نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 28 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
11. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
روز شلوغ آوا      

کاری ، رضایی -   دیروز به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار روزنامه آوا میزبان مهمانان و مسئولانی بود که برای  تبریک و خدا قوت  به خبرنگاران در  دفتر روزنامه حضور یافتند.

 

آوا ی خراسان جنوبی نقش بزرگی

 در شکوفایی استان  دارد

مسئول مجمع جهانی علی اصغر(ع)  در بازدید از  این مجموعه عنوان کرد:  یاد شهید صارمی را گرامی می داریم و امیدواریم این روزنامه که اولین روزنامه استان است، مثل گذشته موفق باشد. وی ادامه داد: مجمع علی اصغر (ع) جلسات خود را به صورت سراسری در کشور  و تعدادی از کشورهای ۵ قاره در یک ساعت و یک شکل و به یک نام خاص انجام می دهد. وی افزود: روزنامه آوای خراسان جنوبی نقش بزرگی در شکوفایی استان داشته و دارد.  وی با اشاره به اینکه مجمع جهانی علی اصغر (ع) به واسطه اینکه مربوط به کودکان است بازتاب گسترده ای دارد، خاطر نشان کرد: اینکه چه تعداد کودک در جنگ ها یا در اوج جنایات عربستان در یمن شهید می شود بازخورد بسیار زیادی در جهان  دارد.

 

روزنامه آوا  نفوذ  اجتماعی پررنگی 

در جامعه  دارد

عرب نژاد، مدیر کل بهزیستی هم در بازدید از روزنامه آوا تاکید کرد: بیشترین پیام های ارسالی به این سازمان از طرف این روزنامه است و این نشانگر آن است که این رسانه مردمی است. وی با اشاره به اینکه بهزیستی و سایر ارگان ها نیاز به رسانه دارد، افزود: رسالت بزرگی است تا در حوزه پیشگیری آموزش هایی داده شود و همه مجموعه ها نیاز به رسانه  دارند. عرب نژاد با اشاره به اینکه رویکرد بهزیستی در گذشته حمایتی بود، یادآور شد: بیشتر فعالیت درباره زنان و کودکانی است که دچار آسیب اجتماعی شده اند. مدیر کل بهزیستی  خاطر نشان کرد:  رویکرد این نهاد به پیشگیری تغییر پیدا کرده و جایگاه حمایتی به پیشگیری و آموزش تبدیل شده است. وی تاکید کرد: برای کنترل و کاهش آسیب ها و معلولیت خانواده ها قبل از ازدواج و قبل از فرزند داشتن باید آموزش های کافی را ببینند.

وی با بیان اینکه باید فرهنگسازی کنیم و به رسانه ها تکیه کنیم، ادامه داد: در غربالگری هایی که انجام شده به جرات می توانیم ادعا کنیم از این پس ناشنوا و نابینا نخواهیم داشت. 

عرب نژاد تاکید کرد: روزنامه آوا نفوذ اجتماعی خوبی در جامعه دارد و در بین رسانه ها حرف اول را می زند.

رسانه  نقش فرهنگسازی

 برای کاهس آسیب ها را دارد

شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر  هم  در دیدار از روزنامه آوا گفت: مجموعه های دولتی و مردم نهاد باید آموزش برای سوانح و حوادث را ببینند تا زمانی که اتفاقی رخ می دهد کمترین آسیب را داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه گاهی با یک زلزله ۵ ریشتری تمام شهر بهم می ریزد، ادامه داد: با کمک رسانه ها

باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای کاهش آسیب ها شود.وی یادآور شد: خراسان جنوبی  استانی حادثه خیز است و تقریبا هر ۱۰ سال یک بار یک زلزله بالای ۶ ریشتر را داشته ایم.مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه اکنون هلال احمر در ۱۱ شهرستان استان شعبه دارد، افزود: شماره تماس ۱۱۲ پاسخگوی امدادی و پل ارتباطی این نهاد با مردم است و هر حادثه ای اتفاق بیفتد، می توانند با این شماره تماس بگیرند. وی تاکید کرد: بهترین امدادگر خود مردم هستند و با آموزش کافی کمترین آسیب را شاهد خواهیم بود.

 

خبرنگاران پرمخاطب ترین

 قشر جامعه هستند

رضایی مدیرکل کتابخانه های استان هم در روز خبرنگار در  روزنامه آوا عنوان کرد: خبرنگاران پرمخاطب ترین قشر جامعه هستند و جامعه هدف رسانه ها شامل همه گروه ها و قشرها 

می شود. وی خاطر نشان کرد: یک خبر خوب یا بد تاثیر شگرفی در جامعه دارد.‌ وی ادامه داد: صداقت در گفتار  موجب جلب اعتماد جامعه است. رضایی با اشاره به اینکه لازم است نشست ها و گفتگوهایی برای اطلاع رسانی در حوزه فرهنگ کتابخوانی برگزار شود، تاکید کرد: جلسات نقد کتاب  و مسابقه کتابخوانی و حافظ خوانی چرخه اطلاع رسانی این نهاد است.

 

اختصاص120  میلیارد  تومان تسهیلات 

به جاده  بیرجند- قاین 

مدیر کل راه و شهرسازی استان هم بیان کرد: در خصوص محور بیرجند- قاین پیگیری های خوبی انجام شده است، 

در دیدار با وزیر راه و شهرسازی و با حضور استاندار این موافقت انجام گرفته است که با استفاده از تسهیلات داخلی  به نتیجه رسیده است. جعفری ادامه داد: برای باند دوم محور بیرجند-قاین نیز با همکاری بانک ملی استان خراسان رضوی 120 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شده و همچنین برای تبدیل این محور به آزاد راه با توجه به شرایط اقتصادی فعلی پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران هستیم و مشکل اصلی در این زمینه کمبود منابع مالی نمی باشد.

308 خانواده در استان جزو زندانیان هستند

هاشمی، مدیر کل زندان ها هم بیان کرد: سازمان زندان ها علاوه بر 110 اولویتی که دنبال می کند رسالت تربیتی و اصلاحی نیز دارد. وی با اشاره به اینکه  یک هزار و 308 خانواده در استان جزو زندانی ها هستند، ادامه داد: از این تعداد 270 خانواده دارای فرزند می باشند، وقتی فردی وارد زندان می شود قربانی اصلی خانواده  او هستند که اگر مورد توجه قرار نگیرد در آینده دچار مشکلات زیادی خواهیم شد. مدیر کل زندان های استان با اشاره به  کار حساسی که خبرنگاران بر عهد ه دارند نقش این قشر را در اطلاع رسانی به جامعه بسیار حائز اهمیت دانست و خبرنگاران با به چالش کشیدن بعضی مسائل و مشکلات، زمینه ای را برای حل هر چه بهتر آن فراهم می آورند. هاشمی افزود: از ابتدای سال تا کنون 23 نفر با مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهکاری آزاد شده اند.

 

اوقاف امین و مجری واقف است

مدیر کل اوقاف استان نیز با تبریک روز خبرنگار بیان کرد: مجموعه اوقاف وظایف زیادی بر عهده دارد که یکی از این وظایف خیریه است. عباسی ادامه داد: اوقاف به عنوان امین و مجری وقف محسوب می شود و در بسیاری از جاها نمی تواند بر خلاف نیت واقف عمل کند و در زمینه اطلاع رسانی  و شفاف سازی موضوعات مربوط به اوقاف، حاضر به همکاری با رسانه ها هستیم.

 

رفع نیاز های مردم

 در حد مقدورات شهرداری

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز بیان کرد: شهرداری وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارد ولی با توجه به 168 وظیفه ای که بر عهده دارد، رسیدگی  به همه امور کار بسیار مشکل است.قلاسی ادامه داد:با توجه به اینکه منابع درآمدی شهرداری کاهش پیدا کرده است ولی این نهاد سعی دارد در حد مقدورات،نیازهای مردم را مرتفع کند. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان نیز ضمن تبریک روز خبرنگار بیان کرد: دستگاه ها و نهادهای دولتی می توانند با همکاری رسانه ها وظایف خود را بهتر انجام دهند.همچنین در روز خبرنگار مدیر عامل شعب بانک مسکن، مدیر عامل شرکت گاز استان، مدیر سازمان جهاد کشاورزی نیز از مجموعه روزنامه آوا بازدید کردند. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/17 -- 18:15:44
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 62

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا