نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 27 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
16. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فضای کسب و کار مولد برای سرمایه گذاران انگیزه بخش شود      

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بیرجند با تاکید بر اینکه باید فضای کسب و کار مولد برای سرمایه گذاران انگیزه بخش شود، گفت: برخی از قوانین انگیزه فعالیت مولد را گرفته است. به گزارش مهر، احتشام در جلسه اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند به موضوع ارز و مشکلاتی که در بازار به وجود آمده اشاره کرد و گفت: این موضوع به دلیل ضعف برنامه ریزی های مسئولان بود چرا که اگر نگاه شان به جلو می بود این شوک ارزی عجیب به فعالان اقتصادی وارد نمی شد و برای همین پیش بینی،لازمه برنامه ریزی است.

وی با بیان اینکه نیاز بود زودتر ۲۰ درصد سهم صادرات بخش خصوصی آزاد گذاشته  شود، بیان کرد: متاسفانه سخنان بخش خصوصی به موقع مورد توجه قرار نگرفت و اکنون تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی درگیر نوسانات ارزی شده اند که امیدواریم با راه اندازی بازار ثانویه این مشکلات کمتر شود.وی با اذعان به اینکه شرایط برای تولیدکنندگان رو به بهبود است، گفت: پیگیری ها در حال انجام است تا سهمیه ارزی برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شود.احتشام با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی استان گفت: فعالان اقتصادی ما امروز دچار مشکلاتی شده اند که خودشان مسبب آن نیستند.

 قوانینی که انگیزه فعالیت

 مولد را گرفته است

 وی با بیان اینکه بسیاری از این مشکلات به دلیل تصمیم گیری های غیر کارا و موثر و قانون گذاری های بدون مشورت با بخش خصوصی شکل گرفته است، عنوان کرد: نباید فعالان اقتصادی را در شرایط فعلی تنها بگذاریم.

وی با اشاره به تبصره ۳ ماده ۱۴۷ مالیاتی و لزوم تجدید نظر در این ماده اظهارکرد: برخی از قوانین انگیزه فعالیت مولد را گرفته است. وی با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار برای سرمایه گذار و فعالان اقتصادی باید انگیزه بخش شود، عنوان کرد: وقتی انگیزه برای کار مولد نباشد پول سر از ساختمان و خرید سکه و ارز در می آورد.وی بیان کرد: اگر امروز شاهد سیل عظیم کارهای  کاذب، سوداگری و واسطه گری ها هستیم به این دلیل است که تولید و کار مولد در جامعه بی انگیزه شده است.وی گفت: باید روحیه امید، کار و تلاش را در فضای اقتصادی ایجاد کنیم و در کنار آن مسائل و مشکلات اقتصادی را نیز به تصمیم گیرندگان انتقال دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند به صدور کارت های بازرگانی از سوی اتاق بازرگانی اشاره کرد و گفت:  نظارت عالی بر این بحث وجود دارد. وی بیان کرد: اتاق باید به فعالان اقتصادی کمک کند به عنوان مثال فردی که می خواهد کارت بازرگانی اش را تمدید کند اما چک برگشتی دارد را نباید در شرایط جنگ اقتصادی تنها بگذاریم.

وی ادامه داد: علاوه بر این که باید کارت برای این فعال اقتصادی تمدید شود باید مشکلات دیگری نیز که در این زمینه برای او به وجود آمده را پیگیری و رفع کنیم.

 

تصمیمات در حد حرف باقی مانده است

محمد حسین قربانی راد ،عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه عنوان کرد: 

به نظر تصمیماتی که برای رونق تولید در این استان اتخاذ شده در حد حرف باقی مانده است.

 وی  خواستار توجه مسئولان به بخش تولید و مشکلات این بخش شد و افزود:  امروز بخش تولید با مشکلاتی از جمله دارایی و  تامین اجتماعی و تسهیلات ۱۸ درصدی و نرخ ارز نامشخص رو به رو است که انگیزه را از تولید کننده گرفته است.وی  همچنین خواستار هماهنگی بین مدیران استانی برای کمک به بخش تولید شد و ادامه داد : کمک شود تا تولید کننده از این بیشتر به نابودی کشیده نشود.

به گفته وی، مدیران استان به عنوان مثال در بخش دارایی یک مودی که کار اقتصادی انجام می دهد را با یک خطاکار در استان دیگر مقایسه می کنند تا مبادا از چارچوب قانون عبور کند که بهتر است مدیران مان سره را از ناسره جدا کنند.

ارز دولتی برای واحدهای 

تولیدی تامین شود

بهرام ساتلیخ محمدی ،عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند نیز در ادامه به موضوع نمایشگاه مواد غذایی پاریس اشاره کرد و گفت: امسال به هر دلیلی اعلام شده ایران نمی تواند در این نمایشگاه شرکت کند در حالی که ما در صنعت مرغ هر سال در این نمایشگاه شرکت داشته ایم. وی با اشاره به مشکلاتی که برای بخش تولید در پی نوسانات ارزی ایجاد شده است، خواستار تامین ارز دولتی برای واحدهای تولیدی شد.وی عنوان کرد:  در وضع فعلی به عنوان مثال در خرید لوازم یدکی به سختی کار انجام می شود تا جایی که با ارز آزاد این محصولات ۴۰ تا ۵۰ درصد گران تر از قبل خریداری می کنیم.

علی پور نماینده سازمان صنعت،معدن وتجارت استان به قانون هایی که در این زمینه وجود دارد اشاره کرد و گفت: تصمیم گیری در این باره بر اساس قانون انجام می شود و هنوز این اختیار به طور کامل به ما داده نشده که با وجود چک برگشتی کارت بازرگانی تمدید شود! وی تاکید کرد: تاکنون همه فعالیت های اتاق در این زمینه واضح و روشن بوده و تاکنون هیچ تخلفی نداشته ایم. وی اظهارکرد: در عین حال باید برای کسانی که می دانیم مشکلات شان چیست و فعالان اقتصادی موفقی بوده اند، راهکاری اتخاذ شود.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/07 -- 19:30:02
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 99

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا