نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مردم نگران کمبود دارو نباشند      

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی نگران کمبود دارو نباشند، گفت: در حال حاضر واردات داروهایی که مشابه داخلی ندارد، جزو اولویت های وزارت بهداشت است.

کبری ناصری با بیان اینکه مردم اصرار زیادی برای تهیه داروهای برند که مشابه داخلی آن موجود است نداشته باشند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تمام تلاش خود را برای تامین و دپوی داروی مورد نیاز بیماران استان کرده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند با اشاره به اینکه مردم استان نباید برای تهیه دارو نگران باشند، تصریح کرد: در حال حاضر واردات داروهایی که مشابه داخلی ندارد جزو اولویت های وزارت بهداشت است.

ناصری ادامه داد: گزارشات جمع آوری شده از داروخانه‌ها به بخش کنترل بازار دارویی ارسال می‌شود و به داروهایی که نوع داخلی آن در کشور یا استان وجود ندارد، اجازه واردات داده می‌شود. وی با بیان اینکه برخی داروها در بازار موجود است اما بیمار در پی نوع خارجی دارو است، افزود: تمام تلاش دولت و حکومت بر این است که بیمار به جز رنج بیماری مشکل دیگری نداشته باشد و در این خصوص بخش خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر برای تامین دارو کمک می‌کنند. 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند بیان کرد: درست است که کمبود دارو در کشور یا استان صفر نیست، اما برخی داروها در حال ترخیص از گمرکات هستند. ناصری تصریح کرد: حتی اگر با نبود دارو در استان مواجه شدیم از شرکت‌های داروسازی برای تامین دارو اقدام می‌کنیم بنابراین مردم نگران نباشند. 

وی ادامه داد: مردم باید از خرید داروهای اضافه یا بی مورد با حجم زیاد خودداری کنند چرا که کمبود دارویی وجود ندارد. 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در حال حاضر تنها چند قلم دارو در استان کمبود داریم اما با کمک بخش خصوصی و دولتی داروهای مورد نیاز استان تامین شده است. ناصری یادآور شد: از شهروندان بیرجندی می ‌خواهیم  هرگونه مشکل در حوزه دسترسی به دارو و مشکلات کمبود دارو را با شماره تلفن 1490 در میان بگذارند.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/06/21 -- 19:28:16
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 500

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا