نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
19. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خشکسالی در تسهیلات خشکسالی      

گروه خبر-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با تاکید بر اینکه هیچ کسی نمی تواند بر مبنای سلیقه رفتار کند، گفت: باید تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال سرلوحه بانک های عامل قرار گیرد نه اینکه مشکلی برای تک تک متقاضیان به وجود آید. مشیرالحق عابدی در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان افزود: مدیران بانک های عامل نباید در پرداخت تسهیلات اشتغال، متقاضیان را دلسرد و ایده های شخصی را قرین بر موضوعات بانکی کنند.

وی تصریح کرد: در استان مرزی خراسان جنوبی باید متقاضیان تسهیلات اشتغال را با چنگ و دندان جذب کنیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: طرح های بزرگ استان که به کارگروه ملی ارسال شده هنوز هیچکدام تسهیلات دریافت نکرده اند که دلایل مختلفی داشته، اینکه طرح بز سانن قرار است پرداخت شود نوسانات ارز شامل حال آن شده و مدیر پروژه های طرح اشتغال قول داده این طرح ها قطعا تایید و پرداخت خواهد شد.

 

مدیران با مرکز در ارتباط باشند

نشدنی ها، شدنی می شود

وی عنوان کرد: در مجموع 14 طرح به کارگروه ملی ارسال شده ولی هیچکدام به مرحله پرداخت نرسید که انتظار می رود در پایان رتبه خوبی در این زمینه کسب کنیم. عابدی ادامه داد: همچنین 2 طرح تولید واشرهای صنعتی کشاورزی و ماشین آلات تزریق پلاستیک مورد تصویب کارگروه ملی قرار گرفت.  

 

راستی‌آزمایی اشتغال ایجاد شده 

در بیرجند پیگیری می‌شود

فرماندار بیرجند گفت: راستی آزمایی اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه‌های اجرایی بیرجند در سال گذشته، هفته آینده  بررسی می‌ شود. ناصری در این نشست اظهار کرد: پیگیری اشتغال تعهد شده برای سال ۹۷ از جمله الزامات مدیران دستگاه‌های دولتی در شهرستان‌ها است.وی بیان کرد: سال گذشته در بیرجند موفق به تحقق تعهد اشتغال شدیم و امیدواریم امسال نیز با تلاش و همت مدیران به نتایج خوبی برسیم.ناصری با بیان اینکه گزارش این راستی آزمایی به اطلاع مردم خواهد رسید، افزود: خراسان‌جنوبی در سطح کشور رتبه خوبی به لحاظ معرفی طرح‌ها به بانک‌ها در حوزه اشتغال روستایی داشته است ولی در بررسی این طرح ها باید تحرک بیشتری صورت گیرد.

محرومیت استان از مرهم هزار

 میلیارد ریالی دولت برای خسارات

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس با اشاره به مصوبه هزار میلیاردی دولت برای پرداخت تسهیلات به افراد خسارت دیده از خشکسالی، گفت: این مصوبه در استان هنوز اجرایی نشده است. وی بیان کرد: در طرح مصوب دولت هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از خشکسالی پرداخت می شود.وی ادامه داد: متاسفانه این امر هنوز در خراسان جنوبی که نیازمند اینگونه تسهیلات است، اجرایی نشده و باید پیگیری شود.

امیرحسنخانی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات اشتغال توسط بانک ها بیان کرد: دولت نتوانسته بانک های بزرگ را مجاب به پرداخت تسهیلات کند. وی با گلایه از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات، اظهار کرد: بانک ها نباید متقاضیان را در اعطای تسهیلات سرگردان کنند.وی اظهار کرد:همچنین باید بانک های بزرگ برای پرداخت تسهیلات همکاری کنند. وی بیان کرد: از بانک های عامل خواستاریم طرح هایی که برای دریافت تسهیلات دارای مشکل هستند را به نمایندگان معرفی کنند.

 

تسهیلات پرداختی به طرح های شهرک صنعتی آب می رود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان جنوبی نیز از کم کردن رقم تسهیلات طرح های شهرک صنعتی استان توسط بانک های عامل خبر داد. خواجوی بیان کرد: پنج طرح برای دریافت تسهیلات به یکی از بانک های عامل ارسال شده است.وی با بیان اینکه تاکنون برای پرداخت تسهیلات به یک طرح موافقت شده است، افزود: بانک عامل برای پرداخت دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان موافقت کرده این در حالی است که اعتبار مورد نظر تقاضا چهار میلیارد تومان بوده است.خواجوی با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه بیان کرد: طی هفته گذشته تاکنون پرداختی توسط بانک های عامل انجام نگرفته است.وی با اشاره به آخرین وضع پرداختی تسهیلات توسط بانک های عامل به طرح های اشتغال بیان کرد: ۱۰ طرح با مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان در صندوق کارآفرینی امید وجود دارد.خواجوی افزود: تاکنون تسهیلات مورد نیاز برای ۹ طرح به میزان ۱۳ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: یک طرح با مبلغ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در حال پرداخت است.خواجوی بیان کرد: همچنین ۳۲ طرح به یکی دیگر از بانک های عامل معرفی شده  که تاکنون پرداختی نداشته ایم.

 

۱۰۷۳ طرح اشتغال به

 بانک‌های عامل معرفی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: از ابتدای امسال در خراسان جنوبی یک هزار و ۷۳ طرح با مبلغ ۵۴۶ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شد. رکنی از وجود 63 میلیارد و 700 میلیون تومان طرح مصوب خبر داد و افزود: از ابتدای امسال مبلغ پرداختی بانک های عامل استان به متقاضیان  50 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است.

بیجاری معاون طرح و برنامه سازمان جهاد کشاورزی نیز در این جلسه تصریح کرد: در حال حاضر 10 طرح ارسالی توسط جهاد کشاورزی استان به کارگروه ملی مصوب شده است و در انتظار دریافت تسهیلات است.

حق پرست معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای  هم در این جلسه با بیان اینکه پیگیری های لازم برای تسهیلات کم بهره برای اشتغال در حال انجام است، خاطرنشان کرد: 10نوع مخاطب آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای وجود دارد، در صورت امکان اعتباری از محل اعتبارات تسهیلات اشتغال زایی توسط کارگروه اشتغال تصویب خواهد شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی همچنین در این جلسه با اشاره به اینکه از ابتدای امسال، 59 میلیارد تومان اعتبار به بانک کشاورزی ابلاغ شده است یادآور شد: همچنین 412 طرح با مبلغ 222 میلیاردتومان از طریق کارگروه اشتغال به بانک کشاورزی ابلاغ شده است.قزلباش با بیان اینکه تاکنون بیشترین پرداختی تسهیلات متعلق به شهرستان سربیشه است اظهار کرد: شهرستان نهبندان نیز با دریافت اعتبار 3 میلیارد و 760 میلیون تومان توانسته است به رتبه پنجم استان دست یابد.وی به 7 طرح موجود در کارگروه ملی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در تسهیلات رونق تولید 4 هزار و 482 طرح با 278 میلیارد تومان و از ابتدای امسال تاکنون 437 طرح با 28 میلیارد تومان جذب اعتبار صورت گرفته است. وی گفت: در بحث اشتغال فراگیر نیز 8 طرح در دست بررسی است و 2 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز به متقاضیان پرداخت شده است.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/07 -- 19:31:54
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 91

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا