نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 28 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
11. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کتابخانه مرکزی طرح بی سرانجام      

حسینی- جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند با حضور ناصری فرماندار شهرستان برگزار شد. نیازی رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیرجند، با بیان این که برای اولین بار پس از گذشت 12 سال از تاسیس استان و مدیریت کتابخانه های خراسان جنوبی، برای خرید کتاب 11 میلیون تومان اعتبار دریافت کردیم، عنوان کرد: توانستیم با اولین واریزی از 24 انتشارات در نمایشگاه کتاب، 283 عنوان کتاب که 678 نسخه می شود ، خریداری کنیم.وی به مصوبات اجرا نشده از جلسه قبل اشاره و بیان کرد: در ستاد بازآفرینی مصوب شد 4 کتابخانه در مناطقی بدون کتابخانه احداث شود و تا آن زمان برای رفع نیاز محلات کتابخانه سیار ترددکندتا  مردم بتوانند استفاده کنند.به گفته وی طی مذاکرات با شهرداری برای در اختیار قرار دادن یک دستگاه اتوبوس، قرار شد طرح را ارائه دهیم تا آن ها ارزیابی و تصمیم گیری کنند.رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیرجند به موضوع بعدی درباره استفاده از فضایی در پارک توحید برای کتابخانه اشاره کرد و افزود: خیری اعلام آمادگی برای احداث کتابخانه کرده که اگر فرآیند پیدا کردن زمین طولانی شود ، سرمایه خود را به جای دیگری خواهد برد.

 

پارک توحید ظرفیت مکانی

 برای احداث کتابخانه ندارد

شهردار بیرجند نیز در این نشست با بیان این که به همکاران تاکید کردیم ریالی از نیم درصد سهم کتابخانه ها پنهان کار نشود و کامل پرداخت شود، تصریح کرد: قطعا امسال شاهد تفاوت فاحشی در این زمینه با سال های قبل خواهید بود.

جاوید با اشاره به این که شهرداری مجاز به تامین زمین برای کتابخانه ها بوده، اما در قانون سازمان راه و شهرسازی مکلف به انجام این کار شده است، ادامه داد: در همین راستا زمینی را در الهیه از محل اعتبارات بافت فرسوده در اختیار قرار دادیم و تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که ساختمان پارک توحید قرار است در اختیار کانون هنرمندان قرار گیرد، این پارک ظرفیت احداث کتابخانه را ندارد. جاوید به درخواست های مردم معصومیه پایین برای احداث کتابخانه هم اشاره کرد و افزود: اگر اعتبار و خیر فراهم شود، تامین زمین را در این محله پیگیری خواهیم کرد.

 

مصوبه احداث کتابخانه مرکزی

در استان بر زمین مانده است

ناصری فرماندار بیرجند نیز بر لزوم احداث کتابخانه در جنوب شهر تاکید کرد و گفت: در دولت نهم و دهم، مصوبه خوبی برای احداث کتابخانه مرکزی شهر داده شد، بسیاری از استان ها از زمین و اعتبار این مصوبه استفاده کردند اما در این استان اتفاقی رخ نداد. به گفته وی قرار شده بود از فضای کنار باغ رحیم آباد استفاده و در همین راستا تفاهمی با بنیاد مستضعفان بسته شد اما در موضوع تملک زمین به جمع بندی نرسیدند.وی با تاکید بر این که باید با راه و شهرسازی در این زمینه رایزنی شود ، تصریح کرد: شهرداری در کنار زمین هایی که برای این منظور در اختیار قرار می دهد، فضایی تجاری برای کسب درآمد نیز ایجاد کند.

 

چرا بنیاد مستضعفان برای 

انجام کار فرهنگی ورود پیدا نمی کند؟

افتخاری از هنرمندان استان نیز در این جلسه به زمین پایین تر از پارک توحید و اطراف سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: 27 سال پیش برای راه اندازی کتابخانه عمومی و مرکز اسناد در این نقطه با فرهنگ و ارشاد مکاتبه کردیم، اما کار به جایی نرسید، اکنون زمین بلا استفاده است و چرا بنیاد مستضعفان برای انجام کار فرهنگی ورود پیدا نمی کند؟ در نهایت مقرر شد احداث کتابخانه در یکی از پارک های بررسی  شود و با راه و شهرسازی در این زمینه مکاتبه و جلسه برگزار شود.  همچنین راه اندازی کتابخانه سیار به دلیل هزینه بر بودن و نبود نیروی لازم، به زمانی دیگر موکول شد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/16 -- 19:47:59
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 364

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا