نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 4 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
21. شوال 1440
2019 Jun 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پولدار‌های ایران عاشق گرانی هستند      

بازیکن و مربی اسبق استقلال مدت‌هاست به عنوان مدیرعامل یک شرکت ساختمانی در آلانیای ترکیه زندگی و کار می‌کند.

با فرا رسیدن تعطیلات ترکیه، آتیلا حجازی برای دیدن خانواده به تهران بازگشته است. گفت‌وگویی با آتیلا انجام شده که می‌خوانید.

کسب و کار چطور است؟ متاسفانه خیلی خوب شده است!

چرا متاسفانه؟ من ایرانی هستم و از اینکه می‌بینم ارز زیادی از مملکت خودم خارج می‌شود خوشحال نیستم. تا دلار زیر ۴هزار تومان بود شرکت من مشتری ایرانی کم داشت، ولی با افزایش چشمگیر دلار و یورو مشتری‌های ایرانی شرکت چندده برابر شده است.

طبیعی نیست که! چه بگویم! به نظر من پولدار‌های ایران عاشق گرانی هستند. اگر امروز اعلام شود سکه طلا شده ۸۰۰ هزار تومان بازار کساد می‌شود، اما اگر همین حالا شایعه کنید سکه شده ۴ میلیون تومان کیلوکیلو می‌خرند و انبار می‌کنند. در جام جهانی بیشترین تماشاگران متعلق به ایران بودند. البته چند هزار ایرانی هم از کشور‌های دیگر رفته بودند برای گردش نه دیدن بازی! در واقع فوتبال شده بهانه‌ای برای سرگرمی و شادی! بعد از باخت تیم ملی برابر اسپانیا ویدئو‌هایی را دیدم که مردم توی خیابان مشغول پایکوبی هستند. مگر باختن خوشحالی دارد؟ مثل این می‌ماند که عزیز خانواده در ۱۲۱ سالگی فوت کند، جای مجلس ختم، مجلس شادی بگیرند و بگویند، چون ۱۲۱ سال عمر کرد باید برایش شادی انجام داد. فوتبال هم یک بهانه است تا در فضایی آزاد مردم ساعتی را به خوشی سپری کنند.

شما می‌گویی بیشترین تماشاگر را در روسیه داشتیم، اما آن‌ها حتی یک درصد جمعیت کشور هم نمی‌شوند.

به همین دلیل گفتم پول‌دار‌ها عاشق گرانی هستند وگرنه خیلی از مردم نمی‌توانند اجاره منزل را تهیه کنند. در همین تهران ده‌ها آپارتمان وجود دارد که اجاره ماهانه‌اش بالای ۲۰ میلیون تومان است و مستاجر پول‌دار راحت دارد اجاره می‌دهد، چون بلد است با سرمایه چند میلیاردی‌اش ماهی ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون کاسبی کند و پولش را بابت خرید خانه نخواباند. سفر به روسیه که زیر ۳۰ میلیون تومان خرج ندارد. بیشتر مشکلات اقتصادی زیر سر همین پول‌دارهاست که شبانه‌روز تلاش می‌کنند قیمت‌ها را بالاتر ببرند و پول و سرمایه‌شان را افزایش دهند. در یک‌سری جا‌ها دولت کم‌کاری کرده، اما مثلاً وقتی زلزله می‌آید و کانکس ۲ میلیونی می‌شود ۶ میلیون باز دولت مقصر است؟ در اجتماع قشر کارمند و حقوق‌بگیر فشار اقتصادی را بهتر لمس می‌کنند، چون کاسب با هر عطسه‌ای قیمت جنس خودش را افزایش می‌دهد. اگر دولت اجازه ندهد قیمت جنس بالا برود، کیفیت و کمیت آن افتضاح می‌شود. شنیدن یکسری حرف‌ها واقعاً تاسف‌برانگیز است، قیمت کاهو بالا رفته، سوال می‌کنی می‌گویند چون دلار بالا رفته، آخر قیمت دلار چه ارتباطی به کاهو دارد؟ در واقع “از ماست که بر ماست” دقیقاً به خودمان تعلق داشته و دارد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/18 -- 20:10:22
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 137

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا