نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 28 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
11. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دانشگاه جامع علمی - کاربردی، یک دانشگاه کارآفرین      

جواد رضایی - سه شنبه 19 تیر اولین همایش کار آفرینی «از ایده تا اشتغال» به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با حضور دکتر کنعانی، استاد برتر کارآفرینی در سال1389 و مدرس دانشگاه تهران، جمعی از دانشجویان و مدرسین این دانشگاه برگزار شد.

کنعانی بیان کرد: پایه همه چیز بر دانایی بنا نهاده شده و افراد چناچه نسبت به فرصتی آگاهی پیدا کنند از آن استفاده خواهند کرد و این گونه  همایش ها می تواند فرصت هایی که در نزدیک افراد قرار دارد و خیلی ها از وجود آن غافل هستند را معرفی کند. وی ادامه داد: در این  همایش سعی شده که سایت ها، منابع و زمینه های کاری درا ختیار دانشجویان قرار گیرد تا بتوانند بر مبنای آن و با تکیه بر توانایی های خود کارآفرین باشند. کنعانی همچنین با اشاره به ویژگی های خاص استان از جمله نزدیکی با مرز افغانستان و شرایط اقلیمی عنوان کرد: با توجه به وجود تنش آبی در استان باید به راه هایی برای کسب درآمد فکر کرد که با شرایط اقلیمی سازگار باشد. به طور مثال می توان به پرورش عقرب و موجوداتی که با شرایط بی آبی سازگار هستند، اشاره کرد که در استان خراسان جنوبی شرایط مناسبی برای پرورش این گونه موجودات با توجه به شرایط اقلیمی فراهم است. وی ادامه داد: خراسان جنوبی نقطه تولید محصولات استراتژیک مانند عناب، زرشک و زعفران است که ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارد؛ زنجیره تولید نسبت به زنجیره توزیع همیشه دارای ریسک بیش تر و سود کمتر است که با توجه به این موضوع، در این همایش سعی شده دانشجویان با شیوه های درآمدزایی که دارای ریسک کمتر و درآمد بیش تر هستند، آشنا شوند.

معرفی روش فریلنسری به عنوان یکی از شیوه های درآمدزایی و اشتغال به دانشجویان 

کنعانی با بیان اینکه در این همایش روش فریلنسری و یا آزادکار به عنوان یکی از شیوه های درآمدزایی و اشتغال به دانشجویان معرفی شده، تصریح کرد: طبق این روش افراد می توانند با عضو شدن در سایت های مربوط به فریلنسری پروژه بگیرند  و بسته به تخصصی که دارند بدون وابستگی به سازمانی خاص در مجموعه های مختلف کار کنند و درآمد خوبی داشته باشند. همچنین این افراد می توانند از منابعی که تسهیلات، امکانات و شبکه ها ی ارتباطی مربوط به کارآفرینی را در کل کشور معرفی می کنند، استفاده کنند. به طور مثال سایت «اس سی تی استارت آپ» که به وسیله وزارت ارتباطات راه اندازی شده، یکی از این سامانه هایی است که می تواند راهنمای خوبی برای افراد علاقه مند به کارآفرینی باشد. وی بیان کرد: تحریم ها باعث افزایش تمرکز اقتصاد ایران به سمت شرق شده است. همچنین با توجه به تمایل کشور هند نسبت به احیای تجارت ادویه از طریق بندر چابهار به اروپا، بازارچه های مرزی بیرجند به دلیل ارتباط با  بازار رو به رشد افغانستان، بهترین گزینه برای این کشور محسوب می شود که جوانان و فعالان اقتصادی خراسان جنوبی می توانند با استفاده از این مزیت به شکل فوق العاده ای کسب و کارهای خود را توسعه دهند. دکتر کنعانی افزود: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی تنها منطقه ای است که با دارا بودن بخش منفصله در مرز، ظرفیت بسیار بالایی برای کسب و کارهای موجود فراهم می کند و فعالان اقتصادی 

می توانند با استفاده از ظرفیت این بازارچه باعث رونق اشتغال شوند.

این همایش می تواند در ایجاد انگیزه بین جوانان موثر باشد

رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی استان بیان کرد: این همایش با مشارکت دانشگاه جامع علمی- کاربردی و منطقه ویژه اقتصادی استان با هدف آشنایی دانشجویان و مدرسان که علاقه مند به حوزه کارآفرینی هستند، برگزار شده است تا از این  طریق آموزش های جامعی در حوزه های کارآفرینی داده شود و هر دانشجویی که دارای ایده در هر حوزه ای است، بتواند  ایده را به بازار نزدیک و از این طریق درآمد داشته باشد. فورگی نژاد با اشاره به اینکه در استان ظرفیت های زیادی در بخش های کشاورزی، معدن و دیگر صنایع وجود دارد، ادامه داد: امیدواریم این همایش مقدمه ای برای تجاری سازی محصولات خاص استان و همچنین ارائه دهنده روش های کاربردی به افراد علاقه مند به کارآفرینی باشد.  وی با اشاره به اینکه توانایی کارآفرینی در خیلی ها وجود دارد ولی بیش تر افراد به دلیل عدم آگاهی از این توانایی نمی توانند از آن استفاده کنند، افزود: یکی از اهداف این همایش ایجاد انگیزه، شناخت و معرفی ظرفیت های فردی در زمینه اشتغال به جوانان علاقه مند به فعالیت در این حوزه است تا بتوانند با تکیه بر مهارت هایشان  در زمینه های گوناگون شغلی وارد شوند. فورگی نژاد با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی - کاربردی دانشگاه کارآفرین نامیده می شود، ادامه داد: دانشگاه علمی - کاربردی در تمام زمینه هایی که مرتبط  به کارآفرینی است، ورود پیدا می کند و برای تحقق این موضوع در طول سال، همایش «تامین مالی استارت آپ ها» و همایش «منطقه ای عناب» را به صورت مشارکتی با نهاد های دیگر استان برگزار خواهد کرد. وی همچنین از برگزاری رویداد استارت آپ عناب توسط دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان در آینده نزدیک خبر داد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/22 -- 19:49:42
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 218

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا