نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
داستان تلخ فرسودگی انشعابات و هدر رفت آب در روستاهای استان      

بیش از ۴۶۰ روستای استان خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود با این وجود در برخی از روستاها به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی و ترکیدگی لوله‌ها هدر رفت آب زیاد است از طرفی هزینه نگهداری انشعابات آب نیز زیاد است که متأسفانه به طور کامل تخصیص نمی‌یابد. به گزارش تسنیم، آب یکی از ضروریات برای انسان است و خراسان جنوبی به دلیل کمبود بارندگی‌ها با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و بیش از 460 روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود. با این وجود در برخی از روستاها به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی، ترکیدگی و هدر رفت آب زیاد است که باید تدابیر ویژه در این راستا اندیشیده شود.

ملکی، یکی از ساکنان روستای کوشه سفلی خوسف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از هدر رفت آب در این روستا خبر می‌دهد، و می‌گوید: این روزها مردم آب برای خوردن ندارند اما در اثر فرسودگی انشعابات در بافت فرسوده روستا آب به مقدار زیادی هدر می‌رود. به گفته وی تا وقتی مردم به آبدار گزارش ترکیدگی می‌دهند و برای رفع ترکیدگی اقدام می‌شود، آب زیادی اسراف می‌شود. ملکی با بیان اینکه شبکه جدید آبرسانی به روستا رسیده است اما هنوز آب از طریق شبکه فرسوده تامین شده که این موضوع سبب هدر رفت آب می‌شود، افزود: مسئولان مدعی هستند هر خانوار باید 150 هزار تومان پرداخت کند تا آب آشامیدنی روستا به شبکه اصلی وصل شود.

رئیس اداره آب فاضلاب روستایی خوسف نیز گفت: در فصل تابستان 63 روستای بالای20 خانوار و در زمستان 55 روستای شهرستان خوسف با تانکرآبرسانی می‌شود و 90 روستا را تحت پوشش داریم که اکیپ ما محدود است.بهالگردی افزود: خوسف گستردگی زیادی داشته به عنوان مثال در مجتمعی مانند ماژان که 32 روستا را در بر می‌گیرد تنها یک آبدار داریم اما تلاش می‌شود اکیپ مرکزی همکاری‌های لازم را انجام دهد و مجتمع حضرت ابوالفضل(ع) خوسف نیز با وجود 15 روستا یک آبدار دارد و در این دو مجتمع به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی ترکیدگی و فرسودگی از بقیه مناطق بیشتر است.وی با اعلام اینکه اعتبارات قطره چکانی و تخصیص‌هایی که هیچگاه به صورت کامل محقق نمی‌شود یکی از مهمترین مشکلات آب و فاضلاب شهرستان خوسف است و افزود: هزینه نگهداری انشعابات آب سالانه یک میلیارد و 600 هزار تومان است که به طور کامل تخصیص نمی‌یابد و وقتی اعتبارات کم است ما نیز به ناچار نیروی کمی به عنوان آبدار استخدام می‌کنیم. وی با اشاره به مشکل مردم در روستای کوشه سفلی افزود: تعویض جز وظایف اصلی ماست اما تعویض انشعابات فرعی برعهده مشترک است و خانوار باید 190 هزار تومان برای این منظور پرداخت کند.فرماندار خوسف نیز در این باره به کمبود زیرساخت ها اشاره کرد و گفت: خوسف سومین شهرستان استان است که پراکندگی جمعیتی آن زیاد است و روستاه ها به فاصله زیادی از هم قرار دارند. شفیعی اظهار کرد: 90 درصد اشتغال مردم منطقه کشاورزی و دامداری است و در بسیاری از زیر‌ساخت ها با مشکلاتی مواجه  هستیم.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/02 -- 17:42:35
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 2312

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا