نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دامپزشکی نقش جهادی در استان دارد      

جواد رضایی - روز گذشته به مناسبت روز دامپزشکی

(14 مهر ماه)، مدیر کل دامپزشکی استان به همراه جمعی از معاونان و پرسنل این مجموعه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند. 

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: هر کس شغلی دارد ولی جایگاه دامپزشکی در جامعه بسیار متفاوت با دیگر شغل ها است و از زوایای گوناگون بسیار ارزشمند محسوب می شود که چنانچه در انجام آن به نحو شایسته عمل شود سود و اجر فراوانی خواهد داشت و اگر نیز کوتاهی در آن صورت گیرد باعث تباهی می شود. عبادی ادامه داد: در وضعیت کنونی که جنگ اقتصادی ایجاد شده است، فعالیت مجموعه دامپزشکی نقش جهادی در استان دارد و یکی از مزیت های این شغل گمنامی در ارائه خدمت به جامعه است و کسانی که گمنام اند فرصت بیش تری برای اخلاص پیدا می کنند. 

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به 14 مهر روز دامپزشکی بیان کرد: نظارت و حفاظت سلامت دام و تامین غذای مورد نیاز مردم دو وظیفه عمده دامپزشکی است که همواره در اجرای صحیح آن تلاش های زیادی صورت می گیرد. اصغرزاده ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر تولید داخل و اقتصاد مقاومتی، توجه به تولید محصولات دامی در روستاها یکی از مواردی است که همواره مورد توجه مجموعه دامپزشکی استان قرار دارد. همچنین در بخش صادرات، تامین سلامت و نظارت بر تولید محصولات دامی دامپزشکی نقش موثری ایفا می کند. 

900 بیماری مشترک بین انسان و دام 

اصغرزاده با بیان اینکه یک هزار و 709 عامل بیماری زا در جهان وجود دارد که 900 بیماری بین انسان و حیوان مشترک است، اظهار کرد: در زمینه بیماری های مشترک بین انسان و دام، دامپزشکی استان با رویکرد پیشگیرانه اقدامات خوبی انجام داده، چرا که بیماری مانند هاری به دلیل کمبود واکسن و همچنین تب کریمه کنگو در صورت ورود به استان می تواند بسیار خطرناک باشد و آسیب های جبران ناپذیری برای مجموعه های دامی و مردم به وجود بیاورد. مدیر کل دامپزشکی استان افزود: در صورت بروز بیماری حفظ دام بسیار مهم است و برای این منظور 250 نفر پرسنل در استان مشغول فعالیت هستند و به طور روزانه 350 نوع خدمت را به صورت شبانه روزی  ارائه می دهند. وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت های دامی توسط دامپزشکی صورت می گیرد، از عدم استقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در برخی از مناطق محروم استان و کمبودها خبر داد و افزود: سلامت مردم خط قرمز ماست و با توجه به عدم حضور بخش خصوصی در این حوزه برای حفظ سلامت مردم، کلیه فعالیت ها توسط دامپزشکی انجام می شود.

در حوزه بیماری های شایع دام، جزو پاک ترین استان ها

در کشور هستیم

اصغرزاده بیان کرد: در حوزه کنترل فرآورده های خام در استان کمترین مشکلات وجود دارد و علیرغم وجود بیماری های شایع جزو استان های پاک در کشور محسوب می شویم. وی با اشاره به فراوانی بالای مراکز پرورش طیور در استان بیان کرد: حوزه طیور گستردگی زیادی در استان دارد که سالانه نزدیک به یکهزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و چنانچه دچار بیماری شود، می تواند آسیب های جبران ناپذیری را در استان به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از این موضوع مجموعه دامپزشکی اقدامات زیادی انجام داده است و خوشبختانه از بیماری هایی مانند آنفلوآنزا فوق حاد ،

نمونه ای در استان گزارش نشده است. مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه در سال جاری دامپزشکی استان جزو برترین ها در شاخص های کشور شده، تصریح کرد: با توجه به مشکلات و گستردگی زیاد در حوزه دامپزشکی تلاش های زیادی توسط همکاران ما که در واقع سربازان گمنام عرصه سلامت هستند، در محروم ترین مناطق استان برای تامین غذای سالم مردم صورت می گیرد. 

در ادامه حیدری، نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان بیان کرد: یکی از حوزه های تاثیرگذار در زندگی مردم دامپزشکی است که عمده فعالیت آن بر تامین غذای سالم و طیب است که با توجه به گستردگی و تنوع کاری که در این حوزه قرار داد، کار بسیار سختی است. وی ادامه داد: در چند سال گذشته دامپزشکی استان در ارزشیابی های انجام شده جزو برترین ها در کشور بوده است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/15 -- 19:32:29
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 761

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا