نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 1 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. رمضان 1440
2019 May 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آماده باش کامل نیروی انتظامی در آستانه شروع مسافرت های تابستانی      

امین جم - صبح دیروز، نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان با اصحاب رسانه با موضوع طرح تابستانه پلیس برای مسافرت های تابستانی برگزار شد. فرمانده انتظامی با بیان اینکه طرح تابستانی پلیس برای مسافرت‌های تابستانی از 23 خرداد با آمادگی کامل پلیس شروع شده است، عنوان کرد: این طرح با آماده باش ۱۰۰ درصد پرسنل آغاز و دستورالعمل ترافیک استان ابلاغ شده است. 

 

10 روز اول تابستان بیشترین

 ترافیک را خواهیم داشت

سردار مجید شجاع با بیان اینکه همزمان با پایان ماه رمضان و فرا رسیدن عید فطر، تعطیلات تابستان امسال آغاز می شود که باعث افزایش مسافرت ها نیز می شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه حجم ترافیکی بالایی در جاده های استان خواهیم داشت، از روز چهارشنبه (دیروز) طرح ویژه ترافیکی تابستان با آمادگی کامل اجرا می شود. وی با بیان اینکه در 10 روز اول تابستان و تعطیلات عید فطر بیشترین ترافیک را در جاده‌ها خواهیم داشت، از رانندگان خواست با آرامش خاطر و رعایت قوانین و استفاده از تجهیزات خودرو  سفر کنند. 

 

در طرح تابستانی سال گذشته، 70 نفر جان خود را از دست داده اند

وی با اشاره به اینکه در طرح تابستانی سال گذشته 51 فقره تصادف فوتی رخ داده است که 70 نفر جان داده و 850 نفر نیز مجروح شده  اند، خاطرنشان کرد: نیروها و تجهیزات در طرح تابستانی امسال در آماده باش کامل قرار دارند و  بیش از 75 تیم عملیاتی کنترل ترافیک در محورهای برون شهری به همراه 56 دوربین‌های سیار، فعال هستند.

 

از ظرفیت 50 هزار همیار

 پلیس استفاده خواهد شد

مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه از ظرفیت 50 هزار همیار پلیس نیز استفاده خواهد شد که آموزش های لازم نیز به آنها داده شده است، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت پلیس افتخاری در ساماندهی ترافیک تفرجگاه ها و اماکن زیارتی دوردست، کنترل نامحسوس در اتوبوس ها، استفاده از ظرفیت کلانتری ها و پاسگاه ها برای برخورد با تخلفات رانندگی در شهرهای فاقد پلیس راه نیز از دیگر برنامه های ما در این طرح است.

 

استفاده از 20 خودروی کنترل نامحسوس در جاده های استان

 سردار شجاع عنوان کرد : در این طرح از 20 خودروی کنترل نامحسوس استفاده می شود و سامانه هوشمند ثبت تخلفات در طرح سفرهای تابستان فعال شده و با تخلفات حادثه ساز برخورد جدی می شود. به طوری که  خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان داشته باشند به مدت 72ساعت توقیف می شود. وی از آماده به کار شدن سامانه 110120 و 110110 برای کنترل تخلفات ناوگان مسافربری و سایر وسائط نقلیه آماده خبر داد و خاطرنشان کرد : مدیریت تخلف سرعت و استفاده حداکثری از دوربین های ثبت تخلف، برخورد جدی با رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر و اجرای تست سلامت رانندگی نیز از دیگر برنامه های ما در این طرح است. 

 

راه های طولانی استان باعث خستگی راننده شده و تصادف رخ می دهد

سردار شجاع عنوان کرد: راه های طولانی   استان باعث خستگی رانندگان و در  نهایت باعث ایجاد تصادف می شود. وی درباره علت تصادفات فوتی و جرحی نیز توجه نکردن به جلو با 45 درصد را بیشترین و تخطی از سرعت مطمئنه با 22 درصد و رعایت نکردن حق تقدم با 12 درصد را از دیگر علل تصادفات دانست.

 

افزایش دو درصدی تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته

سردار شجاع با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در محورهای برون شهری استان 31 فقره تصادف فوتی ثبت شده که نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است و 36 نفر جان خود را از دست دادند.لازم به ذکر است آمار فوت شدگان نسبت به سال قبل سه درصد کاهش داشته است. وی ادامه داد: تصادفات جرحی از ابتدای امسال 18 درصد افزایش داشته و شاهد 17 درصد افزایش تعداد مجروحان (682 نفر ) نسبت به سال گذشته هستیم. وی با بیان اینکه 43 درصد تصادفات در جاده اصلی، 45 درصد در جاده های روستایی و در جاده های فرعی نیز 12 درصد رخ داده است، افزود : در ساعت 12 تا  20 ، بیشترین تصادفات با 49 درصد و ساعت 20 تا 24 نیز با 16 درصد در ردیف بعدی زمان های پرخطر رانندگی است.

 

بیشترین آسیب در تصادفات، ناشی از نبستن کمربند ایمنی توسط سرنشین عقب خودروهاست

فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان اینکه رانندگانی که  حین تردد با تلفن همراه صحبت می کنند هفت برابر بیشتر در معرض تصادف هستند، افزود : بیشترین آسیب در تصادفات، ناشی از نبستن کمربند ایمنی توسط سرنشین عقب خودروهاست.این درحالی است که استفاده از کمربند ایمنی نیز برای همه سرنشینان خودرو الزامی است اما برخی رعایت نکرده و فکر می کنند فقط سرنشینان جلو باید از کمربند ایمنی استفاده کنند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/23 -- 18:38:50
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 424

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا