جامعه هدف و دستگاه ها اعلام شود تا با مراجعه به آن فرزندان این سالمندان از این خدمات آگاهی پیدا کنند.شایان ذکر است، مدیرکل صدا و سیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تامین اجتماعی استان، شهردار بیرجند، مدیرکل جهاد کشاورزی، مدیر کل اقتصاد و دارایی و مدیر کل تامین اجتماعی مهمانان غایب  جلسه بودند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/23 -- 18:38:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 127

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا