نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 3 اسفند 1397
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فقر، نیازمندی وکمبود 350 کلاس درس در بیرجند      

گروه خبر - استاندار خراسان جنوبی گفت: سطح فقر، نیازمندی، نیروی انسانی به خصوص در مرکز خراسان جنوبی و کمبود 350کلاس درس در بیرجند و حاشیه آن واقعا ناراحت کننده است.محمد مهدی مروج الشریعه  در شورای آموزش و پرروش خراسان جنوبی با شنیدن کمبودهای فضای آموزشی در بیرجند اظهار کرد: ای کاش واقعیت هایی که امروز از کمبودها مطرح شد به گونه‌ای دیگر بود و ای کاش من کمی بیشتر و  پیش تر از این کمبودها با خبر بودم. وی افزود: چرا مدیران قبل از من این مشکل را پیگیر نشدند زیرا این کمبودها و مشکلات برای یکی دوسال گذشته نیست. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از سال 83 استانی مستقل شده است اما امروزه با وجود چندین سال هنوز مرکز استان از کمبودها رنج می‌برد، ادامه داد: با وجودی که در خراسان جنوبی و بیرجند اساتید بنامی در قدیم و اکنون وجود دارند اما مرکز استان باید درگیر مشکلات بخش آموزشی باشد !

 

 بعد از 40 سال در گذر زمان امروز برای مردم جزکمبود آموزشی جوابی نداریم

وی با بیان اینکه خود آموزش و پرورش یک نظام ساختاری دارد که کمبود و کسری هایی در کشور داشته و ما بعد از 40 سال در گذر زمان امروز برای مردم جزکمبود آموزشی جوابی نداریم، افزود: برای معلم و دانش آموز امکانات سخت افزاری، نرم افزاری،کیفیت و برنامه‌ها آموزشی بسیارمهم است اما پاسخی قانع کننده وجود ندارد و فردی که تازه وارد این استان می‌شود با شنیدن این کمبودها تاسف می‌خورد.

 

مشارکت خیران، راه تامین

 زیرساخت های آموزشی است

وی گفت: با این اعتبارات قطره چکانی کار را  نمی توان حل کرد بلکه باید به سراغ خیران، افراد نیکوکار، بنیاد برکت و نهادهایی از  قبیل   انجمن بیرجندی های مقیم تهران رفت و از آنها کمک گرفت. استاندار با بیان اینکه در ردیف اعتباری بودجه 98 ردیف های متمرکز و از قسمت مناطق محروم باید بیشتر توجه کنیم، افزود: در استان ما درگیر نقل و انتقالات زمین هستیم و حال پیگیری وجود ندارد واگر وجود دارد، بسیار پایین است.

 

اجازه نمی دهم مدارس غیراستاندارد به خاطر کمبود فضای آموزشی دایرشوند

وی با اشاره به درخواست مدیر آموزش و پرورش بیرجند در خصوص دادن مجوز استاندار خراسان جنوبی مبنی بر دایر بودن تعدادی مدرسه غیراستاندارد و تخریبی اظهار کرد: من به هیچ عنوان این اجازه و مجوز را صادر نمی‌کنم زیرا فرزندان مردم امانتی در دستان شما هستند چرا باید به قیمت آموختن، جان آنها در معرض خطر باشد ما حاضریم در ساعت های عصر اتاق های استانداری را در اختیار شما قرار دهیم اما آموزش در محیطی استاندارد باشد.

 

تعهد ۲۱ میلیارد تومانی خیران به امر مدرسه سازی در خراسان جنوبی

سرپرست آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد:  یکی از مسائل آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی کلاس‌های زیر نُرم  است که پراکندگی جمعیت زمینه‌ساز این مسئله شده است. علی‌اصغر موسوی کیا  بیان کرد: با این ‌وجود در حوزه مدارس شبانه‌روزی با ظرفیت خالی روبه‌رو هستیم و امکان انتقال مدارس زیر نُرم به مدارس شبانه‌روزی در صورت موافقت کارشناسان امر می تواند این مشکل را حل کند.موسوی کیا ادامه داد: در هفته معلم سال جاری اتفاقات مثبتی ازجمله تقدیر از پیشکسوتان فرهنگی و معلمان برتر و نمونه انجام گرفت و همچنین در جهت مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی، بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد. وی یادآور شد: در این جشنواره  تعهد خیران بالغ ‌بر ۲۱ میلیارد تومان بود که از این میزان حدود ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تعهد احداثی بود.

 

در سال تحصیلی جدید هزار و 71 نفر فرهنگی بازنشسته می‌شوند

رئیس اداره طرح و برنامه آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال گذشته 702 نفر فرهنگی بازنشسته شده و برای سال تحصیلی جدید هزار و 71 نفر فرهنگی بازنشسته می‌شوند.

 

همچنان 426 نفر کمبود نیرو داریم

لاری افزود: پیش بینی می‌شود تا سال 1400 تعداد 3 هزار و 774  نفر فرهنگی در خراسان جنوبی بازنشسته شوند. در سال تحصیلی گذشته 131 نفر استخدام پیمانی شده اما همچنان 426 نفر کمبود نیرو داریم.وی با بیان اینکه 392 نفر حق التدریس آزاد در سال گذشته داشتیم، اظهار کرد: در شهرستان فردوس مازاد نیروی همکار فرهنگی خانم داریم.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/03/30 -- 19:39:04
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 4069

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا