نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 27 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
16. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
افزایش 19 درصدی صادرات زعفران      

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند مطرح کرد:
افزایش 19 درصدی صادرات زعفران

کاظمی فرد- نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: پس از حذف پرداخت عوارض زعفران صادرات این محصول استراتژیک 19 درصد در کشور افزایش یافته است. محسن احتشام در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه 85 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیر کشت زعفران است، اظهارکرد: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 250 تن زعفران در کشور تولید داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 137 تن زعفران از کشور صادرات شده است، بیان کرد: تولید زعفران در سال گذشته 232 تن بوده است.
وی با بیان اینکه متأسفانه صادرات زعفران، نصف میزان تولیدی این محصول است، عنوان کرد: یکی از علل پایین بودن میزان صادرات به خاطر تعدد سازمان های تصمیم گیرنده در بحث زعفران است که این یک آفت است. احتشام بیان داشت: جهاد کشاورزی، گمرک، سازمان توسعه تجارت، اداره نظارت و اداره استاندار از جمله سازمان هایی هستند که در حوزه زعفران ورود دارند.

 ثبت برند ژنتیکی زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران تصریح کرد: برای پیشرفت در حوزه زعفران به عنوان طلای سرخ باید یک سازمان تخصصی که هم سیاست گذاری کند و هم توان اجرایی داشته باشد را داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه در حوزه زعفران باید تمام توان را در امر بازار سازی و بازاریابی به کار گیریم، ادامه داد: شورای ملی زعفران بحث برند ملی زعفران را پیگیری کرده است.
احتشام تصریح کرد: همچنین در هفته جاری ثبت ژنتیک زعفران و ثبت برند جغرافیایی آن در حال اجرا است. وی با بیان اینکه برند سازی مقوله بسیار مهمی است که باید برای آن هزینه شود، ادامه داد: استان خراسان جنوبی جزو اولین استان هایی بود برند محصول زرشک و زعفران را تدوین کرد اما بودجه ای برای اجرای این برند سازی هنوز اختصاص نیافته است.
احتشام با بیان اینکه زرشک و زعفران نقش مهمی در معیشت مردم استان خراسان جنوبی دارد، گفت: خشکسالی های گذشته و خشکسالی های پیش رو توجه به محصولات استراتژیک استان که با توجه به اقلیم استان نیاز آبی کمی دارند باید مورد توجه مسئولان برای جذب سرمایه گذار قرار گیرد.

استاندارد اجباری زعفران
هنوز اجرایی نشده است
وی گفت: باید عزم جدی ایجاد شود تا از خام فروشی این محصول جلوگیری شود و به سمت تنوع سازی محصولات زعفران در بازراهای داخلی و جهانی حرکت کنیم. احتشام با اشاره به اینکه طرح استاندارد اجباری زعفران در چندین سال پیش به تصویب رسیده است، گفت: متأسفانه هنوز این طرح اجرایی نشده و علت عدم اجرای آن هنوز مشخص نیست. احتشام بیان کرد: با اجرای این طرح جلوی تقلب این محصول استراتژیک گرفته می شود. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی قطب تولید زعفران کیفی در کشور است، تصریح کرد: باید در زمینه فراوری این محصول در استان نیز تلاش شود. وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های خوبی در زمینه محصولات استراتژیک خراسان جنوبی از جمله زعفران در این استان در گذشته انجام شد، عنوان کرد: متأسفانه از سرمایه گذاران حمایت نشد و شاهد تعطیلی بسیاری از واحدها و یا رکود کاری آنها در استان هستیم.

لزوم فعال کردن شرکت های دانش بنیان
 در حوزه محصولات استراتژیک

 رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند در ادامه بر تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه محصولات استراتژیک استان تأکید کرد و افزود:  آمادگی حمایت از این شرکت ها را در راستای تجاری‌سازی و انطباق ایده با سرمایه‌گذار داریم. احتشام افزود: باید به اقتصاد دانش بنیان و کشاورزی دانش محور توجه شود.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/06/01 -- 20:35:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 952

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا