نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
محدودیتی در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی وجود ندارد      

سیده الهام حسینی - صبح دیروز تعدادی از طرح ها و مراکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان با حضور کوزه گر، رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد. کارگاه تولیدی حمایتی سرود زندگی، خانه کوچک پناهگاهی و 160 واحد مسکونی در استان از جمله این طرح ها بودند که واحدهای مسکونی همزمان با 

سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس توسط سرپرست وزارت خانه تعاون،کار و رفاه اجتماعی افتتاح شدند.

کوزه گر، رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور در حاشیه این افتتاح ها، به خانواده بسیار بزرگ بهزیستی با بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر در کشور اشاره کرد و افزود: سازمان بهزیستی در راستای خدمت رسانی به این جامعه ،

4 استراتژی را دنبال می کند که اولین آن پیشگیری است. وی با تاکید بر این که در همین راستا پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز مدنظر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مسئولان نهادها و ارگان های ذیربط در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند. 

به گفته وی سالانه بین 25 تا 30 هزار کودک معلول متولد 

می شوند که در همین راستا طی سال 96، هزار و 200 سقط جنین قانونی انجام گرفته است. کوزه گر، آگاهی رسانی ها برای انجام آزمایش های قبل ازدواج ، قبل بارداری، حین بارداری را از دیگر اقدامات پیشگیرانه دانست و ادامه داد: سالانه بین 15 تا 20 هزار نفر در تصادفات کشته می شوند و 4 برابر این آمار، افرادی هستند که زخمی، آسیب دیده یا معلول ضایعه نخاعی می شوند. وی هدف دوم سازمان را جبران آسیب و پس از آن توانمندسازی فرد معلول به عنوان عضوی موثر در جامعه عنوان و اضافه کرد: در این زمینه کارهای بسیاری انجام شده است و تامین مسکن برای فرد معلول یکی از این اقدامات محسوب می شود.

راه اندازی کارگاه هایی برای اشتغال دائمی معلولان

 رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور از تحویل 61 هزار مسکن در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: اکنون نیز هزار و 573 مسکن در سراسر کشور تحویل داده می شود که سهم خراسان جنوبی 160 واحد مسکن است. 

کوزه گر، استراتژی چهارم سازمان و مهم ترین آن را جلب مشارکت های مردمی دانست و بیان کرد: جامعه و مردم باید در جبران و توانمندسازی معلولان کمک کنند. وی در ادامه از ایجاد 56 هزار فرصت شغلی در سال گذشته برای معلولان در کشور سخن گفت و خاطرنشان کرد: بهترین کار، کمک گرفتن از کارآفرینان برای به کارگیری معلولان است. در همین راستا مشوق هایی از قبیل اعطای تسهیلات 20 میلیون تومانی به ازای هر نفر معلول با بهره کم، پرداخت حق بیمه فرد تا 5 سال توسط سازمان بهزیستی و جبران کارآمدی معلول در نظر گرفته شده است. رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور به سهم خراسان جنوبی با ایجاد 994 فرصت شغلی اشاره کرد و گفت: برای اعطای تسهیلات اشتغال زایی به این استان هیچ گونه محدودیتی نداریم و هر چه قدر که این استان چه در بخش فردی، چه کارفرمایی تسهیلات جذب کند، پرداخت خواهیم کرد. کوزه گر همچنین از کارفرمایان تقاضا کرد تا کارگاه هایی راه اندازی و برای افراد معلول دارای مهارت شغل دائم فراهم کنند.

 تحویل هزار و 705 واحد مسکونی به معلولان

عرب نژاد، مدیر کل بهزیستی استان نیز با بیان این که از ابتدای نهضت مسکن برای خانواده های دارای معلول تاکنون، 2 هزار و 253 واحد مسکونی اقدام به ساخت شده است، ادامه داد: از این تعداد هزار و 705 واحد تکمیل و تحویل داده شده و 160 واحد نیز اکنون آماده تحویل است، واحدهای مسکونی باقی مانده نیز در حال تکمیل شدن هستند. وی با اشاره به این که برای اشتغال و مسکن مددجویان اقدامات خوبی توسط دولت انجام شده است، اضافه کرد: از این 160 واحد، 132 واحد فاز دوم پروژه 252 واحدی معلولان بیرجند است که سال 92 آغاز و تیر 97 به پایان رسید. 

به گفته وی اعتبار پروژه 8 میلیارد و 482 میلیون و 640 هزار تومان با زیربنای 85 تا 91 متر مربع برای هر واحد است و 30 میلیون تومان تسهیلات بانکی ، 30 میلیون و 500 هزار تومان پرداختی هر عضو و 3 میلیون و 770 هزار تومان کمک بلاعوض برای هر واحد بوده است. عرب نژاد به افتتاح 21 واحد مسکن برای خانواده های دارای حداقل دو عضو معلول در روستاها نیز اشاره کرد و افزود: شروع این پروژه سال 95 و پایان آن تیر 97 بوده که 15 میلیون تومان تسهیلات بانکی، 18 میلیون تومان کمک بلا عوض می باشد. وی بیان کرد: 7 واحد مسکن خانوارهای دارای حداقل دو معلولیت شهری نیز با 30 میلیون تومان تسهیلات بانکی، 27 میلیون و 500 هزار تومان کمک بلا عوض و 7 میلیون تومان پرداختی هر عضو نیز افتتاح شد.

باتمام توان و امکان در خدمت معلولان استان هستم 

مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با تاکید بر این که زیبایی کار بهزیستی جلب مشارکت خیران است، عنوان کرد: امیدواریم با کمک خیرانی که از مردم و بطن جامعه هستند ،

شاهد افزایش این گونه خدمات اشتغالی و تهیه مسکن معلولان باشیم. وی با بیان این که به عنوان مسئول این استان با تمام امکان و توان در خدمت بهزیستی استان و معلولان هستم، اضافه کرد: خدمت به معلولان افتخار همه ماست.

برای بازار فروش نیاز به همکاری بیشتری داریم

در حاشیه این افتتاحیه ها، مسئول فنی کارگاه تولیدی حمایتی سرود زندگی با بیان این که در این جا، به طور 6 ماهه آموزش تولید محصولات چرمی و کامپیوتر را داریم، ادامه داد: اکنون 19 نفر در این جا مشغول به کار و یادگیری هستند. به گفته وی هدف آماده سازی شغلی است، به این صورت که ابتدا فرد معلول در فنی و حرفه ای دوره را فراگرفته و پس از اعلام کمیته پذیرش برای فراگیری دوره های تکمیلی به این کارگاه معرفی می شود. وی بیشترین مشکل فعلی را در بحث فروش و سرویس مددجویان اعلام کرد و افزود: برای پیدا کردن بازار فروش نیاز به همکاری بیشتری داریم.

نبود نیروی متخصص، مانع راه اندازی خانه های کوچک پناهگاهی

حجت الاسلام فرازی نیا موسس خانه پناهگاهی کوچک نیز توضیحاتی درباره آن ارائه داد و بیان کرد: این خانه برای کودکان دارای معلولیت ذهنی ضعیف زیر 14 سال راه اندازی شده است و ظرفیت آن 10 نفر می باشد. وی با تاکید بر این که سعی داریم به صورت تخصصی به این کودکان آموزش های لازم را برای توانمندسازی و ورود به جامعه بدهیم، ادامه داد: این مرکز برای اولین بار در استان راه اندازی شده است و پیگیر راه اندازی برای سایر معلولیت ها نیز هستیم. شرفی مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند نیز از نیاز به راه اندازی مراکزی مانند این خانه در شهرستان ها سخن گفت و اضافه کرد: به دلیل نداشتن نیروی متخصص راه اندازی آن در شهرستان ها سخت شده است.

گفتنی است، جمع اعتباری افتتاحیه های روز گذشته و چند طرح اشتغال زایی که روز چهارشنبه هفته گذشته در هفته دولت به بهره برداری رسید، 9 میلیارد و 700 میلیون تومان می باشد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/06/10 -- 20:07:26
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 165

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا