نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بارگاه امامزادگان فردوس به زودی مانند امامزاده طبس رونق می گیرد      

سید محسن سربازی - مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی  در مراسم تودیع و معارفه مدیران قبلی و جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فردوس با اشاره به ساخت زائر سرا و سایر کارهای عمرانی در بارگاه امامزادگان سید محمد و سید ابراهیم فردوس خاطرنشان کرد: به زودی با اجرای طرح جامع، امامزادگان این بقعه متبرکه مانند امامزاده طبس رونق خواهد گرفت. حجت الاسلام بخشی پور امامزادگان فردوس را از بقاع محوری و مهم استان برشمرد که با توجه به عبور سالانه 10 میلیون زائر امام هشتم از فردوس باید توجه بیشتری به آن شود.وی موقوفات را پشتوانه اقتصادی دین دانست و با اشاره به برخی زمین افتاده وقفی در شهرها گفت: متاسفانه صاحبان وقف و نیتی که واقف داشته به ما اجازه کار و تغییر کاربری بسیاری از این زمین ها را نمی دهد.

وی تاکید کرد: ما وقف گریزی را قبول داریم ولی علتش واقفانی هستند که به ما اجازه دخل و تصرف در وقف را نداده اند و بر عهده گرفتن دین وقف کار بسیار سنگینی است.

رئیس قبلی اداره اوقاف و امور خیریه فردوس نیز با ارائه گزارشی ازعملکرد دو سال گذشته این اداره گفت: در این مدت به همت خیرین و نیک اندیشان 12 وقف جدید در شهرستان فردوس داشتیم و تمام تلاش ما عمل به نیت واقفان بوده است. الهی از صدور 208 سند مالکیت برای موقوفات خبر داد که 673 رقبه به آنها متصل است. وی تبدیل 130 جلد سند دفترچه ای به تک برگی، اسکن 35 هزار سند و رسیدگی به 16 پرونده حقوقی را از دیگر فعالیت ها در مدت مدیریت خود دانست و اضافه کرد: در شش ماه اول امسال 545 میلیون تومان درآمد از محل موقوفات عاید اداره اوقاف و امور خیریه فردوس شد که امیدواریم این رقم سال آینده به یک میلیارد تومان برسد.

الهی از هزینه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی در بقاع متبرکه شهرستان و درآمد 100 میلیون تومانی بقاع در شش ماه اول امسال خبر داد و گفت: در راستای کشف موقوفات و نظارت و بازدید میدانی از موقوفات روستا 70 مورد روستا گردشی داشتیم و ساخت زائرسرای امامزادگان فردوس با پیشرفت 80 درصدی در حال انجام است.معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری فردوس نیز وقف در حوزه های جدید را ضرورتی انکارناپذیر برشمرد که نیاز به فرهنگ سازی دارد. حسین اسماعیلی با اشاره به بلاتکلیفی بسیاری از زمین های وقفی در   شهر خواستار تغییر دیدگاه مردم نسبت به موقوفات شده و تاکید کرد: مردم باید بدانند زمین وقفی از پاکترین زمین هاست که برای آبادانی شهر باید بر روی آنها سرمایه گذاری شود.

وی حوزه آموزش و پرورش را از جمله مواردی برشمرد که نیازبه وقف دارد و تصریح کرد: مردم باید نتایج موقوفات و برکاتی که دارد را ببینند تا به سمت وقف ترغیب شوند.

در این مراسم از خدمات حجت الاسلام محمد الهی رئیس قبلی اداره اوقاف و امور خیریه فردوس قدردانی و محمد رضا حاجتی به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/06/21 -- 18:44:21
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 284

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا